-
- 5400 x
-
https://torno.lv/RsiSelT
Lai veiksmīgi atmestu smēķēšanu, jums ir nepieciešams stiprs gribasspēks un spēja pārciest nikotīna atmešanas sindromu, kā arī ir nepieciešams labs plāns šī procesa īstenošanai, ieskaitot to kā un kad jūs gribat atmest smēķēšanu. Lūk, šeit ir piecas pamācībās kā viegli atmest smēķēšanu.
Raksta turpinājums
1.Iztīriet māju
Līdz ko izlēmāt atvest smēķēšanu, ir laiks mājas tīrīšanai. Tas ir svarīgs solis, jo tas palīdzēs cīnīties pret cigarešu dūmu smaku. Tā var jums vēlreiz kārdināt izsmēķēt kārtējo cigareti.
Izmetiet visas šķiltavas un pelnu traukus.
Izmazgājiet visas drēbes kuras smaržo pēc cigaretēm.
Iztīriet paklājus, palagus un aizkarus.
Ja jūs smēķējiet mašīnā, iztīriet mašīnas salonu.
Izmantojiet gaisa atsvaidzinātājus.
Tīrāka vide ap jums palīdzēs pārciest atteikšanās sindromu. Tādēļ izveidojiet mājā nesmēķētāju zonu. Neļaujiet nevienam smēķēt jūsu mājā, mašīnā vai sēžot blakus restorānā.
2.Sāciet regulāri vingrot.
Nodarbojoties ar skriešanu vai riteņbraukšanu, jums būs vieglāk atmest smēķēšanu. Sports palīdz izdalīt endorfīnus un tie mazinās atteikšanās sindroma izraisītas galvassāpes. Fiziskās aktivitātes palīdzēs organismam atlabt no smēķēšanas nodarītajiem kaitējumiem. Sadedzinātās kalorijas palīdzēs novērst svara pieaugumu, kas rodas atmetot smēķēšanu.
2009. gada pētījumā ko publicēja Psihofarmakologi viņi izmantoja magnētiskās rezonanses bildes, lai parādītu, kā vingrojumi palīdz atmest smēķēšanu, un pierādījās, ka uzveikt nikotīna sekas ir krietni vieglāk. Viņi arī apstiprināja iepriekšējos pētījumus, ka viens īss vidēji smags treniņš var kritiski samazināt vēlmi pēc nikotīna. Ja jums ir ļoti stipra vēlme pēc nikotīna, ļoti ieteicama ir pastaiga svaigā gaisā 10 minūtes.
3.Izvairieties no mudinājumiem uzsmēķēt.
Nākošais solis ir izvairīties no pamudinājumiem no malas. Pamudinājumi iekļauj cilvēkus, lietas un vietas, kas mudina jūs uzsmēķēt. Izvairieties no tā un tas palīdzēs jums cīnīties ar smēķēšanu, bet nepalīdzēs pilnībās atmest. Šīs mazās vēlmes var ātri pārvarēt arī neatsākot smēķēt.
Lai izvairītos no šiem mudinājumiem:
Izvairieties no kafijas, kas varētu jūs pamudināt uzsmēķēt, tā vietā dzeriet ūdeni izvairieties no draugiem smēķētājiem, tā vietā veltiet vairāk laika nesmēķētājiem.
Apmeklējiet vietas, kur smēķēšana nav atļauta.
Vienmēr izgulieties un atpūšaties - ja esat izgulējušies, jums negribēsies smēķēt.
Pamēģiniet izvairīties no alkohola, jo alkohols un cigaretes vienmēr iet roku rokā.
Ja jūs parasti smēķējat pēc ēšanas, ejiet pastaigāties, iztīriet zobus, vai piezvaniet kādam, lai apstādinātu šo vēlmi.
Tā vietā, lai uzsmēķētu brīvajā laikā darbā, labāk uzspēlējiet kādu spēlīti telefonā vai uz datora.
4.Nodarbiniet rokas un muti.
Pēc daudziem smēķēšanas gadiem smēķētājiem ir grūti pierast, ka cigarete neatrodas mutē vai netiek turēta rokās. Tāpēc atrodiet nodarbi jūsu rokām un mutei. Izmantojiet kādas bezcukura ledenes vai košļenes. Košļājiet lakricu, selerijas vai burkānus. Lai nodarbinātu rokas paturiet pildspalvu, gumiju, vai izmantojiet stresa bumbiņu, miniet mīklas, lasiet grāmatu, vai spēlējiet spēles. Kad esiet ārā, turiet dzēriena pudeles tieši tajā rokā, kurā parasti turējās cigareti, rokas būs aizņemtas un jūs nevarēsiet pīpēt.
5.Dzeriet ūdeni
Dzerot vairāk ūdeni, jums būs biežāk jāiet uz tualeti un jūsu organisms ātrāk attīrīsies. Kā arī ūdens palīdzēs jums tikt vaļā no galvassāpēm, kuras bieži rokas atmetot smēķēšanu. Tas mazinās jūsu klepu, atvieglojot no plaušām izvadīt gļotas. Ja jūs uztraucaties par lieko svaru atmetot smēķēšanu, ūdens palīdzēs mazināt apetīti, nemainot ēšanas paradumus. Turot blakus ūdens pudeli, jūsu rokas un mute būs vienmēr nodarbināta. Ūdens daudzums, kurš jums ir nepieciešams, ir atkarīgs no jūsu veselības, klimata un fiziskajām aktivitātēm. Tomēr lielākai daļai cilvēku jādzer no 8-10 glāzēm dienā.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts