5 briesmīgi, cilvēku, kuri ir uzauguši nabadzībā, ieradumi

Advertisement
Advertisement

Izaugāt nabadzīgā vai maznodrošinātā ģimenē? Nekad nelūdzāt vecākiem jaunu rotaļlietu, jo zinājāt, ka nav naudas? Nēsājāt vecāko brāļu un māsu apģērbu? Ja tas ir tā, tad, ļoti iespējams, ka jūs pats to neievērojot, iemantojāt ieradumus, kas šodienā neļauj jums uzlabot materiālo stāvokli.


Nabadzība nav netikums, bet, gan dzīves skola. Kad cilvēks ir to izjutis, viņš paliek “inficēts”, jo ieradumi, kas iegūti nabadzībā, paliek ar viņiem uz mūžu. Paliek arī tad, kad cilvēks pieaugušā vecumā uzlabo savu materiālo stāvokli. Tie turpina mums bojāt nervus un izsūkt naudu.


Šodien mēs pamēģināsim tikt galā ar nabadzīgā cilvēka domāšanu un uzlabot savu materiālo stāvokli. Jo, nevienam nav noslēpums, ka sākotnējā ir doma, kas nosaka rīcību, kas, kas , savukārt, rada veiksmi.


“Ne cik sen es biju ļoti nabadzīgs. Pirmie 18 mani dzīves gadi bija bērna gadi, tāpēc, es neko nevarēju mainīt. Tad pagāja vēl 17 gadi, kad es turpināju dzīvot bērnībā, un neko neplānoju mainīt. Es nesūdzos un nežēlojos, jo savu ceļu izvēlējos pats”.

Tā sāk savu stāstu Džons Čīzs (John Cheese), vīrietis, kurš 35 gadus nodzīvoja nabadzībā. Viņš peldēja pa savas dzīves straumi līdz brīdim, kad ieguva labu darbu. Tas kardināli izmainīja viņa dzīvi. Ledusskapī vienmēr viss bija, visi rēķini bija nomaksāti savlaicīgi.


Tomēr, Džons tā arī nespēja tik vaļā no no nabadzīga cilvēka domām un paradumiem, jo šī “infekcija” ir iesēdusies viņa smadzenēs pārāk dziļi. Tātad, Džons, balstoties uz savu pieredzi, stāsta par ieradumiem, kas ir raksturīgi nabadzīgiem cilvēkiem.

 

 

Raksta turpinājums
Nabadzības domāšana

1. Lēta pārtika

Cilvēki, kas dzīvo par minimālo algu, izvēloties pārtikas produktus balstās uz diviem momentiem: cena un derīguma termiņš, kam ir jābūt viszemākai un attiecīgi visilgākam.

Ražotājs? Garša? Kvalitāte? Par to lai domā ēdiena baudītāji. Nabadzīgs cilvēks pērk produktus vienu reizi nedēļā, no kuriem- 90 procenti ir konservi. Dārzeņi? Svaigi augļi? Tas ir ļoti dārgi! Gaļa? Dažreiz subprodukti.
Tomēr, cilvēks pierod pie visa. Tik ļoti pierod, ka, pat tad, kad viņam rodas iespēja iegādāties labus produktus, viņam no jauna ir jāiepazīst ēdiena garša.

Pie tam, svaigi āboli un tomāti liekas negaršīgi, nepareizi, jo cilvēks ir pieradis pie konservētajiem. Pat, ja jūs sevi pieradināsiet brokastot ar īpaši izsmalcinātiem sieriem un tartaletēm, vienalga, ik pa laikam jūs skumsiet pēc vārītas desas un pēc lēta kausēta sieriņa.
2. Lieka nauda

Daudz naudas nabadzīga cilvēka maciņā – īsts nonsenss. Dāvana, prēmija, nejauša piepelnīšanās – ja pēkšņi parādās lieka nauda. Tad to vajag pēc iespējas ātrāk ir jāiztērē. Tas ir parasts reflekss, ko rada nabadzība.

Grūtam laikam neizdosies neko atlicināt, jo katra diena ir grūta. Nabadzīgā cilvēka domāšana liek cilvēkam dzīvot šodienai. Cilvēks pēc inerces dodas uz veikalu vai uz tirgu un tērē tur visu savu naudu, nepārdzīvojot par to, kā viņš samaksās par komunālajiem pakalpojumiem nākamajā mēnesī.
Ieradums ātri tērēt lieko naudu it tik spēcīgs, ka sociālajos mēdijos bieži apspriež diezgan kuriozus gadījumus, tādus kā ”santehniķis Petrovs vinnēja loterijā miljonu un iztērēja to mēneša laikā”.

Dzīves paradokss: cilvēks, kuram ir ļoti vajadzīga nauda, to nemāk sargāt, bagāts cilvēks, tieši otrādi, zina, kas ir ekonomija.

Kad cilvēks sāk stabili labi pelnīt, viņš mācās pareizi rīkoties ar naudu. Viņam ir jāapzinās, ka nav liekas naudas, bet neparedzētu tēriņu gadījumā vienmēr ir jābūt finansiālajam drošības spilvenam.
Nabadzīga cilvēka domāšana

3. Dāvanas

Kad cilvēkam nav naudas, tad viņu neinteresē dāvanas. Maksimums, ko cilvēks var atļauties dažādos svētkos – tie ir vislētākie suvenīri. Pieaudzis cilvēks saprot to un nepievērš uzmanību šim faktam. Bet bērni…

“Mēs nopirkām tev jaunas kurpes, bet tā ir dāvana dzimšanas dienā!”
Ja jūs augāt ģimenē ar zemu pārticības līmeni, tad, jūs bieži dzirdējāt šo frāzi. Diezin vai bērns būs sarūgtināts, ka pēc pusgada viņam nebūs dzimšanas dienā dāvanas, jo viņam tagad ir jaunas kurpes.

Pārsvarā, bērni saprot, ka ģimenē ir finansiālas grūtības un nečīkst, pat, ja kaut ko ļoti vēlas. Tomēr, bērni vienalga dzīvo ar vainas apziņu.

Šī iemesla dēļ, ja ģimene atrisina finansiālas problēmas, vecāki sāk apdāvināt savu bērnu ar daudzām dāvanām. Katrs gājiens uz veikalu beidzas ar jaunas rotaļlietas iegādāšanos. “Jo es tik ilgi nevarēju sev atļauties palutināt savu mīluli!”
4. Grāmatvedība

Ieradums regulāri skaitīt savu naudu- vēl viena nabadzīga cilvēka īpatnība. Jūs vienmēr precīzi zinat, cik naudas jums ir tieši tagad maciņā, cik atrodas bankas kontā. Līdz pat centam. Jūs automātiski prātā saskaitāt produktu vērtību veikalā, lai iegūtu gala rezultātu.

Jūs vienmēr supermārketā pārbaudāt čeku, jums ir zināmi visi tarifikomunālajiem pakalpojumiem un lieliski zinat formulas, pēc kuriem tos aprēķina.

Šis ieradums tā arī paliks ar jums pat pēc tā, kad vajadzības to zināt vairs nebūs.”Vai man ir pietiekami daudz naudas, lai apmaksātu rēķinu?”- šādas bailes vēl ilgi sekos pa pēdām tiem, kas uzauga nabadzībā.

Mūs ļoti saviļņoja šī tēma, izraisīja strīdus un apspriešanas. Diemžēl, daudziem no mums tā ir tuva vai bija tuva.
5. Pirmās nepieciešamības preces

Kad cilvēks dzīvo no algas līdz algai, tad viņš iemanto to, kas viņam uz šo konkrēto momentu ir nepieciešams. Piemēram, vasarā sākās ziemas virsjaku izpārdošana. Cena ir ļoti pievilcīga. Bet, cilvēks, kuram ir nabadzīga cilvēka domāšana, to nepirks, pat ja pēkšņi viņam ir parādījusies lieka nauda. Līdz ziemai viņam ir vēl jānodzīvo, kam viņam tagad ziemas virsjaka?

Tas, kurš turpināja nēsāt savu vecāko brāļu un māsu apģērbu un apavus, lieliski zina, ka jaunu džemperi pērk tikai tad, kad vecais ir nonēsāts, bet nevis tad kad to vēlas.
Šis ieradums dzīvo cilvēkos ļoti ilgi. Kāpēc ir jāpērk jauni zābaki, ja var salabot vecos? Vēl viens paradokss: cilvēks ar nabadzīga cilvēka domāšanu nevar gūt pozitīvas emocijas no iepirkšanās. Viņam ir nauda, bet to ir žēl tērēt, īpaši, savām vajadzībām.

“Slikti būt nabadzīgam, vēl jo īpaši tāpēc, ka tas atņem visu jūsu laiku”. Villems de Kunings.

Nabadzība veido mūsu domāšanu. Bet, lai to mainītu, jāmaina ieradumi. Ja jūs no tā, par ko mēs runājām šajā rakstā, atbrīvosieties, tad, drīzumā, jūs, iespējams, varēsiet ievērot, ka esat kļuvuši vairāk pārliecināti sevī un veiksmīgāki. Jo jums attīstīsies imunitāte pret nabadzības vīrusu.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
2 0 12:26 12.02Valentīna
Kādēļ lauvām tiek piedāvāts tāds milzīgs gredzens,man tādu pat par velti nevajag un punkts!!!!
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024