4 tiešas pazīmes tam, ka cilvēkam šodien būs insults.

Advertisement
Advertisement

Var dzīvi iztēloties tādu ainu. Brīvdienā tu ej pa pilsētas parku. Temperatūra vēl arvien ir vasarīga, saulīte silda labi. Tu ēd saldējumu, par kaut ko pļāpā ar draudzeni pa telefonu. Pa priekšu iet padzīvojis vīrietis. Pēkšņi viņš paklūp un nokrīt zemē.

Raksta turpinājums
Satraucošs stāsts, vai ne? Turpināsim. Tu pieskrien pie viņa, lai noskaidrotu, vai viss ir kārtībā. Viņš atrunājas, saka, viss normāli, vienkārši paklupu. Tu nezin kāpēc viņam tici, kaut tuvumā nav neviena akmens, aiz kura būtu varējusi aizķerties kāja. Jūs aizejat katrs savu ceļu. Vakarā šis vīrietis mirst no insulta.
Bet vajadzēja tikai atpazīt pirmās šīs baisās bēdas pazīmes, kura pļauj kā vecus, tā jaunus. Visa problēma ir tāda, ka ir jāzin tās, šīs pazīmes. Un pierunāt cilvēku iziet dažus vienkāršus testus. Grozi kā gribi, bet šajā gadījumā likme ir cilvēka dzīvība.
Insulta simptomi un pazīmes

Insults tikai liekas negaidīts. Vienmēr atradīsies viens vai vairāki insulta simptomi, kuri ķermenim signalizē, ka to drīzumā piemeklēs bēda. Vienkārši cilvēks, kurš nav radis ieklausīties sevī, var to neievērot.
Ja tev ir gados vecāki radi, sekojošā informācija būs ļoti svarīga. Izlasi un iegaumē šīs četras pazīmes, pēc kurām var noteikt, vai cilvēkam būs insults un vai viņam vajag sniegt medicīnisku palīdzību.
1. Paprasi cilvēku, par kuru ir aizdomas par viņa pirmsinsulta stāvokli, plaši pasmaidīt. Reizēm tas mēdz būt sarežģīti, tiek piemērota pierunāšana vai viltībiņas, piemēram, ‘Uzsmaidiet skaistai sievietei’. Tas, bez šaubām, ir tā vērts! Cilvēks ar insultu pasmaidīt nevarēs vai ar lielu piepūli izveidos šķību smaidu.

2. Paprasi cilvēkam, kurš tikko nokritis tāpēc, ka it kā paklupis, pateikt garu, saprotamu frāzi. Nav obligāti sarežģītu, galvenais, lai tā būtu garāka par trim vārdiem. Piemēram tādu: ‘Man sapinās paša kājas un es nokritu, bet tagad ar mani viss ir kārtībā.’ Cilvēks pirmsinsulta stāvoklī garo frāzi nespēj izteikt saprotami.
3. Paprasi cilvēkam, kurš jūtas dīvaini, pacelt rokas virs galvas. Ja viņam drīzumā būs insults, viņam neizdosies izpildīt tik vienkāršu darbību, bet, ja izdosies, tad tikai daļēji.

4. Paprasi cilvēkam, kuram kļuvis slikti, izbāzt mēli. Reizēm nākas mēli izbāzt pirmajai – daudzi cilvēki kautrējas un jūtas neveikli. No insulta cietušam cilvēkam mēle būs izliekta.
Ja tu vecāka gadagājuma cilvēkam ievērosi kaut vienu no šīm pazīmēm, steidzami ved viņu uz slimnīcu. Izsauc ātros, brīdini par radušos situāciju mediķus. Viņi precīzi zin, kas jādara.
Ir pāris pazīmes, kuras cilvēki ievēro vēl pirms tam, kad viņu stāvoklis ievērojami pasliktinājies. Pie šīm pazīmēm pieskaitāma pirkstu vai visas rokas vai kājas notirpšana, galvas reiboņi, galvas sāpes, izteikta nelaba dūša, straujš redzes zudums vienai vai abām acīm.
Tavas uzstājības rezultāts var būt tuva cilvēka dzīvības izglābšana. Vai svešinieka. Kāda gan tur atšķirība, ja cilvēka dzīvība – tā ir nenovērtējama lieta.
Redakcijas padoms

Padalies ar šo rakstu ar visiem saviem draugiem un draudzenēm soctīklos. Pēc statistikas, šī informācija ir nepieciešama katram desmitajam cilvēkam. Informēts, tātad – apbruņots.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024