50 fakti par cilvēka ķermeni, kas liecina par jūsu pārdabiskām spējām

Advertisement
Advertisement

Interesanti fakti par cilvēku

 

1.Cilvēka sirds, kas izrauta no krūšu kurvja, tiešām var vēl pukstēt īsu laiku, jo tā ir nodrošināta ar personisko elektrisko sistēmu, saņemot skābekli no gaisa.
2. Kuņģa sula ir tik stipra, ka katras 3-4 dienas mums pilnībā atjaunojas kuņģa gļotāda.
3.Cilvēka deguns var atpazīt aptuveni 1 miljardu smaržu.
4.Mēs šķaudam ar ātrumu 160 m/s.
5.Mūsu ķermenī atrodas 96560 kilometru asinsvadu. Tas ir pietiekami, lai aptītu zemi pa ekvatoru 2,5 reizes.

 

Avots: infoniac.ru

Raksta turpinājums
6.Katru dienu mūsu sirds rada pietiekamu enerģijas daudzumu, lai smagā kravas mašīna varētu nobraukt 32 km. Dzīves laikā sirds ģenerē tik enerģijas, ka smagā mašīna varētu aizbraukt līdz Mēnesim un atpakaļ.
7. Vidēji savā dzīves laikā cilvēks nomet tik daudz ādas, ka ap 70 gadu vecumu no nomestās ādas varētu izveidot cilvēku ar svaru 47 kg.
8.Ja jūs paskatīsieties nakts skaidrajās debesīs un ieraudzīsiet Andromedu, tas nozīmē, ka jūsu acis ir tik jūtīgas, ka tās spēj uztvert mazu neskaidru gaismas punktu, kas ir jūsu tuvākā kaimiņu galaktika un atrodas 2,5 miljonu gaismas gadu attālumā.
9.Cilvēks var krākt ar 80 decibelu skaļumu. Tas ir tāpat, kā gulēt blakus pneimatiskam urbim, kas skalda betonu. Trokšna līmenis, kas pārsniedz 85 decibelus, tiek uzksatīts par bīstamu cilvēka ausīm.
10.Cilvēks saražo savas dzīves laikā tik daudz siekalu, ka ar tām varētu aizpildīt divus baseinus.
11. Jūs sastāvat no 7,000,000,000,000,000,000,000,000,000 ( 7 oktiljoniem ) atomu.
12. Katram no šiem oktiljoniem atomu ir miljardi gadu.
13. Neironi nosūta jūsu smadzenēm informāciju ar ātrumu 241 kilometru stundā.
14.Bez pieciem maņu orgāniem, jums ir papildus maņa, ko sauc par proriorecepciju, kurā ietilpst jūsu smadzeņu apziņa par to, ko dara muskuļi, par jūsu ķermeņa lielumu un formu, lai jūs varētu zināt, kur atrodas jūsu ķermeņa daļas attiecībā viena pret otru. Tādā veidā, jūs bez kļūdām varat pieskarties savam degunam pat ar aizvērtām acīm.
Interesanti fakti par cilvēka uzbūvi

15.Jūsu sirdsdarbība mainās un pieskaņojas tai mūzikai, ko jūs klausāties.
16. Jūsu smadzenes nomoda stāvoklī ģenerē pietiekami daudz elektrības, lai iedegtu gaismas lampiņu.
17.Jūsu kauli ir stiprāki par tēraudu, jo analoģiska izmēra tērauda stienis svērtu 4-5 reizes vairāk. Salīdzinājumam, 16 kubikcentimetru kaulu teorētiski var izturēt slodzi 8626 kilogrami, kas ir tik pat smagi, kā izturēt piecas kravas automašīnas. Vai var kauli izturēt šādu slodzi ir atkarīgs no tā, cik ātri tiek pārraidīts spēks.
18.Neskatoties uz to, ka kauli ir stiprāki par tēraudu, tajos ir 31 procents ūdens.
19.Ja cilvēka acs būtu kamera, tai būtu 576 megapikseļu. Salīdzinājumam, kameras vērtība ar 80 megapikseļiem ir aptuveni 34 000 ASV dolāri.
20.Eksperti noskaidroja, ka cilvēka acs var izšķirt 10 miljonus dažādu krāsu.
21. Ja atšķetinātu visus DNS mūsu ķermenī, tad „diega” garums būtu 16 miljardi kilometru. Tas ir attālums līdz Plutonam un atpakaļ.
22.Visas dzīves laikā ilglaicīgā atmiņa var noturēt 1 kvadriljonu ( miljons ceturtajā pakāpē) atsevišķas atmiņas vienības.
23. Cilvēka smadzenes, un īpaši to piefrontālā garoza, kas atbild par sociālām iemaņām un citu cilvēku izpratni, attīstās līdz vidējam vecumam ( aptuveni 40 gadiem).
24. Vidējā dzīves ilguma laikā sirds pārsūknē aptuveni 178 litru asiņu. Tas ir pietiekami, lai piepildītu 200 vagonu cisternas.
Fakti par ķermeni

25. Mūsu ķermenis rada 180 miljonus sarkano asins ķermenīšu stundā.
26.Normāla grūtniecība ilgst vidēji 9 mēnešus, bet pats ilgākais grūtniecības laiks sastādīja 375 dienas vai 12, 5 mēnešus.
27.Grūtniecības laikā, ja māte cieš no orgāna bojājuma, bērns mātes miesās nosūta viņai cilmes šūnas lai to atjaunotu.
28.Lai spertu vienu soli, tiek darbināti 200 muskuļi.
29.Pētnieki nabā konstatēja 1458 jaunus baktēriju veidus.
30. Vairums kosmonautu kosmosā paliek par 5 cm garāki.
31. Vienā šūnā atrodas 6 miljardi DNS pakāpju.
32.Par katru apaugļoto olšūnu cīnās 200- 500 miljoni spermatozoīdu, kas grib nodot savu DNS.
33.Trešdaļu savas dzīves mēs pavadām miegā.
34.Pētījums parādīja, ka mēs varam izmainīt savu miega un nomoda ciklu- cirkādes ritmu, apgaismojot ceļgala aizmugurējo daļu.
35.Cilvēks bez pārtikas var nodzīvot 2 mēnešus.
36. Garšas receptori ir ne tikai uz mēles, bet arī kuņģī, zarnu traktā, aizkuņģa dziedzerī, plaušās, tūplī un smadzenēs.
Fakti par smadzenēm

37. Mūsu smadzenēs veidojas jaunas saiknes starp neironiem, kad mēs formējam atmiņas.
38. Zinātniski pierādīts, ka vismazākā vara izmaina to, kā strādā smadzenes, parasti samazinot līdzcietības pakāpi.
39. Jūs varēsiet nodzīvot 5-10 minūtes bez skābekļa, līdz smadzeņu šūnas sāks atmirt.
40. Mūsu smadzenes no 40 procentiem sastāv no taukiem.
41. Cilvēka smadzenes sāks ēst pašas sevi izmisuma gadījumā lai izvairītos no bada.
42.Fobijas- tās ir iespējamās atmiņas, kas tiek nodotas ģenētiski no mūsu senčiem.
43. Pašprogrammējama reakcija uz noteiktu stimulu saucas par emociju.
44.Ilgtermiņa atmiņas rada pastāvīgas un fiziskas izmaiņas smadzenēs.
45. Ja jūs pielīdzināsiet savu mīmiku, lai izteiktu kādu emociju, tad jūs sāksiet just šo emociju.
46.Cilvēka acs var ieraudzīt tikai lauka mazu daļu noteiktā laika momentā, tāpēc tas izdara 2-3 sakādes (lēcienveidīga acu kustība ) sekundē, lai ieraudzītu pilnu ainu.
47.Kad jūs atceraties, jūs neizmantojat sākotnējās atmiņas, bet gan radošo iztēli, kurā būs ne tikai kļūdas, bet arī, absolūti jaunas detaļas.
48.Mēs aizmirstam informāciju, lai sevi pasargātu no informācijas pārpilnības un emocionālām paģirām, kas palīdz mums ātrāk domāt un uztvert jaunu informāciju.
49.Mūsu smadzenes ir spējīgas apgūt jaunus uzdevumus, kā piemēram, jaunu muzikālu fragmentu ātrā miega fāzes laikā. Šī fāze, tāpat, uzlabo uzdevumu izpildi, kas saistīta ar atmiņas procedūru, vai zināšanas „ķā un ko darīt”
50.Sabiedrībai raksturīga „kanoniskā perspektīva”, kas nozīmē, ka mēs redzam noteiktas lietas vienādi. Piemēram, kad pētnieki palūdza cilvēkus no dažādām pasaules malām uzzīmēt kafijas tasi, gandrīz visi cilvēki to uzzīmēja skatā ieslīpi no augšas uz leju un pavirzītu mazliet vai nu uz labo vai kreiso pusi, bet praktiski neviens tasi neuzzīmēja tieši skatā no augšas.
50. Sabiedrībai raksturīga „kanoniskā perspektīva”, kas nozīmē, ka mēs redzam noteiktas lietas vienādi. Piemēram, kad pētnieki palūdza cilvēkus no dažādām pasaules malām uzzīmēt kafijas tasi, gandrīz visi cilvēki to uzzīmēja skatā ieslīpi no augšas uz leju un pavirzītu mazliet vai nu uz labo vai kreiso pusi, bet praktiski neviens tasi neuzzīmēja tieši skatā no augšas.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024