7 izgudrojumi, kas parādījušies šajā pasaulē pateicoties sievietēm!

Advertisement
Advertisement

Pastāv neapgāžami fakti, ka laika posmā no 1790. gada līdz 1984. gadam tikai 1,5 % visu jaunizgudroto lietu patentus iesniedza sievietes. Mūsdienās situācija ir nedaudz uzlabojusies, kaut arī tā nav spīdoša. Sieviešu iesniegto patentu skaits ir aptuveni 20 %.


Tālāk Tu varēsiet iepazīties ar dažādiem izgudrojumiem, kurus izgudrojusi sieviete un mēs tos gandrīz katrs lietojam ikdienā. Izgudrotāja dzimumu skatoties uz šiem izgudrojumiem ir visai sarežģīti noteikt, bet tās bijušas tieši daiļā dzimuma pārstāves.


Cerams šie fakti Tevi kaut nedaudz pārliecinās, ka sievietes cilvēka attīstībā spēlējušas būtisku lomu arī tīri saimnieciskā ziņā.

 

 

 

Avots: ofigenno.cc

Raksta turpinājums
Papīra maisiņi

Laika posmā no 1902. gada līdz 1915. gadam Margareta Naita reģistrēja 87 dažādus patentus. Savu daudzskaitlīgo patentu dēļ viņa ieguva iesauku `Lēdija Edisone`. Viņas izgudrojumu klāstā bija speciāla ierīce, kas apstādināja aušanas mašīnas, ja tajās iekļuva tām neparedzēti priekšmeti. Tomēr pats populārākais Margaretas izgudrojums ir papīra maisiņi, bez kuriem nav iedomājama mūsdienu lielveikalu dzīve.
Ripzāģis

Šeikeri - tā ir reliģioza kustība, kas eksistēja 18. gadsimtā ASV, tā propagandēja dzimumu līdztiesības un smaga darba vienlīdzību. Tabita Bebita, kurs strādāja par audēju, ieraudzīja divus galdniekus, kuri zāģēja koka sijas ar lokveida zāģi. Sieviete piedāvāja zāģi pievienot viņas aušanas mašīnai. Tā pasaulē parādījās pirmais ripzāģis. Jau 1813. gadā šo izgudrojumu sāka izmantot mežizstrādē. Tabita atteicās reģistrēt patentu uz sava vārda dēļ reliģiskās pārliecības.
Monopols

Patentējot visā pasaulē populāro galda spēli Monopols, slavens kļuva arī tās patentētājs Čārlzs Derojs. Tas tomēr nav taisnīgi, jo mūsdienīgu izskatu spēle ieguva 1933. gadā, bet pirms tam piedzīvoja vairākas pārmaiņas. Pie pirmās spēles varianta, kas saucās `Zemju īpašnieku spēle`, Derojs to izstrādāja kopā ar Elizabeti Madži.
Saules bateriju apsildes sistēma

Marija Telkesa - zinātniece-izgudrotāja, strādāja pie saules enerģijas tehnoloģijām. Tieši Marija bija viena tiem cilvēkiem, kuri piedalījās saules bateriju izstrādē. Mūsdienās šo izgudrojumu var sastapt visās pasaules malās, sākot no biroja ēkām un beidzot ar privātmājām.
Caurspīdīgs jeb praktiski neredzams stikls

Ketrina Blodžeta - pirmā sieviete, kura aizstāvējusi doktora disertāciju Kembridžā. Kopā ar savu skolotāju Irvinu izstrādāja vienmolekulāru plāksnīšu tehnoloģiju. Izmantojot šo tehnoloģiju sāka ražot tā saucamos neredzamos stiklus, kas laida cauri aptuveni 99 % gaismas. Mūsdienās šo tehnoloģiju izmanto teleskopos, objektīvos, automašīnu stiklos utt.
Кевлар

Kevlars

Stefānija Kvoleka 40 gadus strādāja par ķīmiķi amerikāņu kompānijā DuPont. 1965. gadā viņa izstrādāja sintētisko materiālu Kevlaru, kam mūsdienās ir vairāk kā 200 dažādi pielietojumi. Dēļ savas lielās izturības pret triecieniem Kevlaru izmanto bruņuvestu un ķiveru ražošanā, kā arī šo materiālu izmanto mūzikā dēļ tā lieliskajām akustiskajām īpašībām.
Trauku mašīna

Protams, šo iekārtu varēja izdomāt tikai sieviete. Žozefīna Kokreina bija bagāta dāma un regulāri savā māja rīkoja dažādus pasākumus. Pēc šādiem pasākumiem mājkalpotājiem ilgi nācās mazgāt lielo trauku kaudzi. Jau 1850. gadā Džoels Hjūstons izgudroja trauku mašīnu rokas režīmā, taču šis izgudrojums neguva lielu popularitāti. Žozefīna nolēma paņemt Džoela ideju un to pilnveidot. Viņa trauku mašīnai pievienoja speciālu nodalījumu traukiem, dakšām un bļodām, kā arī trauki pirmo reizi tika mazgāti zem ūdens strūklas paaugstinātā spiedienā.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024