90% vecāku audzina, paši to nenojaušot, savus bērnus par narkomāniem. Kā no tā izvairīties...

Advertisement
Advertisement

Domā, ka sarunas par to, ka internets mūs notrulina, ir tikai vecu cilvēku sūdzēšanās? Agrāk zāle bija zaļāka, bet cilvēki gudrāki... Kā tad! Izrādās, ka tā ir reāla slimība un saucas – ciparu demences vīruss.Raksta turpinājums - lapa #1
Ārsti sacēla trauksmi jau 2007.gadā. Viņu pētījumi parādīja, ka ar katru gadu vairāk un vairāk bērnu cieš no uzmanības traucējumiem, atmiņas zudumiem, paškontroles trūkuma, nomāktības un pat depresijas.
Šādas novirzes ir raksturīgas ciparu paaudzei, bet simptomi praktiski ir tie paši, kā vecuma demencei vai nopietnai galvas smadzeņu traumai.
Zinātnieki aprēķināja, ka 7 gadus jauns bērns pavada pie televizora ekrāna, planšetēm un telefoniem vairāk nekā gadu no savas dzīves. Pie tam, 3 gadi tiek veltīti miegam un ēdienreizēm. Sasniedzot 18 gadu vecumu, viņš tērē šīm izklaidēm vairāk nekā 4 gadus!
Kāds var iebilst, ka mūsdienās bērni ir daudz spējīgāki, ātri visu uztver, bet mūsdienu ierīces palīdz viņiem labāk attīstīties. Tikai ciparu tehnoloģijas ienāca mūsu dzīvē nesen, bet cilvēka smadzenes palika tādas pašas, kā 1000 atpakaļ. Viņš nav gatavs uztvert un pārstrādāt tik daudz informācijas. Tomēr evolūcija - velnišķīgi garš process...
Protams, nevajag uztvert internetu kā vispasaules ļaunumu, te var atrast virkni noderīgu ziņu. Bet līdz tam brīdim ir jāiemācās pastāvīgi domāt un mācēt atšķirt, kas ir labs un kas ir slikts.
Mūsu smadzenes var salīdzināt ar muskuļiem. Lai izveidotu ideālu ķermeni, ir nepieciešami pareizi treniņi ar normētu slodzi. Ja bez sagatavošanās mēģināsi pacelt 100 kilogramu smagumu, tad riskē pārpūlēties un padarīt sevi par invalīdu.
Tas pats notiek arī ar mūsu smadzenēm. Nenobriedušam bērnam uztverot neierobežotu informācijas daudzumu, mēs varam viņu salauzt!
Ja arī smadzenes tiks galā ar informācijas plūsmu, tas nenozīmē, ka bērns kļūs gudrāks. Iedomājies tādu situāciju. Tu esi atvedis bērnu uz sporta zāli, kur ir liels daudzums trenažieru, hanteļu un cita inventāra. Tu vēlies, lai bērns būtu sportisks un atlētisks, bet atstāji viņu starp trenažieriem, neiemācot, kas un kā ir jādara. Vai viņš varēs attīstīt savu ķermeni?
Domāju, ka tu labi zini atbildi uz šo jautājumu.
Bērniem ir jāattīsta ne tikai garīgās, bet arī fiziskās spējas. Ar to problēma ir visā pasaulē.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

1 2 18:54 22.04Santaa
Ko tad pardod alkaholu lidmasinas,vai tad tas ir vajadzigs??Ir un bys vnmer kkadi individi kas radis problemas.Naw alkahols naw problemu
0 0 21:56 21.04Liliy
šis ir sūds.Hihihihihihi
0 0 21:37 18.04цум
цмици
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © torno.lv 2012 - 2019