6 šausmīgas lietas, kas notiek ar jūsu ķermeni neizgulēšanās dēļ

Advertisement
Advertisement

Pētījumi liecina, ka vidusmēra cilvēkam miegs ir panaceja. Tā kā gandrīz katram trešajam ir miega trūkuma pazīmes, ir jēga par to runāt ilgtermiņā. Jums vajadzētu zināt, ar ko draud miega trūkums!


Ja mēs guļam labi, mūsu ķermenis kļūst produktīvāks un veselīgāks. Mēs jūtamies labāk, laimīgāki un atjaunojamies. Nacionālais miega fonds ir nācis klajā ar pārsteidzošu statistiku, kas liecina, ka jauniešiem vecumā no 18 līdz 35 gadiem katru dienu ir vajadzīgas 7 līdz 9 stundas miega.


Dažreiz jūs nevarat pietiekami izgulēties. Cilvēkiem, kuri ir slimi un kuriem nepieciešama aprūpe, var būt nepieciešams vairāk gulēt, taču tas neliedz vidējam veselīgajam pieaugušajam katru vakaru aizmigt.

 

Raksta turpinājums
Foto: wp.com
Šeit miega shēma visiem vīriešiem un sievietēm ar jauniem ieteikumiem:

Senioriem, no 65 gadu vecuma: 7-8 stundas

Pieaugušie no 26 līdz 64 gadiem: 7-9 stundas

Jaunieši, vecumā no 18 līdz 25 gadiem: 7-9 stundas

Pusaudži, 14-17 gadi: 8-10 stundas

Skolu bērni, 6-13 gadi: 9-11 stundas

Pirmsskolas vecuma bērni, 3-5 gadus veci: 10-13 stundas

1-2 gadu veci mazuļi: 11-14 stundas

Zīdaiņi 4-11 mēneši: 12-15 stundas

Jaundzimušie, 0-3 mēneši: 14-17 stundas
Norvēģu neirologu komanda atklāja, ka tie, kuriem trūkst miegs, bieži redz smadzeņu darbības atšķirības ikdienas dzīvē. Miega trūkums ietekmē arī to, kā baltā viela funkcionē smadzenēs un traucē gēnu darbību.

Šeit slimību saraksts, kuras var skart cilvēka organismu hroniska miega trūkuma gadījumā:

1. Imūnās sistēmas traucējumi:

Starp miegu un imūnsistēmu pastāv tieša saikne. Miega trūkums rada komplikācijas, kas neļauj ķermenim cīnīties ar nopietnām slimībām. Tādējādi tas noved pie slimībām, kuras netīši ietekmē mūsu produktivitāti.

2. Domāšanas loģiskā procesa traucējumi:

Domāšanas procesi bieži cieš, ja parasts cilvēks vairākas dienas zaudē miegu. Smadzeņu eksperimentālajā pētījumā tika publicēts pētījums, kas parādīja, ka miega trūkums noved pie sliktas lēmumu pieņemšanas un samazināta domāšanas līmeņa. Turklāt problēmu risināšanas prasmes bieži kļūst lēnākas un reakcijas palēninās.

3. Riski, kas saistīti ar svara pieaugumu un aptaukošanos:

Ja jūs esat apsēsts ar savu svaru, jums pietiekami jāizguļas. Vairāk nekā 21 000 pieaugušajiem tika novērtēta un pārbaudīta saistība starp miegu un svaru. Tie, kuri gulēja mazāk nekā 5 stundas dienā, biežāk bija aptaukojušies ar paaugstinātu sirdslēkmes risku.
4. Bāla un sausa āda:

Miega paradumu un ādas stāvokļa pētījums parādīja, ka cilvēki vecumā no 30 līdz 50 gadiem, kuri gulēja mazāk, biežāk ir neapmierināti ar savu izskatu un ādu. Lielākā daļa no viņiem sūdzējās par grumbām, vecuma plankumiem un ādas elastības trūkumu.

5. Sirds – asinsvadu slimību un insulta risks:

Labs nakts miegs ir nepieciešams arī, lai mūsu sirds ilgtermiņā varētu normāli darboties. Nesenā Eiropas Sirds žurnāla publicētajā pētījumā atklājās, ka nomodā esošie cieš no koronārās sirds slimības un ir pakļauti insulta riskam, kas vēlāk var būt letāls.

6. Miega trūkums, saistīts ar vēža rašanās risku:

Amerikas miega medicīnas akadēmija arī paredzēja, ka tie, kuri gulēja mazāk nekā 7-9 stundas dienā, visticamāk, kļūst par vēža upuriem. Sievietēm biežāk rodas nopietnas veselības problēmas, tai skaitā krūts vēzis un dzemdes kakla vēzis.

Viena no labākajām lietām, ko atklājusi komanda, liek domāt, ka mūsu ķermenis ļoti labi atjaunojas. Kad jums nav miega, jūs varat labi pavadīt nakti un palīdzēt prātam atgūties. Ķermenis var labot arī šūnu bojājumus.

Mēs jums pastāstījām par sešām lietām, kas notiek ar jūsu ķermeni miega trūkuma dēļ. Mēs vēlam jums labu miegu un stipru veselību!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024