7 lietas, ko dara grūtnieces, kas var ietekmēt bērna veselību

Advertisement
Foto: adme.ru
Advertisement

Pastāv daudz nepareizu priekšstatu par grūtniecību, piemēram, “topošajām māmiņām jāēd par diviem” vai “jums visus 9 mēnešus jāturas tālāk no kafijas”, tāpēc ir ļoti grūti saprast, kam patiešām ir vērts ticēt. Tomēr vairums šo uzskatu ir pilnīgi nepatiesi. Tāpēc šajā rakstā mēs vēlētos jums pastāstīt, no kādām darbībām ir labāk atturēties grūtniecības laikā un kādu alternatīvu tām var atrast.


Mēs novēlam labu veselību topošajām māmiņām un viņu mazuļiem un ceram, ka šis raksts palīdzēs visiem, kas drīzumā gaida ģimenes pieaugumu.

 

Raksta turpinājums
Foto: adme.ru
1. Atpūta karstā vannā vai saunā

Ļoti augsta temperatūra pirtī vai saunā ir galvenā problēma grūtniecības laikā. Tas patiešām var jūs atslābināt, bet tas var ietekmēt mazuli: dzemdē esošais bērns nespēj regulēt ķermeņa temperatūru. Daži pētnieki arī norāda, ka karstums pirtī rada nopietnas komplikācijas mazuļa galvas un muguras smadzeņu attīstībā.

Ko darīt:

1. Nepārkarst un negulēt karstā vannā ilgāk par 10 minūtēm.
2. Lietojiet vēsas vannas, kuru temperatūra ir vienāda ar ķermeņa temperatūru.
3. Sazinieties ar ārstu un, ja viņš neaizliedz iet saunā, vienkārši ierobežojiet tajā pavadīto laiku.
Foto: adme.ru
2. Pārmērīga cukura lietošana

Pētījumā atklājās, ka to māšu bērniem, kuras grūtniecības laikā ļaunprātīgi lietoja saldumus, bija mācīšanās un atmiņas problēmas. Tas pats attiecas uz cukura aizstājējiem.

Ko darīt:

1. Saldumu vietā ēdiet vairāk augļu.
2. Ierobežojiet gāzēto dzērienu patēriņu.
Foto: adme.ru
3. Lamas un kliedzieni

Lamāšanās izraisa trauksmi un depresiju un tas var kaitēt nedzimušā bērna imūnsistēmai un smadzenēm. Turklāt kliedzieni var būt nelabvēlīgs faktors pašai mātei un izraisīt galvassāpes, nelabumu un miega problēmas.

Ko darīt:

1. Vairāk atpūtieties.
2. Pietiekami gulēt.
3. Meditēt.
4. Pastaigāties un elpot svaigu gaisu.
Foto: adme.ru
4. Raudāšana

Raudāšana grūtniecības laikā ir normāla, jo šajā periodā jūs varat kļūt emocionālāka. Tomēr, apvienojumā ar tādiem rādītājiem kā apetītes zudums, vainas apziņa, miegainība un intereses samazināšanās par jebkuru darbību, tieksme uz asarām var liecināt par depresiju.

Ko darīt:

1. Ja simptomi ilgst vairāk nekā 2 nedēļas, konsultējieties ar ārstu.
2. Atrodiet atbalstu citu māmiņu vai grūtnieču personā.
Foto: adme.ru
5. Problēmas ar miegu

Pēc pētnieku domām, 78% sieviešu grūtniecības laikā ziņo par miega traucējumiem. Bezmiegs izraisa sliktu garastāvokli un nelabumu. Citā pētījumā arī atklājās, ka sievietēm, kuras gulēja mazāk nekā 6 stundas dienā, bija ilgākas dzemdības.

Ko darīt:

1. Ievērojiet noteiktu miega grafiku.
2. Centieties trenēties vismaz 30 minūtes dienā.
3. Dzeriet daudz šķidruma visu dienu.
4. Ja nevarat aizmigt, nepiespiediet sevi. Mēģiniet izlasīt labu grāmatu vai noskatīties filmu. Vissvarīgākais - neiesaistieties enerģiskā darbībā.
5. Konsultējieties ar ārstu par labāko gulēšanas stāvokli.
Foto: adme.ru
6. Atteikšanās no aktīva dzīvesveida un pārēšanās

Ievērojams svara pieaugums grūtniecības laikā var izraisīt komplikācijas dzemdību laikā, pārmērīgu augļa augšanu un mātes svara saglabāšanu pēc dzemdībām. Turklāt palielinās izredzes, ka jūsu bērns būs aptaukojies.

Ko darīt:

1. Ārsti veselām grūtniecēm iesaka vismaz 30 minūtes vingrot ne mazāk par 4 reizēm nedēļā.
2. Neesiet nevērīgas pret pastaigām. Tā jūs uzturēsit sevi formā un jūsu smadzenes saņems skābekļa pieplūdumu, kas ir īpaši svarīgi garīgās veselības uzturēšanai.
3. Kontrolējiet uzturu. Parasti sievietei dienā jāpatērē 2000 kcal un pirmajos 6 grūtniecības mēnešos šis daudzums nav jāmaina. Bet pēdējā trimestrī jums katru dienu jātērē papildus 200 kcal.
Foto: adme.ru
7. Pārmērīga kofeīna lietošana

Dzerot kafiju, vienmēr jāatceras, ka kofeīns caur placentu iekļūst mazuļa asinsritē. Pētījumi arī parādīja, ka pārmērīga kofeīna lietošana ikdienā var negatīvi ietekmēt augli. Īpaši grūtnieces, kuras dienā izdzer 8 vai vairāk kafijas tases, palielina nedzīvi dzimušo risku.

Ko darīt:

1. Labāk ir pievērst īpašu uzmanību diētai un samazināt kafijas patēriņu. 1-2 tases dienā ir drošs daudzums.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka visa šajā rakstā sniegtā informācija ir paredzēta tikai informatīviem nolūkiem. Atcerieties konsultēties ar ārstu par to, ko jums vajadzētu un ko nevajadzētu darīt grūtniecības laikā.

Vai jūs zināt kādus mītus par grūtniecību, kuriem daži cilvēki spītīgi turpina ticēt?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Šodien 18:19Ija
Visam nepiekrītu,bet atminās gan,bet arī grauź pašpārmetumos sevi
0 0 00:20 10.08Anna
Un galā iznāk darva ????????
0 1 00:18 10.08Anna
Man vēl joprojām ļoti garšo ķiršu, plūmju - tās dzintara lasēm līdzīgie sveķi.
Gribēju tikai zināt , ko šie sveķi satur ,un vai kāds zin kam domāts.
Nu labi, tagad zinu.
Pateicos jums.
Man vēl joprojām patīk ????
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024