6 paradumi, kas pasliktina ādas stāvokli un no kuriem nekavējoties jāatsakās

Advertisement
Advertisement

Kad iet runa par skaistumu, ādai, protams, ir galvenā loma. Pateicoties vispārējai veselībai, arī āda ir skaista. Tas, kas ir labs jūsu organismam, labs arī ādai. Ēdiet pietiekami daudz augļu un dārzeņu, kas satur antioksidantus un vitamīnus, lai āda būtu mirdzoša un gluda. Pareiza diēta palīdz cilvēka organismam un padara to skaistu. Ja jums ir sliktas diētas paradumi, jāsaprot, ka āda izskatīsies nevesela jebkurā vecumā. Brīvie radikāļi, ko sliktas kvalitātes ēdienā producē toksīni, rada agrīnas grumbas.


Daži paradumi ir kaitīgi, piemēram, lietot daudz cukuru saturošus produktus, nedrīkst izlaist brokastis, pārmērīgi lietot alkoholu, ilgstoši uzturēties saulē, smēķēt u.t.t.

Raksta turpinājums
Piemēram:

1. Nedrīkst, dodoties gulēt, atstāt uz ādas kosmētiku.

Nav ieteicams naktī gulēt ar nenoņemtu kosmētiku. Pirms gulētiešanas, jānoņem kosmētika no ādas.

Gulēt ar neattīrītu ādu ir kaitīgi, jo ādas poras būs aizsprostotas. Porās ir mazas atveres, caur kurām organisms atbrīvojas no sviedriem. Ja ādas poras ir aizsprostotas, āda neelpo un jūtas slikti.

Pēc dienas stresa ādas šūnas miega laikā reģenerējas. Atstājot kosmētiku uz ādas, varat iegūt veselības problēmas, tādas, kā pumpas, sausu ādu, grumbas un iekaisumu.

Guļot ar nenoņemtu lūpukrāsu, var rasties lūpu sausums vai plīsumi. Tāpat, var iegūt apsārtumus, infekciju vai iekaisumus.

2. Nedrīkst lietot pārāk daudz cukura.

Jo vairāk jūs lietojat cukuru, jo vairāk organisms to pieprasa. Cukura efekts ir līdzīgs narkotiku lietošanai. Sākotnēji, jūs jūtaties enerģijas pilns, bet, vēlāk, enerģija samazināsies un iestāsies spēka izsīkums.

Rezultātā, jūs jutīsiet nepieciešamību dzert cukurotus dzērienus vai ēst ļoti saldus ēdienus un nonāksiet cukura lietošanas apļveida ciklā.

Cukurs var palielināt glikozes līmeni, kam par blakusparādību tiek uzskatītas galvassāpes, noskaņojuma maiņa, nogurums, stress, vēlme savā pārtikā lietot vēl vairāk cukura. Pārāk daudz cukura novedīs pie tā, ka jūs paliksiet resns, jums būs sirds slimības, diabēts un vēlēšanās lietot vēl vairāk cukura savos ēdienos.
Foto: com.au
3. Ādai nepieciešama eksfoliācija.

Eksfoliācijas process ir veco ādas šūnu noņemšana, kas palīdz jūsu ādai būt veselai, gludai un gaišai. Šo procesu jāveic vismaz vienu reizi nedēļā, lai atbrīvotos no mirušām šūnām, nevajadzīgām eļļām, aizsprostotām porām, kā arī, no jebkuriem citiem netīrumiem. Regulāra eksfoliācija padarīs jūsu ādu gaišāku.

Varat pamēģināt izmantot cukura/sāls skrubi vai medus/auzu skrubi.

Lai pagatavotu skrubi, jāsajauc vienu tējkaroti sasmalcinātu auzu pārslu ar vienu ēdamkaroti medus. Ar iegūto masu masējošām apļveida kustībām notīriet seju, atbrīvojiet sejas ādu no mirušām šūnām. Pēc pāris minūtēm seju noskalojiet ar siltu ūdeni. Šim procesam neizmantojiet sastāvdaļas, kas var traumēt ādu.

4. Jādzer pietiekami daudz ūdens.

Viens no labākajiem veidiem, kā uzlabot ādas krāsu un izskatu - dzert pietiekami daudz ūdens. Ūdens jādzer katru dienu, lai organisms neatūdeņotos.

Nelietojot pietiekami daudz ūdens, var tik izraisīta dehidratācija, kā rezultātā, rodas tādi simptomi, kā slāpes, sausa āda, tumšas krāsas āda, sausa mute, nogurums, vājums vai galvas reiboņi. Ja āda nav pietiekami hidratēta, tā kļūst sausa. Ja ūdens organismā ir pietiekamā daudzumā, āda izskatās svaiga un mirdzoša. Lai ādas izskats uzlabotos, dienā ir jāizdzer 2-3 litri ūdens.

Ja jūs nedzerat ūdeni bez piedevām, tad izmantojiet citronūdeni, augļu tējas u.t.t.
5. Jāievēro miega režīms.

Bezmiegs atstāj iespaidu uz jūsu ādu. Jūsu veselībai ir svarīgs miegs.

Miegs ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā uzturēt ādu veselu, jo miegs atbrīvo šūnas no brīvajiem radikāļiem un uzlabo elpošanas procesu. Ja cilvēks nav izgulējies, tas var radīt līdzsvara zudumu organismā, zem acīm parādās maisiņi, āda kļūst sausa, uz sejas izveidojas grumbas. Pavadītās 7-8 stundas miegā pēc garas darba dienas dos jūsu ādai iespēju atjaunoties. Miegs ir svarīgs, lai āda mirdzētu.

6. Nedrīkst smēķēt un lietot pārāk daudz alkohola.

Ādai ir kaitīga smēķēšana. Pētījums parādīja, ka smēķēšanas rezultātā rodas grumbas un organisms pirmslaicīgi noveco. Jo ilgāku laiku jūs smēķējat, jo vairāk kaitējat ādai.

Atmetot smēķēšanu, vairs nebūs kaitīgā tabakas efekta.

Alkohols, savukārt, atūdeņo ķermeņi, palielina grumbu risku un sausina ādu. Tāpat, alkohols neļauj pietiekamā daudzumā organismam uzņemt A vitamīnu. Vitamīns A ir svarīgs, lai āda reģenerētos. Lietojot pārāk daudz alkohola, seja uzpampst, paliek sarkana un uz ādas redzami zirnekļveida asinsvadi. Ja jums ir jālieto alkohols, pārliecinieties, lai organisms neatūdeņotos.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024