7 “burvju” frāzes, ko sev saka laimīgi cilvēki

Advertisement
Advertisement

Vārdiem, kurus mēs sakām sev katru dienu, ir milzīgs spēks. Viss, kas atkārtojas dienu no dienas, liekas kā “taisnība”- arī tad, kad tas ir tālu no patiesības. Jebkurš treneris jums pateiks, ka regulāri treniņi jūs var nepadarīt par čempionu, bet noteikti to veicinās.


Negatīvi vārdi, kas atkārtojas, sagrauj jūsu pašvērtējumu līdzīgi tam, kā ūdens deldē akmeni. Bet, pozitīvie vēstījumi, tieši otrādi, spējīgi izaudzēt pērli vienkāršā gliemežvākā. Ar katru vēstījumu mūsu pašnovērtējums aug.


Pozitīvā psiholoģija radās pagājušā gadsimta 50-os gados. Abrahams Maslou secināja, ka pašaktualizēta personība – cilvēks, kurš koncentrējies uz saviem talantiem un spēcīgām pusēm. Martins Segilmans, kuru sauc par pozitīvās psiholoģijas tēvu, konstatēja, ka tad, kad cilvēki zina un izmanto savas spēcīgās puses, viņi sasniedz ievērojamus rezultātus un palielina pašnovērtējumu. Pozitīvisms palīdz paplašināt priekšstatu par mūsu iespējām un savu personību.


Praksē tas nozīmē, ka koncentrēšanās uz pozitīvo ir atslēga uz laimīgu un produktīvu dzīvi. Galvenais ir pieņemt lēmumu. Tam, kam mēs pievēršam uzmanību, aizpilda mūsu dzīvi. Jūs varat domāt, ka tumši mākoņi aptumšoja debesis. Gaismas stars iznirs no aiz mākoņiem, ja jūs to meklēsiet ar skatu.


Nekas labs nenotiks, ja mēs atkal un atkal atkārtosim, ka esam bezpalīdzīgi un situācija ir bezcerīga. Sāciet domāt tā, kā domā laimīgi cilvēki. Pārslēdziet savu uzmanību no tā, kas neiet tik labi, uz visu, kas ir labs un pozitīvs – sevī, apkārtējos cilvēkos un situācijā kopumā. Tā ir laimes un labklājības atslēga!

Raksta turpinājums
7 “burvju”frāzes, kuras saka sev laimīgi cilvēki:

1. «Esmu pievilcīgs».

Visi bērni piedzimst mīļi un jauki. Paskatieties uz jaundzimušo. Deguntiņš - podziņa un sīkie pirkstiņi domāti tam, lai radītu mīlestību, mīļuma sajūtu un vēlmi aizstāvēt un pasargāt. Jūs arī bijāt tik pat jauks mazulis.

Vecāki, kas par jums rūpējās, kad jūs bijāt maziņš, iespējams, pārdzīvoja nopietnu psiholoģisku traumu, smagi slimoja, bija pārāk aizņemti vai nomākti, lai jūs mīlētu, bet problēma ir viņos, nevis jūsu personībā. Jūs bijāt un esat - vienkārši tāpēc, ka dzīvojat uz šīs zemes - jauks un patīkams cilvēks.

2. «Esmu spējīgs».

No momenta, kad mēs izdarām pirmo elpas vilcienu, mēs esam tendēti mācīties, adaptēties un augt. Mēs mācāmies un attīstāmies ik minūti. Iespējams, vecāki neiemācīja jūs, kā valdīt pār jūtām un rūpēties par sevi. Jūs varējāt iegūt neveselīgus ieradumus, cenšoties izdzīvot. Bet, nekad nav par vēlu apgūt jaunas prasmes.

3. «Vairums apkārtējo cilvēku - patīkami un kompetenti cilvēki».

Neļaujiet negatīvajai vai sāpīgajai pieredzei savstarpēji iedarbojoties ar toksiskiem cilvēkiem, formulēt priekšstatu par visiem cilvēkiem kopumā.

Vairums apkārtējo - labi cilvēki un cenšas darīt labus darbus. Tiklīdz mēs kļūstam pieauguši, mēs varam izvēlēties, kas būs mums apkārt. Meklējiet cilvēkus, kuri dzīvo cienīgu dzīvi un ir empātijas pilni.
4. «Labie darbi ir ceļš uz veiksmi».

Jau sen ir pierādīts: jūs jūtaties labāk, ja darāt labus darbus. Pozitīvs pašnovērtējums – rezultāts, nevis iespējamība, lai būt veiksme attiecībās, skolā, darbā, sportā vai hobijā.

Mums ir izvēle: gaidīt, kad uzlabosies noskaņojums, vai arī, izdarīt darbus, kuri, kā mēs zinām, palīdzēs būt pārliecinātam un laimīgam.

5. «Problēma - tā ir iespēja».

Dzīve ne vienmēr ir viegla un taisnīga. Sastopoties ar grūtībām un barjerām, mēs izdarām izvēli. Veiksmīgi cilvēki meklē iespēju saprast problēmu un to atrisināt. Viņi neļauj savām bailēm traucēt izmēģināt kaut ko jaunu, ja arī tas liksies smagi. Soļi ārpus “komforta zonas” palīdz mums augt.

Veiksmīgi cilvēki atzīst, ka iespējas slēpjas problēmā un spējā pateikt “nē”. Ne visas problēmas ir vērtas, lai tās risinātu. Un ne visas problēmas var tikt “atrisinātas” un apzinātas.
6. «Pieļaut kļūdas – tas nozīmē būt cilvēkam».

Veiksmīgi cilvēki zina, ka kļūda nav iemesls, lai visu atstātu novārtā. Tā ir iespēja mācīties un mēģināt vēlreiz. Gatavība atzīt un izlabot kļūdas - tas ir gara stipruma rādītājs. Esiet stipri un necentieties būt ideāli. Galvenais - gatavība krist, celties un sākt no gala.

7. « Man ir viss nepieciešamais, lai tiktu galā ar izmaiņām un uzdrošināties tām».

Pārmaiņas - neizbēgama dzīves sastāvdaļa. Laimīgi cilvēki tic savām spējām adaptēties jebkurās izmaiņās. Viņi ir reālisti.

Viņi nenoliedz faktu, ja ir nopietnas problēmas. Viņi atzīst, ja situācija kļūst ļoti nopietna. Bet, veiksmīgi cilvēki sevi nevaino. Viņi ir pārliecināti, ka, ja cīnīsies ar problēmu, vienmēr atradīs risinājumu vai aplinkus ceļu.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024