9 negaidīti stresa simptomi

Advertisement
Advertisement

Nav noslēpums, ka stress ir daudzu mūsu saslimšanu iemesls. Stresa dēļ pārstāj efektīvi strādāt mūsu imūnsistēma, mēs jūtam sāpes visā ķermenī. Dažreiz mēs pat nevaram saprast, ka atrodamies stresa stāvoklī, tāpēc, ka tas prasmīgi maskējas zem dažādiem simptomiem. 

 

Zemāk mēs pieminēsim 9 lietas, kas izraisa pārslodzi, bet mēs par tām nenojaušam.

 

 

 

 

Raksta turpinājums
1. Jūsu ķermenis jūt sāpes

Bieži vien, cilvēki neieklausās savā ķermenī līdz brīdim, kad sāpes kļūst nepanesamas. Kad stresa līmenis ir ļoti augsts, mūsu ķermenis iedarbina sabrukšanas procesu. Jūs varat sastapties ar kuņģa problēmām, paātrinātu pulsu, muskuļi spriedzi, diareju un sāpes krūtīs. Cilvēks sāk regulāri slimot, attīstās artrīts un biežas galvas sāpes.
Tāpēc, katru reizi, kad jūs jūtat sāpes visā ķermenī, atcerieties par to. Nevajag ignorēt simptomus, sāciet interesēties par tiem. Tādā veidā, jūs ne tikai regulēsiet savu stāvokli, bet arī, veicināsiet tā izārstēšanos.
2. Jums ir traucēts miegs

Jebkurām miega izmaiņām vajag pievērst uzmanību. Vai tā ir miegainība, vai arī, bezmiegs. Ar šīm problēmām tikt galā jums palīdzēs meditācija, veselīga diēta un fiziski vingrojumi.

Tomēr, jums vienalga ir jāmeklē problēmas iemeslu. Varbūt, jūs pārāk naktīs pārdzīvojat? Vai arī, kad guļat, jums rādās murgi? Viss, kas notiek ar mums ikdienā, mūsu zemapziņā parādās naktīs.
Gala rezultātā, cilvēks cieš no miega trūkuma. Bet stress, savukārt, traucē smadzenēm miegā atpūsties.
Cilvēka miegs ar vecumu mainās, ņemot apkārtējās vides faktorus, bet, kad jūs atrodaties stresa stāvoklī, no tā, vispirms, cieš mūsu miegs.
3. Mūsu ķermeņa svars pastāvīgi mainās

Jūs paēdāt vai aizmirstat ieturēties? Kad jūs atrodaties stresa stāvoklī, jūsu metabolisms palēninās, tāpēc jūs ātri varat uzņemt lieko svaru.

Kad cilvēkam mainās apetīte - tas ir sava veida mūsu emocionālā un fiziskā stāvokļa radars, kā arī, parāda, cik mēs esam satraukti.
Ja jūs esat satraukts, tad nekoncentrējaties uz problēmām, tad šāda uzvedība var izprovocēt novājēšanu. Kad cilvēks atrodas stresa stāvoklī, visas viņa ķermeņa šūnas nesaņem vajadzīgo skābekļa daudzumu.

Ēdiens - tā ir enerģija, bet tas, ko mēs ēdam, - tas ir rādītājs, kā mēs tiekam galā ar situāciju. Jūs lietojat pārtikā daudz saldumu? Varbūt, jūs ēdat nepietiekami?

Ķermenis - tas ir gudrs un sarežģīts mehānisms, kas mums vajadzīgs, lai kustētos, un mūsu attieksme pret viņu balstās uz mūsu prasmi pārvarēt emocionālas problēmas.
4. Jums nevarat nedomāt par darbu un problēmām

Ja jums uz kādu laiku nesanāk atlikt darbu, finanses un domas par problēmām, tad drīzumā, stress kļūs par jūsu dzīvi. Marks Tvens ir teicis, ka nemiers ir līdzīgs parāda atdošanai, lai gan nevienam neesat parādā.

Jums neizdodas atrast atrisinājumu, kamēr jūs neattālināsieties no problēmas. Pārāk daudz domu un nemiers var pārvērsties par fizisku un psiholoģisku problēmu.

Ja jūs nemitīgi pārbaudāt savu elektronisko pastu, savu telefonu un citus saziņas līdzekļus, kas saistīti ar darbu, tad ir pienācis laiks paskatīties ar jaunu skatienu uz to, kas patiesi ir svarīgs jūsu dzīvē. Stress jūs smacē.
5. Jūs nespējat mierīgi nosēdēt uz vietas

Ja jūs izvairāties no tā, kas prasa pacietību, tas ir nopietns pārslodzes rādītājs. Ja jūs neesat spējīgs izpildīt vienkāršus stiepšanās vingrinājumus, pabūt vienatnē ar savām domām, iziet pastaigā vai pasēdēt, vienkārši vērojot, tad, iespējams, jūs esat pārāk saspringti.

Ja nemiera stāvoklis ir pastāvīgi, un jums neizdodas atslābināties pat grāmatas lasīšanas laikā, ir laiks saprast, kas jums liek “izvairīties” no miera stāvokļa.

Dažreiz mūsu saprāts kļūst par mūsu ļaunāko ienaidnieku. Jums vajag palīdzēt pārvarēt savu nemieru un bailes. Vēl jo vairāk, stresu var izprovocēt emociju nestabilitāte.
6. Mēs esam neiecietīgi pret cilvēkiem

Viens no pirmajiem svarīgākajiem pārslodzes simptomiem - neiecietība un citu cilvēku neciešana. Mēs dusmojamies, kad esam stresa stāvoklī, paši to neapzinoties.
Kad jūs ātri sadusmojaties vai runājat pretī, tad, visticamāk, jūs esat pārmocījies no daudziem notikumiem savā dzīvē, jo ir smagi uz saviem pleciem nest visu pasauli.

Dažreiz ir jābūt ievainojamam un palūgt palīdzību. Neiecietība pret sevi un citiem - tas ir rādītājs, ka jums ir vērts piebremzēt un mazliet - mazliet mazāk domāt par rītdienu.
7. Jūsu garastāvoklis bieži mainās

Cilvēka psihiskā pasaule sāk ciest tad, kad palielinās stresa līmenis. Ja jūs pēkšņi sajūtaties laimīgs, bet pēc tam ātri vien sākat dusmoties vai liet asaras, tas liecina, ka jūsu hormoni cieš no pārāk liela stresa.

Ja jūs paturēsiet visu sevī vai arī, mēģināsiet vienatnē pārdzīvot visu svarīgāko, tas nelīdzēs. Jums ir vajadzīga palīdzība. Mēģiniet komunicēt ar apkārtējiem cilvēkiem.
Veltiet tam laiku un padomājiet, kas liek jums tā uzvesties. Stress kaitē ne tikai ķermenim, tā dēļ riska zonā nonāk arī attiecības.

Stress sakāpina trauksmi, dažādas formas atkarības nostiprinās (narkotikas, alkohols, ēšana utt.), saasinās psihiskās veselības problēmas.
8. Sāk pastiprināti izkrist mati.

Cilvēks, parasti, zaudē 100 matus dienā, pie tam, vairums cilvēku, to neievēro.

Dažreiz, spēcīgs stress var būt par iemeslu mūsu organisma fizioloģiskajām funkcijām, kas izraisa disproporciju matu daudzumā. Tādā veidā, daļa no mūsu matiem “aiziet” atpūsties tiem neraksturīgā laikā.

Bet pēc 3-4 mēnešiem, bet dažreiz ilgāk, mati, kas atradās miega fāzē, sāk izkrist. Tā ir satraucoša zīme, jo notikumus, kas izjauc ierasto matu ciklu, parasti, izraisa mūsu ķermeņa nopietni fizioloģiski stresi.

Tāpēc, ja jūs saskaraties ar matu izkrišanas problēmu, tad ir laiks analizēt, kas emocionālajā līmenī ir izraisījis šis fiziskās izmaiņas.
9. Partneris vairs nav pievilcīgs

Ja partneris vairs nav pievilcīgs, cilvēku tas ļoti neuztrauc, jo viņš ir stresa stāvoklī. Viņš pat par to neatzīstas nedz sev, nedz savam partnerim.

Katru reizi, kad mēs ciešam no stresa, un tā līmenis paaugstinās, sāk ciest hormoni, kas atbild par pievilcību.
Stress ir cieši saistīts ar nogurumu un cilvēka nespēju izjust kaut ko līdzīgu tuvībai. Ja jūs nokļuvāt līdzīgā situācijā, tad ar jūsu libido notiek kaut kas nelāgs, ir pēdējais laiks iemācīties pārvaldīt savu stresu. Iemācieties praksē pielietot dažādas relaksācijas metodes. Galu gala, jūsu partnerim nav jāsaskaras ar ārējām problēmām, kas neattiecas uz jūsu mīlestības attiecībām.

Pamēģiniet pastāstīt par savām bailēm un savām problēmām. Jums ir jāpaliek atklātākam, un daudzas problēmas pazudīs.
Dzīve nav vienkārša, cilvēks pastāvīgi ir prasīgs pret sava organisma fizisko, emocionālo un garīgo stāvokli, un tas ir saistīts ar spējām kontrolēt sevi un ņemt no dzīves visu, kas patiesi ir svarīgs.

Neliela saslimšana šodien var jūs nogādāt slimnīcā, jo stress ir lēns un kluss slepkava.

Sāksim ieklausīties tajā, kas notiek mūsu ķermenī, lai konstatētu izmaiņas agrīnajās stadijās. Dzīve ir īsa, lai ļautu sev dzīvot nekārtībā.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024