-
- 14428 x
-
https://torno.lv/RV9QvhJ
Cik bieži esi ievērojis, ka tev dreb vai pietūkst rokas? Drebēšana, tūskas un tirpšanas sajūta var rasties dažādu iemeslu pēc, kuri nedara organismam lielu ļaunumu. Taču, ja tu ievēro, ka kas tāds atkārtojas ar noteiktu periodiskumu, tas var būt slimības pirmā pazīme.
Raksta turpinājums
Mēs tev pastāstīsim, kādas izmaiņas rokās var kļūt par iemeslu doties pie ārsta.
Problēmas ar veselību
1. Sāpes lielajā un rādītājpirkstā
Ja tevi uztrauc pastāvīgas sāpes lielajā un rādītājpirkstā – tā var būt karpālā kanāla sindroma pazīme, neiroloģiskas slimības, kuras cēlonis ir mediānā nerva saspiešana starp kauliem, karpālo saiti un plaukstas muskuļu cīpslām.
Tas izraisa nepatīkamas sajūtas plaukstās un tirpšanu. Ar tādu slimību slimo cilvēki, kuru darbs saistīts ar roku monotonām kustībām (darbs ar datoru, klavierspēle).
2. Ilga brūču dzīšana
Ja brūces uz rokām dzīst pārāk ilgi, bet zilumi nepāriet mēnešiem, ir laiks sacelt trauksmi. Tā var būt diabēta pazīme. Ar citu simptomu rašanos (pastāvīgs aukstums un slāpes, roku un kāju tirpšana) būtu jāvēršas pie ārsta un jāpārbauda cukura līmenis.
3. Pirkstu krāsas izmaiņas
Pirksti var mainīt savu krāsu vairāku iemeslu pēc. Piemēram, pārlieka atdzišana, stress vai ilgstoša fiziska slodze. Taču, ja tas notiek bieži un bez redzama iemesla, ko pavada sāpes vai tirpšana – ir jāvēršas pie ārsta. Tas var būt mugurkaula vai asinsvadu slimību simptomi.
4. Pastiprināta sviedru izdalīšanās
Visbiežāk plaukstas svīst izskaidrojamu iemeslu pēc. Bet, ja svīšana ir pārāk intensīva un bez redzama iemesla, tas var norādīt uz plaukstu hiperhidrozes klātbūtni.
5. Nagu trauslums
Trausli un lūztoši nagi var signalizēt par vairogdziedzera darbības traucējumiem, bet tikai tad, ja tiek novēroti tādi simptomi kā vājums, nogurums un sāpes locītavās. Citos gadījumos trausluma iemesli var būt nepareiza nagu kopšana vai pastāvīgs kontakts ar sadzīves ķīmiju.
6. Aukstas plaukstas
Roku temperatūra var mainīties dažādu faktoru ietekmē un tas ir pilnīgi normāli. Taču, ja plaukstas kļūst ledainas pārāk bieži un maina savu krāsu – būtu jāaiziet pie ārsta. Tas var būt signāls par problēmām ar nervu sistēmu vai asinsriti.
7. Trīcēšana
Stress, satraukums un intensīva fiziskā slodze var izraisīt roku trīcēšanu, kura pāriet pēc atpūtas. Bet trīcēšana bez iemesla, kura rodas ar noteiktu periodiskumu, var liecināt par B grupas vitamīnu trūkumu organismā.
8. Tūska
Mēs bieži sastopamies ar roku tūsku karstā laikā – tas ir pilnīgi normāli, tāda tūska pāriet pati par sevi. Bet pastāvīgas un ilgstošas tūskas var liecināt par locītavu slimībām. Tādus simptomus nevajag ignorēt.
9. Nagu plāksnītes krāsas izmaiņas
Ja tev novērojama nagu plātnītes zilgana krāsa kopā ar sāpīgām sajūtām pirkstos – tā var būt zema hemoglobīna līmeņa vai pat anēmijas pazīme.
Ja tu sev ievēroji, kā liekas, tādus nevainīgus simptomus – ir vērts vērsties pie ārsta. Protams, tādas izmaiņas var būt izskaidrojamas un neliecināt par kaut ko vairāk, bet kāpēc gan nepārliecināties? Rūpes par veselību nekad nav par lieku!
Ja tev iepatikās šis informējošais materiāls – dalies ar draugiem!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts