-
- 10940 x
-
https://torno.lv/Rr2mfT0
Visbiežāk mūsu dienas līdzinās viena otrai. Pamodušies no rīta, mēs funkcionējam autopilotā, iegrimstot jaunas dienas rutīnā.
Tomēr ir noteiktas lietas, uz kurām ir ļoti svarīgi un vajadzīgi pievērst uzmanību, jo ikdienas paradumi nosaka mūsu veselības stāvokli.
Raksta turpinājums
Paradumi, kuri kaitē veselībai
1. Nepareiza elpošana
Īpaši neaizdomājoties, mēs elpojam ar krūtīm, bet daudz efektīvāk būtu elpot ar vēderu vai diafragmu. Tāda elpošana būs dziļāka. Tā palīdzēs labāk atbrīvoties no stresa, pazemināt asinsspiedienu un palielināt izturību.
2. Pārāk bieži treniņi
Ja sevi noslogot ar fiziskiem vingrinājumiem sešas dienas nedēļā, tad ļaunuma no tā būs vairāk nekā labuma. Stipra pārslodze radīs nogurumu un nevēlēšanos nodarboties turpmāk. Toties mērenāki treniņi, piemēram, četras dienas nedēļā, dos labu rezultātu, palīdzēs tev notievēt un iegūt lielisku fizisko formu, pie tam nepārslogojot ķermeni.
3. Nepareizi apavi
Grūti noticēt, bet nepareizi izvēlētu apavu dēļ tu vari izjust smagumu locekļos un sāpes sprandā. Attiecies pret apavu izvēli uzmanīgāk. Ja tavs ārsts iesaka tev atrast labākus apavus, izdari to! Aizvietot locekļus būs daudz sarežģītāk kā nomainīt botes.
4. Pārmērīga higiēna
Pretēji izplatītam viedoklim, biežas higiēniskas procedūras nebūt nav tik noderīga lieta tavam organismam. Galvas mazgāšana katru dienu noved pie tā, ka āda sāk izstrādāt vairāk tauku sekrēta. Mazgāšanās dušā ar ziepēm divas reizes dienā kaltē ādu un iznīcina tās aizsargslāni.
5. Antibakteriālu ziepju lietošana
Nav pārliecinošu pierādījumu tam, ka antibarteriālu ziepju lietošana būtu tik veselīga. Šim stipras iedarbības līdzeklim ir nozīmīgi trūkumi: agresīva iedarbība uz ādu, vietējās imunitātes pazemināšana.
6. Veļas mazgāšana
Tavs apģērbs var būt ne tik tīrs kā tu domā! Ja veļas mazgājamo mašīnu mazgāt reti vai vispār nemazgāt, tad tajā savairojas sēnīte un pelējums, par kuru kaitīgumu ir pateikts jau ļoti daudz. Regulāri tīri visas veļas mašīnas detaļas (gumijas, ieliktņus, veļas tvertni), lai būtu svaigums un tīrība.
7. Īss miegs
Ja tev kļuvis par paradumu gulēt mazāk par 7 stundām diennaktī, tad pilnībā vari iegūt problēmas ar atmiņu, kā arī ādas tonusa pazemināšanos, emocionālu nestabilitāti un organisma funkcionalitātes traucējumus.
Atceries, ka nevajag ekonomēt uz miega rēķina, jo viss tas periods, ko tu neizgulēji, jau ir radījis nelabojamu kaitējumu.
8. Sēdošs dzīves veids
Miega laikā slodze mugurkaulam pielīdzināma apmēram 50 kg, stāvot – 100 kg, bet sēžot – 220 kg! Tikai iedomājies, kādai slodzei tu pakļauj savu mugurkaulu, izņemot fiziskas aktivitātes pa dienu. Pat pastaiga no ofisa uz gaiteni un atpakaļ ir daudz labāka nekā nekas.
9. Stingra diēta
Tu nolēmi notievēt vai vienkārši iegūt labu fizisko formu ar diētas palīdzību? Pirms pāriešanas uz jaunu uztura sistēmu, no sākuma pārliecinies, ka tā nenodarīs ļaunumu tavam organismam, īpaši, ja tu taisies izslēgt no uztura visus ogļhidrātus vai taukus.
Organismam nepieciešamas visas vielu grupas. Ogļhidrāti dod muskuļiem enerģiju, tauki iedarbojas uz prāta asumu, bet olbaltumi – audu veidošanas materiāls.
Tā tik trūka, tagad pārskatīšu savus paradumus un uzturu. Bet par sēdošo dzīves veidu – kā reiz mērķī!
Vai tu ievēroji sev tādus grēciņus? Lūdzu, padalies ar mums komentāros un ar draugiem sociālos tīklos!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts