9 padomi no zinātniekiem, kas palīdzēs zaudēt svaru bez novājinošām diētām

Advertisement
Foto: adme.ru
Advertisement

Vairākums cilvēku vismaz reizi dzīvē centušies nomest lieko svaru, pat ja tas ir bijis vien pāris kilogramu. Tomēr, saskaņā ar Pelsinvānijas štata Universitātes pētījumu datiem, veiksmīgi notievēt un saglabāt slaidumu izdodas tikai 1 cilvēkam no 6. Taču, ja ievēro dažus vienkāršus likumus, zaudēt svaru un saglabāt rezultātu varēs ātrāk un vienkāršāk.


Mēs apkopojām zinātniski pierādītus faktus par lietām, kas pozitīvi ietekmē liekā svara zudumu.

Raksta turpinājums
Foto: adme.ru
1. Uzturam pievienojiet derīgos taukus.

Cenšoties samazināt kaloriju daudzumu, šķiet lietderīgi sev liegt taukainus produktus, tādus kā rieksti, sēkliņas, siers, eļļas. Tomēr tauki tiek sagremoti ilgāk nekā olbaltumvielas un ogļhidrāti, tāpēc piesātinājuma sajūta, izmantojot līdzīgus produktus, saglabāsies ilgu laiku.

Arī mononepiesātinātie tauki palīdz organismam aktīvāk absorbēt dažādas uzturvielas un vitamīnus - likopēnu, luteīnu, beta karotīnu.
Foto: adme.ru
2. Un nepārvērtējiet kaloriju patēriņu fizisko aktivitāšu laikā

Pētnieki noskaidrojuši, ka cilvēki, kuriem ir liekais svars, diētas laikā parasti pārvērtē slodzes laikā sadedzināto kaloriju daudzumu par 126%. Tā rezultātā viņi atļaujās vairāk ēst, uzskatot, ka treniņā patērējuši daudz enerģijas.

Pēc nodarbībām vajag iestiprināties, bet nepārkāpjot aprēķināto diennakts kaloriju daudzumu, citādi svara zuduma efekts no sporta nodarbībām līdzināsies nullei.
Foto: adme.ru
3. Rūpīgi mazgājiet dārzeņus un augļus

Dārzeņi un augļi var kļūt par liekā svara rašanās iemeslu, ja tos … slikti mazgā. Lieta tāda, ka pesticīdi uz to mizas palēlina metabolismu un var kļūt par liekā svara uzkrāšanās iemeslu. Šīs vielas ražu aizsargā no kaitēkļiem, bet būtiski ietekmē arī cilvēka veselību.

Pesticīdi izjauc vairogdziedzera darbību, kas izraisa hormonālos traucējumus. Pēc pētnieku domām, tie arī bojā mitohondriju - šūnu elementus, kas ir atbildīgi par degvielas (absorbētās pārtikas) pārvēršanu enerģijā.
Foto: adme.ru
4. Ieelpojiet olīveļļas smaržu

Vācu zinātnieki ir noskaidrojuši, ka olīveļļas pievienošana pārtikai veicina ātru un efektīvu piesātinājumu. Turklāt izrādījās, ka pat šīs eļļas smarža pagarina laiku, lai uzturētu pastāvīgu cukura līmeni asinīs, tādējādi glābjot mūs no izsalkuma sajūtas rašanās. Un vislielākais izsalkumu bloķējošo savienojumu skaits atrodams itāļu eļļas šķirnēs.
Foto: adme.ru
5. Ēdiet ar baudu

Mūsu apetīti lielā mērā regulē hormons, ko sauc grelīnu. Tā līmenis palielinās no stresa un samazinās, reaģējot uz gūto baudu no apēstā ēdiena. Vienkārši sakot, ja jūs ēdat ar baudu, tad jūs drīzumā badu nejutīsiet, bet, ja jūs ar grūtībām iedabūjāt sevī ienīsto biezpienu, jūs ātri vien atkal sniegsieties pie ledusskapja.

Tāpēc, ja kāds produkts jums izraisa atklātu riebumu, labāk to aizvietot ar to, kas jums patīk, vai pacensties to izgaršot un tomēr gūt baudu.
Foto: adme.ru
6. Izvēlieties pareizu pastu

Glikēmiskais indekss parāda, cik ātri organisms absorbē pārtikas produktus. Jo zemāks produkta glikēmiskais indekss, jo lēnāk cukurs no tā nonāks asinsritē. Tādējādi ķermenis ražos nelielas insulīna devas tā pārstrādei.

Pretējā gadījumā, ja asinis saņem daudz cukura uzreiz, mūsu ķermenim nekavējoties jāizstrādā liela insulīna deva. Un tas, savukārt, pados signālu uz smadzenēm, ka būtu laiks atkal iestiprināties. Tādējādi produkti ar zemu glikēmisko indeksu tiem, kas tievē, ir ”izdevīgāki”.

Kā izrādījās, dažāda veida makaroniem ir atšķirīgs glikēmiskais indekss. Saskaņā ar pētnieku atziņām, labākais variants ir spageti, otro vietu ieņem makaronu zvaigznes, bet makaroniem ir visaugstākais glikēmiskais indekss.
Foto: adme.ru
7. Lietojiet kalcija piedevas, ja nepārstrādājas piena produkti

Daudziem cilvēkiem organisms nepārstrādā piena produktus, tāpēc tie tiek izslēgti no uztura. Bet siers, piens un biezpiens ir vērtīgi kalcija avoti, kas, pēc pētnieku domām, paātrina tauku metabolismu. Eksperimenta dalībnieku svars, kuri saņēma kalcija piedevu, samazinājās par 26-70% salīdzinājumā ar kontroles grupu.

Tādēļ, ja neesat draugos ar laktozi, mēģiniet lietot bagātinātājus ar kalciju un D vitamīnu: tā tas labāk uzsūcas.
Foto: adme.ru
8. Brokastīm izvēlieties cietu pārtiku

Faktu, ka brokastis ir noderīgas, zinātnieki ir apstiprinājuši sen. Tagad viņi ir devušies tālāk un aktīvi pēta mūsu šķīvja sastāvdaļu ietekmi uz ķermeņa rādītājiem. Jo īpaši viņi pierādīja, ka olbaltumvielu piesātināšanās spēja palielinās, kad to izmanto cietā veidā. Secinājums ir vienkāršs: apēdot biezpienu nevis kokteili uz tā pamata, izsalkums jūtams vēlāk.
Foto: adme.ru
9. Ēdiet rūgto šokolādi

Kā izrādījās, šokolāde ne tikai pozitīvi ietekmē veselību, bet arī nostiprina svara zuduma rezultātus. Zinātnieki ir noskaidrojuši, ka pēc vairāku nedēļu ilgas diētas cilvēku grupā, kas ietur diētu ar mazu ogļhidrātus saturu un papildina savu uzturu ar mazām rūgtās šokolādes devām, nav novērojama lieko kilogramu atgriešanās.

Vai jums ir kādas viltības, ar kuru palīdzību jūs zaudējat svaru? Pastāstiet mums par tām komentāros.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024