-
- 6818 x
-
https://torno.lv/SFKMgBJ
Pastāv daudz maldīgu uzskatu par nāvējošām lietām un situācijām, kas liekas vispārzināmas.
Bet, ja jūs nokļūsiet grūtā situācijā, labāk nesekot atsevišķiem padomiem.
Lūk, daži mīti, par kuriem mēs dzirdējām vēl skolā un kurus ir laiks pārskatīt.
Avots: infoniac.ru
Raksta turpinājums
Bīstamas situācijas
1. Jūs noslīksiet plūstošās smiltīs
Patiesībā, cilvēki pilnīgi neslīkst plūstošās smiltīs, bet tajās peld, jo mēs neesam pietiekami blīvi, lai noslīktu sajaukumā no smiltīm, māliem un jūras ūdens.
Pat ja jūs grozāties, ko parasti neiesaka darīt, tad, visdrīzāk, jūs iegrimsiet tikai līdz jostas vietai. Šajā momentā, ja jūs būsiet pietiekami pacietīgi un ļausiet smiltīm nosēsties, jūs varēsiet sākt no tām peldēt ārā.
2. Labāk izvilkt nazi, nekā to atstāt ķermenī
Ja jūs ir sadūruši ar kādu priekšmetu, jums tas ir jāatstāj un jāzvana uz glābšanas dienestu vai ātro palīdzību.
Priekšmets var noslēgt kādu bojājumu artērijā vai vēnā, un tikko, kā jūs to izvilksiet, jums var sākties stipra un nāvējoša asiņošana.
3. Ja jūs esat tuksnesī, var padzerties no kaktusa
Iespējams, jūs dzirdējāt padomu par to, ka, ja jūs esat nonācis nelaimē un ciešat slāpes tuksnesī , jūs varat iegūt ūdeni no kaktusa.
Īstenībā, kaktusā nav ūdens, bet gan sulīgs mīkstums, kas satur lielu daudzumu toksisku alkoloīdu. Tie var izsaukt vemšanu vai diareju, un izraisīs vēl lielāku atūdeņošanos.
4. Ja jūs ciešat slāpes, izdzeriet savu urīnu
Daži cilvēki apgalvo, ka urīns viņus izglābis situācijā, kad viņiem bija izmisums.
Lai arī tas var iedarboties uz dienu vai divām, 5 procenti urīna satur atkritumvielas, no kurām jūsu nieres apzināti atbrīvojās, un turpinot urinēt un dzer, urīnā ar katru reizi būs vairāk un vairāk atkritumvielu. Tāds šķidrums ir bīstams dzeršanai, un galu galā, var novest pie nieru nepietiekamības.
Darbība bīstamās situācijās
5. Lietussargs palēninās krišanu
2013.gadā profesionāls slēpotājs Ēriks Roners izdarīja lēcienu ar lietussargu (un ar rezerves izpletni). Lai gan sākotnēji lietussargs palēnināja kritienu, pēc pāris sekundēm lietussargs atlocījās uz augšu un kļuva pilnīgi lieks.
6. Ja lifts krīt, palēcieni jums glābs dzīvību
Daži apgalvo, ka ja jūs nokļūsiet krītošā liftā, tad nokrišanas momentā ir jāpalecas, lai glābtu sev dzīvību.
Uzreiz ir jāpasaka, ka tas neiedarbosies, jo tam ir vajadzīga neticama reakcija, un arī šajā gadījumā saduršanās ātrumu var samazināt par 3-5 km stundā.
Pie tam, jums būtu nepieciešams palēkties ātrāk, nekā kustās lifts, kas ir ļoti sarežģīti, jo lifts krīt līdz atduras pret zemi aptuveni ar 80 km stundā.
7. Izliecieties par mirušu, lai izvairītos no lāča uzbrukuma
Saskaņā ar ekspertu atzinumiem, tas, kā ir jāuzvedas, satiekoties ar lāci, ir atkarīgs no tā, vai lācis ir plēsoņa vai arī aizsargājas. Grizli parasti uzbrūk, kad aizstāvas. Šajā gadījumā labāk ir izliekties par mirušu, jo tas lācim parāda, ka jūs viņam neradāt briesmas.
Melnie lāči, kā ierasts, uzbrūk kā plēsoņas. Šajā gadījumā šī taktika nederēs. Ja jums ir ēdiens, nolieciet to uz zemes un lēni atkāpieties. Ja lācis turpina tuvoties, vajag kļūt agresīvākam un uzvesties skaļi. Ja jums ir piparu gāzes baloniņš - to izmantojiet un mēģiniet no šīs vietas aiziet.
8. Vajag izsūkt čūskas indi, lai glābtu savu dzīvību
Dati liecina par to, ka indes izsūkšana, žņauga vai ledus izmantošana īpaši upurim nepalīdz. Šādas metodes var radīt vairāk kaitējuma nekā labuma un ja atliek mūsdienu medicīnas palīdzību, tas var novest pie rētas iekaisuma vai arī bojāt nervus vai asinsvadus.
Dzīve ir pārsteigumu pilna, katrs pagrieziens ir risks, ko mēs labprāt izbaudām kā jaunas un neatkārtojamas sajūtas.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts