7 lietas, kas padarīs mēnešreizes mazāk sāpīgas.

Advertisement
Advertisement

Menstruāciju simptomi var ietekmēt tavu dzīves kvalitāti. Parasti menstruālā asiņošana tiek pavadīta ar galvas reiboņiem, nogurumu, galvassāpēm, krampjiem, sliktu dūšu, redzes pasliktināšanos un aritmiju. Dažām sievietēm šis periods norit bez sāpēm. Tavi ieradumi un diēta var izraisīt sāpīgas mēnešreizes, tāpēc, ir ļoti svarīgi, lai jūsu dzīves stils šo procesu nepadara sāpīgāku.

Raksta turpinājums
Foto: co.uk
Nedrīkst:

1. Lietot pārmērīgi daudz cukura. Cukurs var izraisīt iekaisumu un sāpīgus krampjus. Lietojot pārāk daudz cukura, tas var iespaidot cukura līmeni organismā. Saldumus aizvietojiet ar papaiju, vīģēm, banāniem, arbūzu, plūmēm, apelsīniem vai datelēm, kas uzturēs stabilu cukura līmeni.

2. Pārmērīga alkohola lietošana. Alkohols pastiprina krampju sāpes, jo uzsūc ūdeni un asinis kļūst mazāk šķidras. Alkohols traucē aknām sadalīt estrogēnu, liekot aknām pārpūlēties, kā rezultātā palielinās estrogēna līmenis, rodas menstruālas problēmas. Alkohols samazina magnija līmeni, kas var padarīt smagāku premenstruālo sindromu (PMS). Tas var izraisīt galvassāpes, miegainību un nogurumu.
3. Nepietiekams miegs. Slikts miegs iespaido melatonīna līmeni, kam ir liela loma menstruālā cikla regulēšanā. Producējamā serotonīna trūkums var izraisit jūtīgas sāpes. Veselībai svarīgs 7 līdz 8 stundu ilgs nakts miegs.

4. Smēķēšana. Smēķēšana mentruālā periodā izraisa menstruālas sāpes un krampjus. Pētījumi pierāda – jo vairāk cigarešu tu izsmēķē, jo lielākas menstruālās sāpes. Pārstāj smēķēt!

5. Kafijas lietošana. Ēdieni un dzērieni, kas satur kofeīnu, tādi kā soda, šokolāde, kafija un tēja, var pastiprināt sāpes mēnešreižu laikā. Tie atūdeņos organismu un tu paliksi gurdenāka. Kofeīns var ietekmēt miega režīmu. Daži pētījumi pierāda, ka viena vai vairākas kofeīnu saturoša dzēriena krūzes var izraisīt PMS risku par 30 %.
6. Pārāk daudz stresa. Stress var būt par iemeslu sāpēm menstruālajā periodā. Menstruālie simptomi vienmēr būs sāpīgāki, ja tu jutīsies nogurusi un sarūgtināta. Atrodi veidu kā samazināt stresu, tādu kā: dziļa elpošana un relaksācijas tehnika, meditācija, kā arī, nepieciešamais miega daudzums. Izmēģini jogu vai masāžas terapiju, lai atbrīvotos no stresa un atpūstos.

7. Piena produkti. Piena produkti var padarīt šo laika periodu smagāku, jo piens satur piesātinātus taukus, kas provocē iekaisumu un kairinājumu. Piens satur Omega 6 taukskābes, kas ražo prostoglandīnu un var izraisīt krampjus. Ja tu lietosi piena produktus, tad pārliecinies, ka tie ir beztauku produkti, vai arī, ar minimālu tauku saturu.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024