7 nāves grēki laulībā

Advertisement
Advertisement

Bībeles tradīcijas tik daudz saka par septiņiem nāves grēkiem. Bet kā tie faktiski ietekmē ģimenes dzīvi? Apsverot visus septiņus grēkus, jūs atklāsiet mūžīgas patiesības, kas var glābt jūsu laulību.

Raksta turpinājums
Foto: cbn.com
1. Iekāre

Iekāre izpaužas seksuālās domās un nekontrolējamās dzimumtieksmēs. Mūsdienās jautājums par seksuālo atkarību ir ārkārtīgi populārs. Pornogrāfija, laulības pārkāpšana, netiklība vai nekontrolējamas vēlmes var iznīcināt jebkuras attiecības. Bet pilnvērtīgas laulības pamatā ir tieši veselīgas seksuālās attiecības starp partneriem. Jums jāpārliecinās, vai jūsu partneris ir seksuāli apmierināts, lai viņam nebūtu jāmeklē papildu gandarījums citur vai ar citiem līdzekļiem. Ja jūsu attiecībās trūkst seksa, jums jāiemācās dalīties savā starpā ar svētām un intīmām vēlmēm, lai partneris gribētu būt ar jums.

Iekāres pretstats ir šķīstība.

2. Slinkums

Slinkums ir vienaldzības māsa. Jums nevajadzētu būt vienaldzīgam pret savu dzīvesbiedru. Ar entuziasmu veiciet mājas un laulības pienākumus. Pievērsiet uzmanību savam vīram, kad viņš vēlas padalīties ar jums kādā viņam svarīgā lietā. Uzziniet, kā viņš patiesībā jūtas, kas viņam vajadzīgs. Varbūt viņš ir izsalcis vai slims? Vai viņam ir nepieciešams atbalsts vai viņš vienkārši vēlas pastaigāties? Izvairieties no darbībām, kas jūs tik ļoti aizrauj, ka aizmirstat par saviem pienākumiem un tuviniekiem. Atcerieties, ka pēc smagas darba dienas jūsu laulātais vēlas arī jūsu uzmanību, būt kopā ar jums.

Slinkuma pretstats ir čaklums.
Foto: time.com
3. Rijība un dzeršana

Rijība un dzeršana izpaužas pārmērīgā pārtikas un kaitīgo vielu patēriņā. Šajā kategorijā ietilpst arī alkohols un narkotikas. Tas viss nelabvēlīgi ietekmē ķermeni un izraisa pastāvīgu atkarību. Alkohola reibumā cilvēks bieži izdara darbības, par kurām pēc tam viņam ir ļoti kauns. Tā vietā, lai palielinātu savu pašcieņu, jūs pamazām zaudēsiet cieņu pret sevi. Cietīs arī jūsu partneris, kurš kritīs izmisumā no vientulības un nespējas cīnīties ar jūsu netikumu.

Rijības pretstats ir atturēšanās.

4. Dusmas

Dusmas un tās izpausmes: dusmas un naids ir neiecietības un nepacietības izjūta. Centieties nedusmoties uz savu dzīvesbiedru, esiet pacietīgs. Paturiet prātā, ka visi var kļūdīties. Paraugieties uz dzīvi ar humora izjūtu un sapratīsit, ka patiesībā ne viss ir tik slikti, kā sākotnēji šķita. Iemācieties kontrolēt savas emocijas. Meditējiet, lasiet Bībeli un citu literatūru, kas dos miera sajūtu. Kad kaut kas vai kāds jūs kaitina, elpojiet dziļi un uz dažām minūtēm garīgi atvienojieties no situācijas. Kontrolējiet sevi sarunā. Nesakiet pirmo, kas jums ienāk prātā. Rūpīgi padomājiet, pirms kaut ko pasakiet dusmās. Nelietojiet vardarbību pret mīļoto cilvēku. Atcerieties, ka vardarbība var būt ne tikai fiziska, bet arī verbāla un emocionāla. Pietiekama pacietība un labvēlība var pieradināt dusmas, atdzesēt dedzību.

Dusmu pretstats ir pacietība.
Foto: co.uk
5. Skaudība

Skaudība ir kaitīga emocija, kas pārtiek no citu ciešanām. Tas izpaužas ne tikai vēlmē iegūt to, kas ir citiem, bet arī ar nepielūdzamu vēlmi atņemt cilvēkam to, kas viņam ir. Attiecībās nav vietas partnera pazemošanai. Jums vajadzētu izturēties pret savu otro pusīti kā pret līdzvērtīgu sev. Izjūtiet empātiju pret viņa nepatikšanām. Pacentieties savu dzīvesbiedru padarīt laimīgu. Ja jūtaties nelaimīgs, jums nevajadzētu vilkt partneri sev līdzi bezdibenī. Dalieties ar dzīvesbiedru viņa sasniegumos, pat ja jums kādu laiku nāksies nebūt uzmanības centrā.

Skaudības pretstats ir labdarība.

6. Alkatība

Alkatība ir vēl viens grēks pārmērību virknē. Alkatība izpaužas vēlmē pastāvīgi iegūt materiālas lietas. Ja esat vienīgais ģimenes apgādnieks, varat personīgi kontrolēt visus monetāros darījumus. Ja jūs abi papildināt ģimenes budžetu, rodas situācija, kad partneri nevar izsekot viens otra tēriņiem. Mēģiniet saņemt algu vienā bankā, tādējādi atbrīvosieties no domas, ka kāds slēpj atlikumu vai savus patiesos ienākumus. Neieciklējieties uz naudu. Nevajadzīgas iepirkšanās vietā pavadiet brīvo laiku kopā ar partneri. Pavadiet laiku kopā un izbaudiet sava darba augļus. Kāds labums ir uzkrāt bagātību, to neizmantojot?

Alkatības pretstats ir dāsnums.
7. Lepnums

Lepnums ir vairāk pazīstams kā visu grēku un netikumu māte. Tas izpaužas arī iedomībā, augstprātībā, nekaunībā un lielībā. Pēc reliģiskā līdera Ezras Tafta Bensona domām, lepnums ir naida sekas. Lepns cilvēks nekad neprasīs piedošanu un laulībā lepnums var kļūt par nāvējošu ieroci. Laimīga laulība nav iespējama bez pazemības sajūtas. Iemācieties mīlēt un cienīt savu partneri. Kontrolējiet savu ego. Esiet pateicīgs partnerim par visu, ko viņš jūsu labā dara. Esiet uzticīgs draugs un uzticams biedrs cilvēkam, kuram solījāt pavadīt visu atlikušo dzīvi ar viņu.

Lepnuma pretstats ir pazemība.

Jūs varat mainīties!

Vai ģimenes attiecībās jūs mēdzat izdarīt iepriekš minētos grēkus? Ja tā, tad atcerieties, ka nekad nav par vēlu katru no septiņiem nāves grēkiem pārvērst par septiņiem laulības tikumiem.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024