4 veidu galvassāpes. Lūk, kā pareizi no tām atbrīvoties

Advertisement
Advertisement

Rūpējaties par sevi. Un savu galvu. Ja nu pēkšņi – tad ziniet ko darīt!


Katram no mums vismaz vienu reizi dzīvē bijis kāds no šiem galvassāpju veidiem - pulsējošas vai sāpošas, vienpusējas vai pagarinātas pa visu galvu. Gandrīz ikvienam cilvēkam laiku pa laikam rodas galvassāpes. Ir 4 tipu galvassāpes. Uzziniet, kā noteikt galvassāpju veidu un ko var izdarīt, lai mazinātu to simptomus:

Raksta turpinājums
1) klastera galvassāpes

Tās parasti rodas ap vienu aci vai aiz tās, parasti izplatās vienā sejas pusē. Galvassāpju skartajā pusē var būt pietūkums, apsārtums un svīšana.

Ar klastera galvassāpēm cilvēkam var būt aizlikts deguns un asarošana. Šādas galvassāpes ir epizodiskas, katra var ilgt no 15 minūtēm līdz 3 stundām. Lielākajai daļai cilvēku katru dienu rodas no 1 līdz 4 galvassāpēm, kas katru dienu parādās vienā un tajā pašā laikā. Kad ir novērstas viena galvassāpes, drīz sekos vēl vienas.

Ārstēšana: sāpju laikā lietojiet ziedi ar kapsaicīnu - dabisku alkaloīdu, ko iegūst no asajiem pipariem. Ieziediet nelielu ziedes daudzumu deguna blakusdobumu tuvumā, tas atvieglos sāpju sindromu.
2) Migrēna.

Migrēnas laikā jūtat intensīvu pulsēšanu no galvas dziļuma, parasti tā ir vienpusēja. Šādas sāpes var ilgt vairākas dienas. Cilvēki ar smagu migrēnu bieži ir jutīgi pret gaismu un skaņu. Parasti ir arī arī slikta dūša un vemšana. Pirms migrēnas parādīšanās var rasties redzes traucējumi, kas pazīstami kā aura. Tos izjūt katrs piektais apslimušais.

Nosliece uz migrēnu parasti ir iedzimta. Tas var arī norādīt uz citām nervu sistēmas slimībām. Sievietes ar migrēnu slimo trīs reizes biežāk nekā vīrieši.

Ārstēšana: daudziem pacientiem migrēnas profilaksē palīdz omega-3 taukskābes, B12 vitamīns (riboflavīns) un magnijs. Saskaņā ar pētījumiem, arī aerobikas vingrinājumi ir efektīvi.
2) Sasprindzinājuma galvassāpes.

Sasprindzinājuma galvassāpes izpaužas kā trula, sāpīga sajūta, kas izplatās pa visu galvu. Tās nav pulsējošas. Var rasties jutīgums vai sāpīgums kaklā vai plecu muskuļos. Visbiežāk šādas sāpes izraisa stress, kas izraisa kakla un galvas muskuļu saspringšanu. Sasprindzinājuma galvassāpes var izraisīt nelabumu vai vemšanu.

Ārstēšana: lai samazinātu sāpes, uzvāriet sev tēju ar ingveru un iesmērējiet ar piparmētru eļļu, galvas un kaklu ar piparmētru eļļu, kas palīdzēs atslābināt savilktos muskuļus.

3) Sinusiālās galvassāpes.

Tās bieži tiek jauktas ar migrēnu - šīs galvassāpes tiešām ir ļoti līdzīgas. Bet tām ir dažādi iemesli. Ar sinusiālām sāpēm saskaras cilvēki, kuriem ir hroniskas sezonas alerģijas vai sinusīts.

No šādām sāpēm var atbrīvoties tikai tad, ja izšķīdina vai atbrīvojas no gļotām, kas uzkrājas un izraisa sinusa spiedienu. Sinusiālās galvassāpes var būt arī sinusa infekcijas simptoms. Šādos gadījumos bez antibiotikām galā netikt.

Ārstēšana: lieto pēc iespējas vairāk šķidruma - it īpaši siltu ūdeni, kas mazinās iekaisumu un palielinās deguna blakusdobumus. Lieto apelsīnus, dzer tēju ar citronu, ēd pārtikas produktus ar augstu C vitamīna saturu, tas palīdzēs organismam cīnīties ar infekcijām. Ēd zupa ar svaigu ingveru - tam ir spēcīgas pretiekaisuma un pretsāpju īpašības.

Mēs ceram, ka šie padomi palīdzēs atbrīvoties no galvassāpēm un ātri atgriezties parastajā dzīvē.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024