-
- 4478 x
-
https://torno.lv/RiLgeFb
Mēs uzskatām produktivitāti par svarīgu veiksmes sastāvdaļu un uzskatām, ka, ja patiešām izdari visu, apkārtējo novērtējums un bagātība neliks sevi ilgi gaidīt. Bet produktivitāte – tas ir kaut kas vairāk, nekā mācēšana ātri°un daudz strādāt, par to ir pārliecināts Bendžamins Hardi.
Produktivitāte – tā ir dzīves pozīcija, un to var iemācīties, tā uzskata Bendžamins Hardi. Ko tieši un kādus likumus ievēro tie, kuri visu un pat vairāk paspēj izdarīt?
Raksta turpinājums
1. Produktīvi cilvēki zina, kas viņi ir un par ko vēlas kļūt
Mēs ticam, ka, ja daudz strādā, tad noteikti būs rezultāts. Mēs uzņemamies visu uzreiz, ātri atdziestam, sākam no jauna, aktīvi konkurējam ar citiem, ciešam no ievainojamības un nepārliecinātības... Tādēļ mēs meklējam lielas veiksmes apstiprinājumu materiālās lietās – lielā algā, plašā pielūdzēju lokā, diplomos un apbalvojumos.
Patiešām produktīvi cilvēki ir gudri apgājuši apkārt šīm lamatām, viņiem nav vajadzīgi apliecinājumi no ārpuses. Viņi pilnībā sevi pieņem un saprot. Nekādas svešas klišejas un standarti nespēj ietekmēt viņu pašnovērtējumu. Viņi ir pārliecināti, ka tas, ko viņi dara ir kas unikāls, tādēļ konkurence te nav iespējama.
2. Viņi ir nosprauduši savas dzīves mērķi
Daudzi no mums klusībā cer, ka kāds, līdzīgs gudram burvim, nolaidīsies no debesīm un noteiks viņu dzīves virzienu. Galvenais, lai šis virziens būtu sociāli pieņemams, vēl labāk, ja tas būs prestižs. Tādēļ tā vietā, lai nodarbotos ar to, kas mums patīk, mēs izvēlamies darbu, kurš ir drošs, asociējas ar labu algu un vilina ar slavas perspektīvu.
Šie cilvēki, pat bez ekstrasensa, var pateikt, kas ar viņiem būs pēc 10 – 20 – 30 gadiem. Viņus ved viņu ideāls, tādēļ viņi sistemātiski un mierīgi sper soļus pretī vienam mērķim.
3. Viņiem nav interesanti, ar ko nodarbojas citi cilvēki
Mēs pavadām ļoti ilgu laiku, vērojot, ko dara citi cilvēki. Mēs tajos meklējam pielūgsmes objektus, vai vienkārši salīdzinām viņus ar mums, cenšoties kļūt labākiem.
Tie, kuri ir produktīvi, neinteresējas par citu sasniegumiem. Viņi uzskata, ka šāda „sekošana” novērš viņu uzmanību no svarīgām dzīves lietām. Uzņēmējs un bestselleru par veiksmes stratēģiju autors Harijs Vainerčiks reiz teica, ka viņš nelasa citu cilvēku tekstus. Viņš ir „pārāk aizņemts ar sava satura radīšanu”.
4. Viņus neuztrauc, ko par viņiem domā
Bailes no sabiedrības viedokļa ir viens no pašiem lielākiem patiesas produktivitātes ienaidniekiem. Atceramies Koko Šaneli, kura atklāti atzinās: „Man ir uzspļaut par to, ko jūs par mani domājat. Es par jums nedomāju vispār”.
Produktīvi radītāji velta savu darbu augļus sev un cilvēkiem, kuriem tie ir paredzēti. Viņiem nav noteiktas auditorijas. Tādēļ viņi praktiski nav ietekmējami ar kritiku.
5. Viņi ir humānisti
Neskatoties uz to, ka viņi ir vienaldzīgi pret citu cilvēku viedokli, viņi vēlas dot labumu cilvēcei. Viņi ir apbrīnojami iejūtīgi un cenšas palīdzēt apkārtējiem, bet vēl labāk, ja izdotos izdarīt visu pasauli nedaudz labāku. „Es domāju, ka, jo cilvēks vairāk mīl, jo vairāk viņš vēlas rīkoties: mīlestību, kura paliek tikai par jūtām, es nekad nenosaukšu par patiesu mīlestību”, šis ir Van Goga aforisms, viena no pašiem produktīviem ģēnijiem vēsturē.
6. Viņš negaida piemērotu brīdi
Mēs bieži atliekam sapni uz „pēc tam”. Kad mums parādīsies pietiekoši daudz naudas, laika, vajadzīgās pazīšanās... Bet produktīviem cilvēkiem nav nepieciešams šis „drošības spilvens”. Viņi sāka darboties pat tad, kad viņiem neticēja paši tuvākie. Pirms tam, kad saņēma atbildes uz visiem saviem jautājumiem. Vēl pirms tam, kā saprata, kā saucas tas, ko viņi vēlas darīt. Vienīgais viņu nemitīgās kustības noteikums ir iekšēja balss, kura nemitīgi stumj viņus uz priekšu.
7. Viņi nekautrējas prasīt pēc palīdzības
Uzticība un drosme, tās ir īpašības, kuras ir produktīviem cilvēkiem, tādēļ viņiem ir vienkāršāk meklēt atbalstu un padomu pie apkārtējiem. Viņu mērķa sasniegšanas ceļā, viņus neapstādina viltus lepnums. Viņi atklāti paziņo par savām vajadzībām, kā Kickstarter platformas radītāja Amanda Pālmere, kura pameta savu ierakstu studiju un piedāvāja ielādēt savas dziesmas pilnīgi pa brīvu. Pateicībā par to, viņas talanta sekotāji ar prieku piekrita viņu atbalstīt ar bagātīgiem ziedojumiem.
Par ekspertu
Bendžamins Handri ir organizatoriskais psihologs, treneris, grāmatu par laika vadību autors.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts