9 iemesli, kāpēc nav vērts dzīvot Austrālijā

Advertisement
Advertisement

Gribat apmeklēt Austrāliju? Ar minēto sarakstu mēs nemēģināsim jūs atturēt, bet, kā minimums, brīdināsim par briesmām, kas jūs var sagaidīt zaļajā kontinentā.


Austrālija ir zināma ar savu svelmaino sauli, brīnisķīgām pludmalēm un serfingu pateicoties kam, cilvēki viegli var aizmirst par haizivīm, zirnekļiem, dažādiem kukaiņiem un astoņkājiem, kuri var būt ārkārtīgi bīstami cilvēkiem.


Austrālija ir mūsu planētas bīstamāko dzīvo būtņu mājas.

 

 

Avots: infoniac.ru

Raksta turpinājums
Haizivju uzbrukums

Tieši Austrālijā haizivis cilvēkiem uzbrūk visbiežāk.

Keiptaunas piekraste ir atzīta pat bīstamu, jo te mīt vislielākā balto haizivju populācija. Karstā laikā šie jūras plēsēji kļūst īpaši agresīvi.

Tā, piemēram, 2010. gadā piekrastē tika fiksēts 21 uzbrukums, no kuriem 6 gadījumi beidzās ar nāvi.
Bīstamais simtkājis

Zaļajā kontinentā var sastapties ar indīgiem simtkājiem.

Te dzīvo vislielākie simtkāji dzeltenā, violetā un sarkanā krāsā. Viņi var sasniegt garumu līdz 30 cm. Austrālijas simtkāja kodiens veselam pieaugušajam cilvēkam izraisa spēcīgu sapampumu.

Ir zināms pat nāves gadījums no simtkāja kodiena, kas notika Filipīnās, kur par upuri kļuva 7 gadus vecs bērns, kuram simtkājis iekoda galvā.
Bīstamie zirnekļi

Zaļajā kontinentā, Tāpat, dzīvo indīgi zirnekļi, kuri ir unikāli.

Pats slavenākais un bīstamākais no viņiem- Sidnejas zirneklis, kuru var satikt Sidnejā, Austrālijas štatā Kvinslendā un uz Freizera salas.

Ir reģistrēti vairāki nāves gadījumi starp bērniem, kurus ir sakoduši šie pasaulē bīstamākie zirnekļi .Nogalināt cilvēku ir spējīga tikai tēviņa inde, jo šī zirnekļu veida mātīte nav spējīga nodarīt cilvēkam lielu kaitējumu.
Indīgais astoņkājis

Zilgredzenotais astoņkājis , kas dzīvo Austrālijā, ir viens no bīstamākajiem dzīvniekiem pasaulē. Pie tam, viņš mīt piekrastes ūdeņos, tajā skaitā, arī pludmalēs). Katru gadu upuru skaits no šī veida astoņkāja kodieniem ir vairāķi cilvēki.

Kā ierasts, cilvēks nezina par briesmām, kuras var radīt šīs simpātiskais dzīvnieks. Šī astoņkāja kodums ir līdzīgs nelielam iegriezumam, tāpēc ārsti pat nesaprot, kāds ir cilvēka kaitesiemesls.
Indīgās čūskas

Austrālijā mīt aptuveni 100 veidu čūsku, no kurām 9 ir indīgas, No šīm 9 reptīlijām visindīgākā ir sauszemes taipāns,
Ziemas periodā vairākums čūsku dodas ziemas guļā, tikai ne Austrālijas čūskas, kuras turpina būt agresīvas.
Bīstamās ērces

Zaļā kontinenta austrumu piekrastē var satikt gan ērces, kas nav indīgas, gan arī bīstamu indīgu ērci – paralītisko ērci. Pēdējo 100 gadu laikā no šī kukaiņa kodiena gāja bojā 25 cilvēki. Lai nokļūtu uz upura, šīs ērces uzrāpjas uz augu lapām un gaida savu saimnieku.
Bīstamie krokodili

Austrālijā ir divu veidu krokodili: saldūdens un sāļie ( jūras). Krokodilam ir diezgan plaša ēdienkarte, bet galvenais to produkts ir gaļa.

Ir jāatzīmē, ka katru gadu pasaulē iet bojā aptuveni 2500 cilvēku saistībā ar krokodilu uzbrukumiem.
Oda kodiens

Austrālijas odi ir četru slimību pārnēsātāji, kuru dēļ pēdējos 7 gados gāja bojā aptuveni 20000 cilvēku, Kad odi kož, tad ar savām siekalām var inficēt cilvēku ar nāvējošu slimību.

Pati izplatītākā slimība zaļajā kontinentā ir Rosas upes drudzis.

Neticami, ka tādas mazas būtnes var radīt tik daudz ciešanu un slimību.
Jūras lapsene

Jūras lapsene ir bīstamākais jūras dzīvnieks, kas apdedzina. Viņai ir 60 taustekļu. Ar kuriem apdedzinot, tā nogalina cilvēku 1 minūtes laikā. Indes, ko satur šī mazā medūza, pietiks, lai nogalinātu 60 cilvēkus. Tās dzīvošanas vide ir gan atklāta jūra, gan seklas vietas Austrālijas ziemeļrietumos un ziemeļaustrumos.
Padalies ar draugiem un iesaki šos interesantos faktus.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024