Caurumi zobos ir pazīstami kā zobu bojājumi vai zobu kariess. Caurumi sākotnēji ir mazi un ar laiku paliek lielāki, ja tos neārstē. Tāpēc ir svarīgi ārstēt un novērst to veidošanos. Sakotnējā ārstēšana ir svarīga, jo zobu bojājumi ietekmē jūsu nervus un asins vadus, izraisot sāpes, infekciju un noved pie zobu zaudējuma.
1. Skalojiet muti ar citronūdeni. Brīnišķīgs dabisks līdzeklis ārstēšanai, lai novērstu caurumu veidošanos ir citronūdens. Viss, kas jums jādara, ir jāsajauc pāris pilienu citronu sulas ar glāzi ūdens. Izmantojiet šo šķidrumu pēc zobu tīrīšanas. Citronam ir pietiekams pH līmenis, lai novērstu zobu emalijas sabrukšanu.
2. Tīriet zobus divreiz dienā. No rīta, kad pamostaties un pirms gulētiešanas. Ja ir iespēja, labi iztīriet zobus pēc vakariņām. Šis vienkāršais ieradums ir svarīgs zobu higiēnai. Jūs varat izmantot zobu diegu, lai piekļūtu sāpošam zobam, no kura varēsiet noņemt ēdiena atlikumus.
3. Skalojiet muti ar sālsūdeni. Sālsūdenim piemīt stipra antiseptiska iedarbība. Mutes vide paliek mazāk skāba, sālsūdens paaugstina pH līmeni, un sakara ar to, ka daudzas baktērijas ir pieradušas pie skābas vides, šī vide pasargās no baktērijām.
• Izšķīdiniet pusi ēdamkarotes sāls glāzē silta ūdens un maisiet, līdz sāls pilnībā izšķīst.
• Paņemiet malku sālsūdens un paturiet mutē, skalojiet muti 30 sekundes un tad ūdeni izspļaujiet.
• Šis process ir jāturpina, līdz izlietojat visu glāzes saturu.
4. Lietojiet ķiplokus. Ķiploki ir viens no labākajiem līdzekļiem, lai ārstētu infekcijas un zobus sāpes, tāpēc ka ķiplokiem piemīt antibiotiska un pretiekaisuma efekts. Paņemiet nelielu daudzumu ķiploku daiviņu un izspiediet sulu. Uzlieciet ķiploku sulu tieši uz zobiem un smaganām.
5. Skalojiet zobus ar alkoholu. Ielejiet tādu alkohola dzērienu kā viskijs vai rums mazajā glāzē un izskalojiet muti ar glāzes saturu. Alkohola dzērieniem piemīt antiseptiska un pretvīrusu iedarbība, kas palīdz izārstēt jūsu zobu dobuma infekciju.
6. Vitamīns D ir svarīgs, lai novērstu kariesu. Vitamīna D trūkums var izraisīt zobu kariesa risku vai smaganu infekcijas rašanos. Lietojiet ikdienā D vitamīnu, lai veiktu profilaksi pret baktērijām, kas izraisa zobu pūšanu. Jūsu organisms var saņemt D vitamīnu, lietojot pārtikā piena produktus un jogurtu, kā arī, atrodoties saulē.
Piezīme: Neaizmirstiet divreiz gadā doties pie ārsta un zobu higiēnista.