5 negaidīti kontracepcijas veidi! Tiem, kuri nevar ciest prezervatīvus!

Advertisement
Advertisement

Ne tikai jaunieši, bet arī vecāka gadagājuma pāri bieži uzdod jautājumu: ar ko aizsargāties no nevēlamas grūtniecības, izņemot pierasto prezervatīvu? Šodien mēs pastāstīsim par alternatīviem kontraceptīviem, kuri ir ieguvuši popularitāti, pateicoties to lietošanas ērtībai. Ceram, mūsu raksts būs tev noderīgs!

Raksta turpinājums
Kontracepcijas līdzekļi

1. Sieviešu prezervatīvi

Šo kontraceptīvu izgatavo no plastiskiem poliuretāna materiāliem. Tāpat kā vīriešu prezervatīvi, tie ir paredzēti vienreizējai lietošanai. Tas ir cilindrs, kurš, atšķirībā no vīriešu prezervatīva, augšējā un apakšējā daļā ir aprīkots ar elastīgiem gredzeniem.

Augšējais gredzens kontraceptīvu nofiksē vagīnā, bet apakšējais – novērš dzimumlocekļa galviņas kontaktu ar sievietes dzimumorgāna lūpu ādu. Izstrādājuma diametrs ir 70-80 mm, bet garums – 150 mm.

Atšķirībā no vīriešu prezervatīva, šim kontraceptīvam ir daudzas priekšrocības: var tikt ievietots vairākas stundas pirms dzimumakta, neizraisa diskomforta sajūtu vīrietim, nesamazina jūtīgumu, nodrošina drošu aizsardzību pret dzimumorgānu infekcijām.
2. Vaginālās diafragmas

Šo barjeras kontraceptīvu izgatavo no lateksa materiāla. Vaginālā diafragma pēc formas atgādina nelielu vāciņu ar elastīgu apmali. Diafragma tiek ievietota makstī saspiestā veidā un iztaisnojas uz dzemdes kakla.

Kontraceptīvu lieto tieši pirms dzimumakta un noņem ne agrāk kā pēc 6 stundām. Diafragmu var lietot daudzkārt, ja tiek ievēroti sterilitātes noteikumi: pēc lietošanas kontraceptīvs jānomazgā karstā ūdenī ar ziepēm, bet pēc tam uz 20 minūtēm jāieliek 70%-īgā spirta šķīdumā.
3. Dzemdes kakla uzmavas

Uzmavas atšķiras ar lietošanas neērtībām. Uzmavas izmēru nosaka ginekologs individuāli katrai sievietei. Ārstam ir jāiemāca pareiza kontraceptīva ievadīšanas tehnika. Dzemdes kakla uzmavas darbojas pēc tāda paša principa kā vaginālā diafragma.
4. Ķīmiskie līdzekļi

Eksistē daudzi kontraceptīvi gēlu, krēmu un tamponu veidā, kuri ir jālieto vēl pirms dzimumakta sākuma.
Tāpat pie ķīmiskiem barjerlīdzekļiem attiecas vaginālās svecītes, putojošās un neputojošās taletes, kuras jāievada 10-20 minūtes pirms dzimumakta. Svarīgi zināt, ka šie kontraceptīvi jāievada atkārtoti, jo zaudē efektivitāti pēc 1 stundas.
5. Kontracepcijas sūkļi

Šis kontracepcijas veids apvieno kā barjeras, tā ķīmiskas īpašības. Lieta tāda, ka kontracepcijas sūkļi ir piesūcināti ar spermicīdām vielām, kuras iekļūst vagīnā diennakts laikā. Sūkli ievada pirms dzimumakta un izvieto pirms dzemdes kakla.
Novēlam tev atrast piemērotu kontracepcijas veidu, novērtējot visas esošo priekšrocības un trūkumus! Obligāti padalies ar šīm zināšanām ar savu otro pusīti.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024