-
- 2045 x
-
https://torno.lv/xwbwNbM
Mūsdienu onkoloģija – tas ir daudzmiljardu bizness un ar katru gadu atklājas arvien vairāk briesmīgās slimības gadījumu. Labums, ka vairākums onkoloģisko slimību tiek diagnosticētas agrīnās stadijās, tāpēc iespējas izveseļoties ir daudz vairāk.
Bet, piekrītiet, ka izdzirdēt iztukšojošo frāzi “Jums ir vēzis!” pat ienaidniekam nenovēlēsi. Onkoloģiskās diagnozes pareizas noteikšanas problēma ir asāka nekā agrāk un to, diemžēl, neatsakās izmantot krāpnieki.
Mēs izskatām maz patīkamus gadījumus, kad vajag ar skaidru prātu izvērtēt situāciju. Tuvam cilvēkam noteica diagnozi “vēzis” un visi apkārtējie uzreiz zaudēja pašsavaldīšanos? Tādās situācijās uz cilvēku bēdām var iedzīvoties nepavisam godīgi cilvēki, kuri pat ne vienmēr saistīti ar medicīnu. Šajos 5 gadījumos nevajag ticēt briesmīgai diagnozei pirms laika!
Raksta turpinājums
Kā diagnosticēt vēzi
1. Diagnozi pavēstīja pa telefonu
Ļoti izplatīts maldināšanas triks, kuram līdz šim tic daudzi nelaimīgie, visbiežāk pensionāri. Krāpnieki darbojas ļoti precīzi, ātri un saskaņoti. Uzzinot, ka cilvēks nesen nodevis analīzes, viņa telefona numuru atrod datu bāzē un zvana ar briesmīgu ziņu: “Jūsu analīzes iesūtītas mūsu klīnikā. Mums ir jāpasaka, ka jums ir vēzis…”
Tādā šokējošā situācijā nelaimīgais klausules otrā pusē zaudē savaldīšanos un spēju skaidri domāt. Gados veci cilvēki gatavi izņemt visus garā mūža laikā uzkrātos līdzekļus un atdot kurjeram, kurš ieradīsies dažās minūtēs.
Pirmais, kas jādara tādā situācijā – pārtraukt zvanu un piezvanīt savam ārstējošam ārstam, izskaidrot situāciju un tikt skaidrībā ar analīzēm. Pieredzējis medicīnas darbinieks uzreiz pārliecinās, ka nekāda vēža nav, vienkārši kāds gribēja jūs piemānīt.
2. Vietējās poliklīnikas laborante paskatījās uz analīzēm un iesaucās: “Jums ir vēzis!”
Vēža diagnosticēšana – tas nav 5 minūšu darbs. Tas ir ilgs un rūpīgs process, no kura atkarīga turpmākā ārstēšana un pacienta liktenis.
3. Diagnozi noteica privātā klīnikā pēc analīžu nodošanas
Diemžēl, pat visvairāk izreklamētās privātās klīnikas bieži mēdz būt negodīgas. Pēc tam, kad pacients ir nodevis analīzes, viņam zvana un paziņo nepatīkamo vēsti, apgalvojot, ka gatavi atbrīvot no problēmas, ja ārstēšanās jāuzsāk nekavējoties.
“Galvenais, neielaist,” – apgalvo otrā klausules galā. Ja tu šaubies par uzstādīto diagnozi, nodod analīzes vairākās laboratorijās, parunā ar onkologu, kuram uzticies un tikai pēc tam pieņem svarīgu lēmumu.
4. Zīlniece teica
Nesāksim noliegt, ka psiholoģiskā labklājība – veiksmīgas onkoloģiskās ārstēšanas neatņemama sastāvdaļa. Tici tautas medicīnas spēkam? Uz veselību, izmanto zālīšu pazinēju un zintnieku pakalpojumus, jo galvenais – no visas sirds ticēt izdziedināšanai.
Bet, ja tev diagnozi noteikusi kaut kāda zīlniece un pēc pusgada bīnumainā kārtā izdziedēja tavu organismu no slimības, nekāda vēža, visticamāk, nebija. Iestāstīšanas māksla – fantastiska lieta!
5. “Labdien! Mēs palaidām inovatīvu aprīkojumu, tā apsekoja jūsu smadzenes”
Arī tā mēdz notikt. Ne tik sen Maskavas iedzīvotāji sūdzējās par krāpnieku zvaniem: “Mēs palaidām jaunu aprīkojumu, tas lido pa jūsu rajonu un skenē visus cilvēkus. Jums atklāja audzēju…” Šķiet, kurš gan kam tādam ticēs? Bet nelaimīgie tic un gatavi atvadīties ar pēdējiem grašiem, lai tikai atbrīvotos no slimības.
Iegaumē reiz un uz visiem laikiem! Tikai ārsts onkologs ir tiesīgs noteikt galējo onkoloģisko diagnozi, bet, protams, ne bez citu speciālistu palīdzības. Diagnozes noteikšanā piedalās gan hematologs, gan histologs un, piemēram, nefrologs, kuri var tikai pieļaut briesmīgās slimības iespējamību un nosūtīt turpmākai izmeklēšanai.
Pats prātīgākais – uzņemties atbildību par savu veselību un nevienu neklausīties (izņemot ārstējošo ārstu, protams). Atceries, ka agrīna diagnostika – tava iespēja ilgai un laimīgai dzīvei!
Тu esi kaut kad sastapies ar krāpniecību medicīnas sfērā? Obligāti pastāsti mums komentāros.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts