ASV vislabāk apmaksātie `netīrie darbi`

Advertisement
Advertisement

Droši vien mums katram dzīvē ir bijuši brīži, kad mēs esam teikuši, ka ne par kādu naudu nedarīsim to vai citu darbu. Tomēr ne katrs tā uzskata. Ja darbam ir jābūt izpildītam, noteikti atradīsies cilvēks, kas par noteiktu naudas summu to izpildīs.


Vai tā būtu slima cilvēka aprūpe vai mirušo aprūpe, daudzi cilvēki ir gatavi maksāt pietiekami daudz naudas, lai atbildību noveltu uz kāda cita pleciem. Lai gan vairums no mums izvēlas dzīvot laimīgā neziņā par to, kas notiek tādās “darba vietās”, bet, uzzinot vairāk, mēs sākam pateikties likteņiem par to, ka mūsu darbs mums ļoti patīk. No otras puses, skatoties uz jautājuma finansiālo pusi, mēs varam pārskatīt mūsu karjeras virzību.

 

 

 

Avots: infoniac.ru

Raksta turpinājums
Darbs Nr.10: atkritumu savācējs

Vairums no mums uzreiz slauka rokas ar mitru salveti pēc tam, kad ir iznesuši atkritumus. Ja mums ir iespēja izmest atkritumus, neizejot ārā uz ielas, mēs ar prieku to izmetam atkritumu savācējā. Bet atkritumu savācējam viss notiek pavisam savādāk.
Iespējams, jūs esat ievērojuši pārpildītas urnas uz ielas un pie sevis esat nodomājuši, kā nav paveicies tam nelaimīgajam, kuram tas viss būs jāsavāc. Ieņemot mūsu sarakstā augšējo pozīciju, atkritumu savācējs strādā ar mūsu atkritumiem katru dienu. Šis nepateicīgais darbs “liek” viņiem nogādāt mūsu atkritumus uz izgāztuvi. Tāpat ir jāpiemin nepacietīgos un kašķīgos autovadītājus, kuri bieži vien ir aizkaitināti uz atkritumu savācējiem, kuru mašīnas aizšķērso dažreiz ceļu. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc atkritumu savācēja profesija zināmā mērā ir bīstama.
Izņemot aizkaitinātos autovadītājus, šie puiši no dienas dienā saskaras ar laikapstākļiem, jo savu darbu izpilda arī lietū, sniegā, tveicē. Nedrīkst aizmirst arī par smaku, īpaši karstajās dienās. Ja arī atkritumu savācējs pierod pie šīs smakas, droši vien, pēc darba dienas beigām viņš ilgi nevar no tās tikt vaļā.
Tomēr, neskatoties uz bīstamību, smaku, netīrību, lietu un sniegu, darba roku trūkums šajā darbā nekad nav bijis. Vidējā darba peļņa šādam darbiniekam ir 43000 ASV dolāri gadā. Kalifornijā vidējā darba alga stundā sastāda 16,04 ASV dolāri, bet atsevišķās vietās cilvēki strādā virsstundas un pelna līdz pat 60000ASV dolāri gadā.
Darbs Nr.9: gastroenterologs

Dažreiz pats sarežģītākais ir ieskatīties sevī. Runa nav par vērtību pārvērtēšanu. Viss, ko mēs ēdam, izdara ceļojumu 7,62 metri garumā mūsu zarnu traktā, un kad rodas problēmas, mēs griežamies pie speciālista, tāda, kā gastroeneterologs. Šie ārsti specializējas uz procesu, kas mums, pārsvarā, ir palicis kā noslēpums- gremošanas sistēma.
Neviens nemīl runāt, un vēl jo vairāk pierakstīt par savām gremošanas problēmām. Gastroenterologs diagnosticē un ārstē vienu no “neērtākajām” lai par top stāstītu citiem slimībām ( vai tā ir vēdera uzpūšanās, nenormāla vēdera izeja vai sāpēs tūplī). Tādā veidā, pacienti arī reti jūtas par sevi ērti šī speciālista klātbūtnē.
Kļūt par gastroenterologu kļūt nemaz nav tik vienkārši. Lai saņemtu šādu diplomu, cilvēks mācās 9-11 gadus. Vai ir vērts mācīties tik ilgi, lai pēc tam būtu darīšanas ar, maigi izsakoties, ar ne visai aromātisku darbu? Izņemot stimulu palīdzēt cilvēkiem, noteikti, liela loma ir lielai algai 250000-400000 ASV dolāru gadā.
Darbs Nr.8: naftas ieguves iekārtu regulētājs

Sakot, ka naftas ieguves sektors strauji attīstās, ir nepateikt neko. Ņemot vērā, ka mūsdienu ekonomika lielā mērā no tās ir atkarīga, tad visas naftas ieguves kompānijas gatavas maksāt lielu naudu par to, lai varētu atrast un iegūt naftu. Bet vairums šīs nozares strādniekiem ne viss ir tik gludi. Ikdienas dzīve uz naftas platformas – tas ir ļoti bīstama un netīra lieta.
Bet jūras iekārtas uzstādīšana- tas ir īpaši smags un laikietilpīgs uzdevums, un attiecīgi, šāda darbinieka dzīvi nevarēs nosaukt par interesantu. Darbs ir 12 stundu garš vai nu naktī vai dienā, miegs un ēdiens, pie tam, tas viss notiek okeāna vidū uz antropogēnās urbšanas platformas. Izņemot neērtos darba apstākļus, smago tehniku un atrašanos blakus sprādzienbīstamiem materiāliem, šie cilvēki pastāvīgi nēsā ķiveres un tērauda zābakus. Strādnieki, kā parasti, lieto ausu aizbāžņus lai nezaudētu dzirdi, bet savā starpā kontaktējas ar neverbālu signālu palīdzību.

Ja šāds saspringts darbs jums ir pa spēkam, un jūs varat ilgā laika posmā atrasties tālu no mājām, tas jums derēs. Pat cilvēks ar vidējo izglītību var šādā darbā nopelnīt aptuveni 40000 ASV dolāru gadā, apmaksa būs lielāka, ja runa iet par speciālistu ar noteiktu kvalifikāciju vai par ārvalstu darbinieku.
Darbs Nr.7: bio tualešu tīrītājs

Šis darbs ir kaut kas vidējs starp atkritumu savācēju un gastroenterologu, un, iespējams, ir nepatīkamāks nekā abi kopā, lai gan vairums cilvēks izvairās no šīm vietām, ir dzīves situācijas, kad ir nepieciešams lietot biotualeti. Tualetes izskatītos daudz sliktāk, ja nebūtu cilvēku, kas tās uzkopj.
Tualešu tīrītājiem ir jāsavāc visi atkritumi un jānotīra sienas. Tas ir gadījums, kad noder šļūtene ar ūdeni, kas tiek padots ar augstu spiedienu. Kā ierasts. Vienas tualetes iztīrīšana aizņem tikai dažas minūtes, un vairums darbinieku iztīra no 10 līdz 60 tualetēm dienā. Daudzi tīrītāji strādā gadiem vienā un tajā pašā darbā un par to saņem aptuveni 50000 ASV dolāru gadā.
Darbs Nr.6: krabju mednieks

Vairums cilvēku, kuri domā par zivju zvejniecību, iedomājas, kā sēž slinki upes krastā dēla, tēva vai draugu kompānijā. Tas var likties dīvaini, bet zivju ķeršana ASV ir saistīta ar nāves draudiem un šajā sakarā ieņem vienu no pirmajām pozīcijām šādā sarakstā.
Ja jūs kaut reizi esat skatījušies Discovery pārraidi “Nāvējošais loms”, jūs sapratīsiet, par ko iet runa. Kaut kur Aļaskā, “zvejnieka” seja pārklājas ar ledus kārtu sakarā ar neiedomājami zemām temperatūrām, ūdeni un lielu vēja ātrumu, kas rada gigantiskus viļņus. Ja arī zvejnieki var parūpēties par to, lai netiktu nopūsti aiz borta vētras laikā, viņi ļoti uztraucas par to, kādām briesmām tiek pakļauts saķerto krabju pārstrādes aparāts, kas, tāpat, var viņus “nogrūst” aiz borta. Ja viņiem, tomēr, izdodas izvairīties no šāda likteņa, zemās temperatūras dēļ var iestāties hipotermija. Šie drosmīgie cilvēki smagos apstākļos, dažreiz par 21 stundu diennaktī, nodarbojas ar nāvējošā loma iegūšanu.
Bet, jā jūs varat iedomāties, šī profesija ir tikpat ienesīga, cik bīstama. Par dažiem darba mēnešiem gadā pieredzējuši darbinieki var nopelnīt aptuveni 60000 ASV dolārus gadā atkarībā no noķerto krabju apjoma.
Darbs Nr.5: kanalizācijas inspektors

Žurkas, raudas, tumšās ejas, nejauši līķi…. Nē, mēs nerunājam par vienu no dienām no Indiana Džona dzīves. Kanalizācijas inspektors regulāri sastopas ar visu minēto, pārbaudot simtiem kilometru kolektoru, kas atrodas zem mūsu kājām.
Pēc tam, kā jūs esat izdarījuši savas lietas vannas istabā, viss, kas jums jādara, tikai nolaist ūdeni aiz sevis, un jūs vairs nekad neieraudzīsiet šos atkritumus. Ar tiem pēc tam nodarbojas cilvēki, kas rūpējas par mūsu kanalizācijas sistēmām. Viņu darbs paredz regulāras “pastaigas”: dažreiz rāpus, pa kanalizācijas tuneļiem, lai pārbaudītu to ekspluatācijas stāvokli. Salīdzinājumā ar kanalizācijas draiveriem, vienkāršās “pastaigas” pa cilvēku ekskrementiem liekas ne īpaši patīkama nodarbe. Kā jūs sapratāt, peldēt pa kanalizācijas ūdeņiem, lai novērstu aizsprostošanos. Papildus ekskrementiem, briesmīgai smakai, bieži sastopamām žurkām un pelēm, kanalizācijas darbinieki bieži uzduras dzīvnieku un cilvēku līķiem.
Pirms tam, kā pateikt, ka iegrimt cilvēka dzīves atkritumos – tas nav priekš jums, ziniet, ka šie cilvēki pelna līdz 60000 ASV dolārus gadā. Daudzi kanalizācijas inspektorus uzskata par cēliem mātes Zemes stjuartiem, jo viņi uztur mūsu ielu un ūdens tīrību.
Darbs Nr.4: ogļracis

Ogļu ieguve, tāpat, ir viena no bīstamākajiem un smagākajiem darbiem pasaulē. Ogļu šahtās lielā vairumā atrodas metāns, tāpēc sprādziena risks ir ļoti liels, jo tas var notikt, krītot gruntij uz zemes un rodoties dzirkstelei. Vēl jo vairāk, ne vienmēr stabilās šahtas var sabrukt un nogalināt strādniekus.
Bez šīm briesmām, darbs ar oglēm ir netīrs darbs, jūs sasmērēsiet ne tikai savas rokas, jūs būsiet nosmērējies viss. Ogļu putekļi nokļūst uz apģērba un piesārņo gaisu. Pat vienkārši elpojot ogļu šahtā, ogļrači ieelpo lielu daudzumu ogļu putekļu, kas vēlāk rada problēmas ar plaušām, rodas aizdusa un emfizēma. Lai gan uzlabojot šahtās ventilācijas sistēmas, samazinājās saslimušo skaits, tomēr, problēma joprojām eksistē.
Un tomēr, par pārklāta ar melniem ogļu putekļiem nauda ir un paliek nauda. Piemēram, Rietumvirdžīnijā, kur ogļrūpniecība ir milzīga industrija, ogļrači nopelna aptuveni 64000 ASV dolārus gadā.
Darbs Nr.3: balzamētājs

Daudzās kultūrās pastāv apbedīšanas rituālu senas tradīcijas. Dažas no tradīcijām paredz saglabāt pēc iespējas ilgāk ķermeni neskartu. Senie ēģiptieši savus mirušos mumificēja, bet daudzas mūsdienu kultūras dod priekšroku balzamēšanai.
Kad cilvēks nomirst, viņa ķermenis kļūst bāls un nepievilcīgs. Tieši tad balzamēšana nāk palīgā, tā aiztur līķa trūdēšanas procesu un kosmētiski to atjauno. Balzamētājs, tāpat, dezinficē līķi, lai izvairītos no infekcijas izplatīšanās.
Balzamēšanas procesa detaļas nav īpaši patīkamas. Pirmkārt, ķermenis tiek nomazgāts ar ziepēm un tiek veikts baktericīdā masāža. Pēc tam balzamētājs līķim izdara dezinficējošās injekcijas. Lai sagatavotos šai procedūrai, līķa mutē tiek ievietots lakatiņš bet līķa acis tiek aizlīmētas. Šie cilvēki vēlāk var izdarīt līķim manikīru vai noskūt to pēc pasūtītāja vēlēšanās. Viņi arī apģērbj līķi.
Balzamētāji riskē ar toksisko ķīmisko vielu iedarbību uz veselību balzamēšanas procesā bez tam, cilvēkiem šajā profesijā jābūt spēcīgai miesas būvei, lai veikli rīkotos ar līķi, viņiem ir jāmāk taktiski kontaktēties ar aizgājēja ģimeni.
Vidēji, balzamētāji un morga darbinieki saņem aptuveni 41000 ASV dolāru gadā, un var saņemt arī vairāk, attiecīgi no pieredzes.
Darbs Nr.2: santehniķis

Mūsdienu cilvēkam dzīve bez ūdens sistēmas nav iedomājama. Santehnika var būt viena no lielākiem sabiedrības sasniegumiem, jo viņa mums rada ievērojamu komfortu un ērtības. Mums nevajag vairs iziet uz ielas lai pasmeltu ūdeni no akas vai baudīt konfidencialitāti tualetē. Tāpēc, kad caurules mūsu mājās aizsērē, vairums no mums izsauc santehniķi. Santehniķis – tā ir zilo apkaklīšu darba kvintesence, viņi bieži pārbauda teritoriju zem izlietnēm vai skenē telpu zem mūsu mājām. Ja šajos pretīgajos un netīrajos darba apstākļos lietas nav tik sliktas, viņiem ir darīšana ar mūsu atkritumiem, aizsērējušām un karstām caurulēm. Cilvēks, kā parasti, var izsaukt santehniķi jebkurā laikā, atkarībā no ārkārtas situācijas, tāpēc šādu cilvēku darba grafiks ir neparedzams.
Neskatoties uz to, santehniķi nedzīvo slikti, par savas karjeras sākotnējā etapā nopelnot 35000-40000 ASV dolārus gadā. Vidēji pieredzējuša santehniķa gada peļņa ir līdz 47000 ASV dolāri.
Darbs Nr.1: nozieguma vietu uzkopējs

Iet runa par parastu uzkopšanu pēc kaut kā. Pēc asiņaina nozieguma vai pēc nelikumīgas ķīmiskās laboratorijas konstatācijas, policisti steidz atrast noziedzniekus, lai sauktu tos pie atbildības. Tāpēc, steigā, viņiem nepietiek laika, lai notīrītu sienas. Vai tās ir asinis, cilvēka zarnas vai bīstamas ķīmiskās vielas, daudziem nepatiks uzņemties šādu telpu uzkopšanu.
Slepkavības un pašnāvības piedod vietai vēl lielākas bailes. Papildus vēl kaulu fragmenti, ķermeņa daļas, vārdu sakot, īsta nekārtība. Šis darbs nav cilvēkiem ar vājiem nerviem, tiem, kas nav emocionāli noturīgi, tie nekad negūs panākumus šādā darbā. Nav retas stresa situācijas darba dēļ. Bez tam, tas ir diezgan bīstami: pat šodien, kad šīs jomas darbiniekiem nav jāsaskaras ar Sibīrijas mēri, viņiem vienalga ir iespēja saslimt ar jebkādu infekcijas slimību, kas var rasties no bioloģiskajiem šķidrumiem.
Skatoties, cik liela ir nekārtība, uzkopšana var ilgt no vairākām stundām līdz vairākām dienām. Bet jūs nedzirdēsiet no šīs sfēras strādniekiem jebkādas sūdzības, jo viņu darba samaksa ir pēc stundām. Darba grafiks viņiem ļauj nopelnīt līdz 75000 ASV dolāriem gadā. Lai gan jums nebūs nepieciešama augstākā izglītība, lai saņemtu šo darbu, bet šis darbs ir labi apmaksāts.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024