9 aizrautīga šašlika cepēja ieteikumi, kas vienkārši ir jāzin!

Advertisement
Advertisement

Vasara - brīnišķīgs laiks. Siltas dienas, īsas naktis, pastaigas svaigā gaisā. Agrāk vai vēlāk mūs visus sāk vilkt pie dabas. Kāds jau paspēja atklāt sezonu aprīlī, kāds gaida līdz atvaļinājumam.

 

 

Raksta turpinājums
Pirmā lietas, kas nāk prātā domājot par izbraukšanu no pilsētas - ugunskuru izsmalcinātā smarža, kas jūtama jau tuvojoties meža zonām. Patiešām, sēdēšana pie ugunskura ar šašliku cepšanu, plovu un dziesmām jau sen ir kļuvusi par neatņemamu sastāvdaļu āra atpūtai.
Pamēģināt īstu šašliku - īstākā bauda. Sulīga gaļa, karsts tvaiks, saldi kvēpi uz siltiem iesmiem. Tikai žēl, ka pareizi pagatavot šašliku māk ne visi. Bet tiem kas māk, ceļā stājas etiķa marinādes un kečups uz galda.
Kā zināms, par gaumi nestrīdas. Bet var mēģināt paplašināt garšas gaumi, kā arī savus priekšstatus par to, kas ir garšīgs un kas - nē. Lūk, 9 padomi, kas tev palīdzēs šašliku pagatavot labāk.

Šī nav garantija, ka gaļa izdosies perfekta. Bet tā ir kulinārija, un kulinārijā visi līdzekļi un centieni ir labi.
Kā pagatavot šašliku
1. Labākā garša, ko var saņemt no šašlika, tā ir grilētas gaļas garša. Ne dzērveņu mērce, ne kečups un sīpoli. Vienkārši gaļa, nekas vairāk. Samērīgi vari pievienot piparus un sāli.
2. Ja ir nepieciešams uzlabot garšu, ja tu nevari dzīvot bez gaļas piedevām, dari to maksimāli uzmanīgi. Marinādei pievienojot sīpolus - gaļa samarinēsies ātrāk. Jēram pievieno mazliet piparmētras. Vistai sagatavo marinādi no kefīra vai jogurta.
3. Labākā malka grilēšanai ir cietkoksnes koks. Bērzs - labi, ozols - lieliski! Izvairies no skuju kokiem, jo tie dod gaļai nepatīkamu rūgtumu.
4. Zivs šašliks gatavojas visātrāk, tāpēc ir ļoti viegli pārcensties. Putns cepās mazliet ilgāk. Vēl ilgāk - visa pārējā gaļa. Gaļai ir jābūt labi izceptai, īpaši aktuāli tas ir vistai un cūkgaļai.
5. Starp oglēm un gaļu uz grila ir jābūt ne mazāk kā 7 cm (aptuveni četri pirksti) atstarpei. Vienu grila stūri atstāj brīvu, tur var ērti novietot gandrīz gatavo šašliku, lai tas sasniegtu minimālu siltumu.
6. Akcentēt gaļas gabalus uz iesmiem var ar sīpolu gredzeniem - populāra prakse, bet ne tā labākā. Lieta tāda, ka sīpoli gatavojas daudz reizes ātrāk par gaļu. Kad gaļa tikai sāk gatavoties, sīpols jau ir aizgājis līdz kondīcijai, bet, kad gaļa jau ir gatava, sīpols jau ir sadedzis.
7. Ogles, kuras sāk degt, var apkaisīt ar sāli. Atšķirībā no ūdens, sāls ne tikai apdzēsīs uguni, bet arī neatļaus pilēt taukiem un oglēm aizdegties vēlreiz.
8. Pirms sākt gatavot šašliku, uz oglēm uzmet nedaudz rozmarīna. Dūmu smarža dos gaļai unikālu pieskārienu.
9. Izvairies no veikala mērcēm -majonēze, kečups, sviests, eļļas maisījums. Tie apslāpēs visu, dēļ kā tu tik ļoti pūlējies. Šis ir tieši tas gadījums, kad mazāk -nozīmē labāk. Ierobežojies ar vienkāršiem dārzeņiem uz grila, svaigu maizi un sāli. Lai novērtētu gaļas garšu, tas būs pietiekami.

Novēlam tev jautrus pārgājienus, draudzīgas dziesmas, garšīgu šašliku un neaizmirstamus vasaras brīžus. Dali tos ar tiem, kas tev patiešām ir dārgi.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024