6 organisma signāli, kas norāda, ka jūs novecojat pārāk ātri

Advertisement
Foto: adme.ru
Advertisement

Pēc zinātnieku domām, novecošanās ātrums galvenokārt atkarīgs no ārējiem faktoriem, nevis no iedzimtības. Ģenētikas ieguldījums ir tikai 20%. Saskaņā ar pētījumiem, ķermenis dažiem cilvēki noveco 3 reizes ātrāk, bet citi, gluži pretēji, bioloģiskais pulkstenis, nomēra gadu par 16 kalendārajiem mēnešiem. Bioloģiskais vecums tieši atspoguļojas izskatā. Tādējādi viena vecuma cilvēki var izskatīties jaunāki un, otrādi, vecāki par pasē norādīto vecumu.

 


Sagatavojām jums signālu sarakstu, kas jums palīdzēs saprast, vai jūsu ķermenis pārāk ātri nenoveco.

Raksta turpinājums
Foto: adme.ru
1. Pārmērīgi sausa un zvīņveida āda

Ādas novecošanās pazīmes parasti parādās pēc 25 gadu vecuma, bet nelabvēlīgu faktoru ietekmē var arī agrāk. Laika gaitā tās kļūst arvien vairāk pamanāmas. Lielas ar vecumu saistītās ādas izmaiņas, salīdzinot ar citiem tā paša vecuma cilvēkiem, var būt priekšlaicīgas novecošanas pazīme.

Ja jūsu āda kļuvusi hroniska sausu ar redzamu lobīšanos, pigmenta plankumiem un grumbām, visticamāk tas ir endokrīnās sistēmas patoloģijas dēļ.

Bez hormonālām problēmām ādas stāvokli var negatīvi ietekmēt neveselīgs dzīvesveids. Nepareiza diēta, nolaidība attiecībā uz sauļošanās krēmiem, stress - tas viss kavē ādas atjaunošanās procesu.

Kā novērst: pārliecinieties, ka jūsu uzturs ir sabalansēts, ar pietiekami dārzeņu, lapu zaļumu, augļu un produkti, kas bagāti ar nepiesātinātajiem taukiem (rieksti, augu eļļas, saulespuķu sēklas).
Foto: adme.ru
2. Nokarājušies plakstiņi

Plānā āda ap plakstiņiem visvairāk pakļauta negatīvai ietekmei - kaitīgiem ārējiem un iekšējiem faktoriem, piemēram, nogurums, miega trūkums, stress, ultravioleto staru daudzums. Šajā vietā bieži parādās pirmās novecošanas pazīmes.
Nokārušies plakstiņi un tā maisiņi zem acīm ievērojami palielina vecumu. Pastāvīgais muskuļu darbs ap acīm noved pie ātra ādas tonusa zuduma. Kad tā izstiepjas, veidojas dobumi, kurus aizpilda tauki.

Padzīvojušā vecumā šī problēma ir neizbēgama, bet, ja izmaiņas sākas līdz 40 gadu vecumam, tas var norādīt uz iekšējo orgānu darbības traucējumiem un paātrinātu novecošanos. Būtu jāņem vērā, ka reizēm augšējo plakstiņu noslīdi izraisa sejas anatomiju un tas atšķiras no vecumu izraisītajām izmaiņām.

Kā novērst: Mēģiniet iegūt pietiekami daudz gulēt, izslēdziet no ēdienkartes sāļus produktus, dzeriet daudz ūdens, neaizmirstiet rūpēties par ādu ap acīm katru dienu.
Foto: adme.ru
3. Cikla traucējumi sievietēm

Sievietēm neregulārs menstruāls cikls var būt agrīnas menopauzes vēstnesis. Tiek uzskatīts par normālu, ja menopauze sākas no 46 līdz 54 gadiem. Ja pārkāpumi organismā tiek novēroti pirms 40 gadu vecuma, tas var liecināt par iekšējo orgānu priekšlaicīgu novecošanos.

Agras menopauzes simptomi ir bezmiegs, karstuma un aukstuma viļņi, krasi mainīgs garastāvoklis.

Kā novērst: regulāri apmeklējiet ginekologu, nekavējoties atklājiet un ārstējiet iekšējo orgānu iekaisumus, neaizmirstiet par vitamīniem. Visbiežāk agrīnas menopauzes sākums ir saistīts ar patoloģijām vai ķirurģisku iejaukšanos sieviešu iekšējos orgānos. Pēc pirmajām pazīmēm ir nepieciešams uzreiz vērsties pie speciālista.
Foto: adme.ru
4. Fizisks vājums

Ja kāpšana pa kāpnēm, pastaigas un jebkuras citas ikdienas darbība tiek veikta ar lielām grūtībām, tas ir saistīts ne tikai ar sliktu fizisko stāvokli un regulāru sporta treniņu trūkumu, bet arī var būt pazīme atšķirībai starp savu pases un bioloģisko vecumu.

Pēc 40 gadiem vecuma muskuļu apjoms sāk samazināties. Tie ir dabiskie procesi, kurus var palēnināt gan veicot regulāras fiziskās aktivitātes, gan paātrināt, ignorējot šīs aktivitātes.

Kā novērst: izvēlēties sporta aktivitātes, kas jums patīk, lai nebūtu sevi katru reizi jāpiespiež. Tas var būt joga, dejas, riteņbraukšana. Ikdienā, vienmēr izvēlieties darbību, - kāpiet pa kāpnēm, sabiedriskā transporta lietošanas vietā dodieties pastaigā ar kājām.
Foto: adme.ru
5. Matu izkrišana un lūšana

Pieaugušam cilvēkam par normu uzskata 50 līdz 125 matiņu izkrišanu dienā. Ja pēc katras ķemmēšanās jums ķemmē matu paliek kušķiem, tas ir signāls par problēmām ķermenī, pienācis laiks doties pie speciālista.

Visbiežāk agrīnas plikpaurība norāda uz hormonālo mazspēju. Ar ķermeņa strauju novecošanu var novērot ievērojamu matu izkrišanu arī citās ķermeņa daļās.

Kā novērst: izvēlieties pareizos higiēnas produktus, bagātiniet ēdienkarti ar produktiem, kas bagāti ar omega-3 taukskābēm, aizsargājiet matus, kamēr atrodaties saulē.
Foto: adme.ru
6. Miega traucējumi

Miega traucējumi nav saistīti ar vecumu, bet ir novecošanu izraisošo faktoru ietekmes rezultāts.

Par parastām fizioloģiskām izmaiņas cilvēkiem, sākot no 60 gadiem, tiek uzskatīts paaugstināts miega jutīgums, samazināts ilgums, bioloģiskā pulksteņa tiekšanās uz agrāku celšanos. Tas ir saistīts ar kortizola līmeņa paaugstināšanos šajā vecumā, kas miega laikā rada trauksmes sajūtu. Ja miega traucējumi rodas agrākā vecumā, tas var būt par pazīmi paātrinātai ķermeņa novecošanai.

Kā novērst: var palīdzēt izlīdzināt jogas vai peldēšanas nodarbības, pirms gulētiešanas palasīt grāmatu nevis skatīties viedtālrunī vai TV.

Ja ir agrīnas novecošanas pazīmes, nekavējoties konsultējieties ar ārstu. Preventīvie pasākumi var aizkavēt problēmas parādīšanos, bet to nevar atrisināt. Un aizrauties ar pašārstēšanos nav vērts.

Kādi jūsu noslēpumi, lai saglabātu jaunību? Pastāstiet mums komentāros!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024