-
- 1218 x
-
https://torno.lv/xSj0Fsb
Dārgas zīmolu lietas padara ne tikai zīmola vārds un vēsture, bet arī materiālu izpildes īpatnības un kvalitāte. Bet tas nenozīmē, ka dažām no kolekcijām nevar būt tādas pašas priekšrocības. Galvenais ir zināt, kam pievērst uzmanību un ar kādiem trūkumiem nekādā gadījumā nav vērts samierināties.
Mēs noskaidrojām, kādas pamatnianses vērts turēt prātā, iegādājoties apģērbu, lai tas izskatītos ne mazāk kārtīgs un stilīgs kā elites veikalu analogi.
Raksta turpinājums
Sarežģīta konstrukcija
Viena no lielākajām lielākajām luksa zīmolu atšķirībām ir tā, ka tiem bieži ir sarežģīts dizains, apdare, bet galvenais – lietu konstrukcija. Ražot šādas lietas ir daudz sarežģītāk un dārgāk nekā standarta variantus, bet tas ir atbilstoši: paskatieties uz attēliem, cik atšķirīgi ražo vienu un to pašu garderobes priekšmetu – oriģinālās formas žaketi.
Labā ziņa ir tāda, ka masu veikalos šādas lietas sastopamas ne retāk ,vienkārši vairākums kļūdaini tiecas pēc klasikas, ignorējot pārējo preci. Tāpēc nākamreiz uzdrošinies pievērsties asimetrijai griezumā ar nestandarta iešuvumiem.
Šuves
Vāja sprieguma šuves ļauj audiem izjukt, un tā ir sliktas konstrukcijas pazīme. Nemaz nerunājot par to, ka nostieptie pavedieni izskatās neestētiski, tie padara lietu trauslu, jo pastāvīgi riskē izirt vai sabojāt smalku audumu.
Tajā pašā laikā blīvāki un biežāki dūrieni padara šuves stiprākas. Šī nianse ne vienmēr ir acīmredzama bez uzlaikošanas. Pārbaudei nepieciešams pastiept audumu ar rokām šuves vietā.
Furnitūra
Plastmasas rāvējslēdzēji var būt sporta apģērbam, pārējos gadījumos ir iederīgi metāliskie. Tie tiek uzskatīti par ilglaicīgākiem, jo šāda rāvējslēdzēja zuduma varbūtība ir ļoti maza, kamēr plastmasas furnitūra bieži sabojājas.
Turklāt apģērbs, ko paredzēts nēsāt ilgi, ir jāprojektē tā, lai samazinātu plīsumu risku. To var nodrošināt ar slēgtiem rāvējslēdzējiem – tie ir dārgāki un sarežģītāki darbā, tomēr piešķir apģērbam labāku un izsmalcinātāku izskatu.
Audums
Burzīgs audums ir sarežģīts kopšanā un saglabā savu izskatu tikai neilgi pēc gludināšanas. Taču ir audums, kas ir noturīgs pret burzīšanos. Tā, kokvilna un lins šajā jautājumā zaudē tērpam no vilnas, kā arī sintētiskajam audumam, kas neilonam un elastīgajam spandeksam (lai gan nestrīdēsimies, dabiskos audumus daudz patīkamāk nēsāt nekā sintētisko analogu).
Turklāt iesakām pievērst uzmanību sarežģīta pinuma audumam, piemēram, saržam, žakardam un oksfordam. Turklāt tie atšķiras arī ar noturību pret piesārņojumiem un mehāniskajiem bojājumiem.
Odere
Oderes kvalitāte un apstrāde ir arī svarīgs rādītājs, uz kuru reti kāds vērš uzmanību. Bet tieši tā ir ļoti svarīga virsdrēbju un žakešu sastāvdaļa, jo tās dēļ lietas saglabā vajadzīgo formu. Labas kvalitātes oderes labi absorbēt mitrumu un nodrošina gaisa apmaiņu.
Ekonomējot uz to, protams, ražošanu padara lētāku, bet noved pie tā, ka lieta stiepjas, deformējas, noberžas no iekšpuses un kopumā var izskatīties nekārtīgi. Vienkārši sakot, slikta odere sabojā lietu pat no kvalitatīva auduma.
Zīmējuma sakritība
Šuvju sakritība ir viena no acīmredzamākajām kvalitātes pazīmēm, bet ne vienmēr tiek ņemta vērā. Protams, drukas nesakritība, nespēlē lomu drēbju izturībā, taču norāda uz to, ka zīmols ietaupīja konstruējot apģērbu, nogriežot audumu tur, kur to nevajadzēja darīt. Apģērbs, droši vien, neizskatīsies tā, kā pienākas.
Turklāt dažos gadījumos zīmējuma sašķiebums var radīt neizdevīgu ķermeņa proporciju izkropļojumu.
Līme
Līme acīmredzot ir vislētākais un ātrākais veids, kā savienot audumu vai ādu, tāpēc šāda pieeja nav labāka par ražotāja centieniem ietaupīt. Turklāt līmes savienojumam ir svarīga nozīme tajā, cik ilgi jums kalpo izstrādājums.
Cauršūšana tiek uzskatīta par drošāku detaļu savienošanas metodi. Tāpēc noteikti pārbaudiet apavus un apģērbus, lai pārliecinātos, vai uz izstrādājuma nav līmes pēdas – kvalitatīvajam izstrādājumam to nedrīkst būt, var būt tikai izturīgs cauršuvums.
Kādām citām kvalitātes pazīmēm jūs pievēršat uzmanību, iegādājoties apģērbu?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts