8 zinātniski veidi, kā saglabāt jaunību! Kā izskatīties uz 30, 60 gadu vecumā?

Advertisement
Advertisement

Jau gadsimtiem cilvēki ir centušies atrast brīnumlīdzekli, kas palīdzētu saglabāt jaunību. Paildzināt dzīvi mēģināja ar dažādiem veidiem. Mūžīgās dzīves noslēpumu mēģināja atrast zinātnieki un ārsti.

Raksta turpinājums
Tika piedāvāti paši interesantākie, dažreiz pat bīstami veselībai, jaunības varianti. Piemēram Kleopatra centās paildzināt jaunību ar to, ka šķīdināja pērles etiķī un dzēra šo nāvējošo kokteili pirms pusdienām.
Senajā Romā uzskatīja, ka ilgu gadu avots ir asinis, it īpaši jaunu cilvēku asinis. Pēc gladiatoru cīņu beigām, vecīši skrēja uz arēnu un berzās ar ievainoto un nogalināto asinīm.

XII simtgades aptiekāri, kā zāles pret vecumu izmantoja pulveri, kas tika pagatavots no Ēģiptē nolaupītām mūmijām.

Kaut arī jaunības eliksīrs tā arī netika atrasts, mūsdienu zinātne sasniedza ievērojamus rezultātus šajā jomā. Ir tikai zinātniski pieņēmumi, kā paildzināt jaunību un dzīves ilgumu.
1. Nepārēdies

Visi pasaules ilgdzīvotāji - Japānā, Itālijā, Kaukāzā - ēd ļoti maz. Lieta ir tajā, ka tagad mēs, kā likums, ēdam vairāk nekā nepieciešams ir mūsu organismam. Dēļ evolucionāri izveidojušos apstākļiem, fiziskajām aktivitātēm un hroniskā ēdiena nepietiekamības.

Eksperimenti ir parādījuši, ka primātiem, kuriem ierobežoja uzturu un baroja noteiktos laikos, uzlabojās metabolisms, palielinājās muskuļu un smadzeņu darbība, samazinājās saslimšanas procents un nāves gadījumi no cukura diabēta, vēža un sirds asinsrites slimībām.
2. Ievēro diētu

Ir pierādīts, ka pārāk liels sāls daudzums izraisa hipertoniju, kā rezultātā - agru insultu. Cukurs arī ir problēma - no tā pasliktinās smadzeņu un sirds darbība, pats galvenais - tas bojā mūsu aizkuņģa dziedzeri, izraisa diabētu, aptaukošanos un pāragru nāvi.

Vidusjūras diētas ievērošana var kļūt par vēl vienu faktoru, kas palīdzēs palēnināt novecošanu. Vidusjūras diēta ietver sevī dārzeņus, augļus, pupiņas, zirņus, olīveļļu, zivis, putnus un riekstus. Tas ir ēdiens ar zemu tauku saturu, kas ir bagāta ar kāliju, C un K vitamīniem.
Vēl viens svarīgs produkts Vidusjūras diētā ir vīns, kas satur veselu kompleksu ar veselīgajām vielām (katehīni, kvercetīns, reveratrols), uzlabojot sirds asinsrites darbību.

Pēc zinātniskiem datiem, Vidusjūras diēta palēnina novecošanās procesus, kā arī samazina diabēta risku par 16%, vēža par 7% un sirds slimību risku par 26%.
3. Nodarbojies ar sportu

Fiziskie vingrinājumi - atslēga veselīgam dzīvesveidam. Pēc zinātnieku vārdiem, regulāra nodarbošanās ar sportu ir spējīga uzveikt jebkuru slimību - no vēža līdz aptaukošanās.

Fiziskā aktivitāte palīdzēja veseliem cilvēkiem par 48 % samazināt artrīta saslimšanas risku, samazināt Alcheimera slimības attīstīšanās iespēju par 50% un par 48 % samazināt trauksmes sajūtu.

Stresa un depresijas laikā, zinātnieki rekomendē doties paskriet vai pastaigāties. Nav svarīgi, cik kilometrus tu noiesi, rezultāts labvēlīgi iespaidos tavu organismu.
4. Ēd augļus

Simtiem cilvēku slimības vēstures analīze parādīja: manāmi ilgāk dzīvo tie, kuri apēd dārzeņu un augļu porcijas, ne mazāk kā 5 dienā. Starptautiskās terminoloģijā porcija ir tāda - kas ietilpst saujā.

Augļos un dārzeņos ir daudz vērtīgu īpašību, bet galvenais - antioksidanti, kuri cīnās ar aktīvajām skābekļa formām, kas iznīcina šūnas. Pēc speciālistu vārdiem, labāk ir ēst dažādus dārzeņus, augļus un ogas, nevis vienkārši apēst 5 ābolus dienā.
5. Mazāk stresa

Stresa stāvoklī cilvēka imūnsistēma tiek sabojāta, kas noved pie dažādu slimību rašanās riska. Nepatīkams bonuss ir maisi zem acīm, grumbas, sirmi mati un hronisks nogurums.

Zinātnieki pierādīja, ka pastāvīgs stress var kļūt par sirds saslimšanas, diabēta, aptaukošanās, vēža, astmas un depresijas iemeslu. Stress paātrina organisma novecošanu un rada vecuma slimības.

Lai dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi, ir nepieciešams iemācīties tikt galā ar stresu un trauksmi. Tāpēc vajag pareizi ēst, nodarboties ar sportu un ievērot miega režīmu.
6. Atsakies no smēķēšanas

Smēķēšana noved pie sirds-asinsrites slimībām, plaušu vēža, ādas un zobu problēmām. Pēc pētījumiem, Amerikā smēķētāju mirstība ir trīs reizes lielāka, nekā nesmēķētāju.

Katrs piektais cilvēks nomirst no smēķēšanas. Visbiežākās slimības, kuru dēļ nomirst smēķētāji ir - vēzis un asinsvadu slimības.

Ja tev ir vajadzīgs iemesls, lai atmestu smēķēšanu, aizdomājies par šo: katrs mēnesis, pavadīts bez cigaretes, pievieno pāris dienas tavai dzīvei.
7. Izmanto ”gadžetus”

Mūsdienu tehnoloģijas - ideāli palīgi veselīga dzīvesveida palīgi. Tagad savākt visu informāciju par savu organismu var ātri un lēti, izmantojot mobilās aplikācijas, fitnesa rokassprādzes un ķermeņa gadžetus.

Piemēram, kardiogrāfs Cardia Mobile piedāvā kardiomonitoru, kuru var piestiprināt uz smartfona vāciņa. Tam, lai nolasītu rādītājus, ir jāpieliek pirksti pie tā uz 30 sekundēm. Iegūtie rādītāji būs pieejami mobilajā aplikācijā.
Fiziskās aktivitātes trekers Xiaomi Mi Band 1S Pulse ir izgatavots aproces formā un palīdz izsekot fiziskās aktivitātes datus. Ērta mobilā aplikācija priecē ar noietu soļu statistiku, sadedzinātām kalorijām un miega kvalitāti.

Ja tu iegādāsies tādu ierīci - tā būs ideāla motivācija uzsākt veselīgu dzīvesveidu tieši tagad. Tā tu iegūsi iespēju izsekot savas veselības stāvoklim un redzēsi vismazākās izmaiņas savā organismā.
8. Lieto vecuma zāles, jau tagad

Eksistē projekti, kuru mērķis - medicīnisko veidu jaunības paildzināšanas pētījumi. Līdzīgas kampaņas norisinās klīnikās, kur notiek jaunības saglabāšanas zāļu pētījumi.

Viens no tādiem projektiem ir Open Longevity. Šīs organizācijas uzdevums ir klīnisko preparātu izmeklēšana, kas palīdz palēnināt novecošanu. Projektā var piedalīties brīvprātīgā vai pacienta lomā.

Zinātniski pierādīto dzīvības paildzināšanas veidu sarakstā ir regulāra aspirīna lietošana, sākot no 50 gadu vecuma.

Ir noskaidrots, ka asins šķaidīšana samazina insultu un infarktu risku, bet nesen zinātnieki ir atklājuši, ka paralēli samazinās dažu vēžu rašanās risks - kuņģa, zarnu, urīnpūšļa.
Katrā cilvēkā slēpjas mūžīgās jaunības noslēpums. Jo agrāk cilvēks aizdomāsies par veselību un sāks sekot sev līdz, jo ilgāk viņš spēs saglabā ķermeņa fizisko aktivitāti. Lai arī cik aizņemts tu nebūtu, pacenties vismaz stundu dienā veltīt savai veselībai.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024