5 cilvēka orgāni, par kuru īsto nozīmi daudziem nav ne jausmas.

Advertisement
Advertisement

Dzīvojošiem XXI gadsimtā var šķist, ka neatminēti noslēpumi pasaulē vairs nav palikuši. Liekas, ka cilvēce ir atbildējusi uz visiem jautājumiem un līdz sīkumiem zin par mūsu Visuma uzbūvi…


Īstenībā balto plankumu vēl ir pa pilnam. Vēl vairāk, zinātnieki ne vienmēr spēj izskaidrot pat dažu cilvēka orgānu nozīmi! Un mūsu šodienas stāsts būs tieši par cilvēka organisma noslēpumiem.

 

Raksta turpinājums
Astes kauls

Visi mēs vēl no skolas laikiem zinām, ka astes kauls – tā ir rudimentāra aste, kura atrofējusies kā nevajadzīga evolūcijas procesā. Tomēr šī ķermeņa daļa vēl arvien pilda svarīgas funkcijas.

Astes kauls kalpo daudzu saišu un muskuļu piestiprināšanai, kuri nepieciešami zarnu trakta, urīna un dzimuma sistēmu funkcionēšanai. Piedevām tas ir vajadzīgs slodzes sadalīšanai, mainoties ķermeņa stāvoklim.
Apendiks

Vienu brīdi mediķi nopietni piedāvāja izgriezt apendiksu uzreiz pēc piedzimšanas, uzskatot to par atavismu. Taču jaunākie pētījumi parādīja, ka šim izaugumam ir ļoti svarīga misija!

Apendiks ir savdabīgs derīgo baktēriju inkubators!
Mandeles

Mandeles – tās ir limfātisko audu veidojumi aizdegunē. Ja tās iekaist, tad visbiežāk ārsti tās vienkārši izoperē, jo mandeļu ietekme uz organismu ir nenozīmīga.

Tomēr mandelēm ir iedalīta liela loma. Tās ir kā filtrs, kuras uzņem slimību mikroorganismu uzbrukumu, nelaižot infekciju uz plaušām.
Krūšu gali vīriešiem

Krūšu gali vīriešiem ir galīgi nefunkcionāli. Tomēr sākumā kā vīriešu, tā sieviešu embriji attīstās vienādi. Tas saistīts ar to, ka sākumā vīrišķā Y- hromosoma nav aktīva un `ieslēdzas` tikai otrajā embrija attīstības mēnesī.

Kādu funkciju veic vīriešu krūšu gali, līdz šim neviens nav izpētījis. Zināms ir tikai tas, ka tajos ir koncentrēti daudzu nervu gali.
Deguna blakusdobumi

Zinātnieki līdz šim nevar nonākt pie kopīga slēdziena par blakusdobumu īsto nozīmi. Ir uzreiz vairākas versijas, katrai no tām ir sava taisnība.

Tie var sasildīt un mitrināt izelpojamo gaisu, piedalīties deguna veidošanā, izpildot rezonatora funkciju, kā arī var darboties kā prettrieciena buferis galvas traumu gadījumā.
Jāā, cilvēka organisms – tas ir īsts kosmoss, kurš glabā sevī vēl daudzus noslēpumus un mīklas. Un, ja tev patika šis raksts, tad iesaki to draugiem.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 00:20 10.08Anna
Un galā iznāk darva ????????
0 1 00:18 10.08Anna
Man vēl joprojām ļoti garšo ķiršu, plūmju - tās dzintara lasēm līdzīgie sveķi.
Gribēju tikai zināt , ko šie sveķi satur ,un vai kāds zin kam domāts.
Nu labi, tagad zinu.
Pateicos jums.
Man vēl joprojām patīk ????
0 0 13:52 20.07Vara pār uguni
2056623020 12 1944
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024