3 efektīvākie produkti novājēšanai, ko noteikuši diētas speciālisti

Advertisement
Advertisement

Pareizs uzturs ir veselīga dzīvesveida galvenā sastāvdaļa. Jūs varat nodarboties ar sportu tik daudz, cik nepieciešams, bet tajā pašā laikā, ja jūs ēdat kaitīgu pārtiku, no tādām problēmām kā gastrīts, ādas slimības un celulīta nevar izvairīties.


Kā ēst, lai būtu veselīgi, labi paēduši un neuzkrātu taukus? Ir daži laba uztura principi: dzert daudz ūdens, ēst 4-6 reizes dienā, gudri izvēlēties un saskaņot produktus. Atsevišķiem produktiem ir īpaši pozitīva ietekme uz vielmaiņas procesiem. Par tiem pastāstīsim sīkāk.

Raksta turpinājums
Pārtikas kvalitāte

Dzērvenes

Skābā dzērvene var lepoties ar augstu C vitamīna saturu, kā arī citronskābi, oleīnskābi un benzoskābi. Ogās ir visi B grupas, PP vitamīni, K, karotīns, pektīns, miecvielas, cukurs, jods, varš, dzelzs, mangāns, bors, magnijs, kobalts, fosfors, kālijs, kalcijs un ēteriskās eļļas.

Bet īpaši noderīga tajā ir ursolic acid - 10 g dzērveņu satur aptuveni 1000 mg. Tas palīdz sadedzināt vairāk kaloriju.
Kā? Ir zināms, ka visi tauki tiek sadedzināti muskuļu audos. Ursolic skābe veicina muskuļu augšanu un veicina metabolismu.
Turklāt dzērvenes ir dabiska antibiotika, to var ilgstoši uzglabāt. Pateicoties lielam skābuma saturam, tās kalpo kā dabisks konservants ēdienos. Lai paātrinātu vielmaiņu, to var ēst gan svaigu, gan žāvētu bez piedevām. Pietiek ar vienu sauju dienā.

Jūs varat gatavot ogu kompotu, pievienot salātiem vai otrajos ēdienos. Bieži vien dzērvenes tiek pievienotas skābētiem kāpostiem.
Čia sēklas

Augu dzimtene - Meksikas centrālā un dienvidu daļa.

100 g sausas Čia sēklas satur 31% tauku, pie tam pašus noderīgākos - omega-3 un omega-6 taukskābes, un 17% olbaltumvielu, 42% ogļhidrātu, no kuriem 34% ir šķiedrvielas. Īpašā čia sēklu vērtība ir ogļhidrāti ar garu asimilācijas ķēdi.

Saskaroties ar šķidrumu, čia sēklas palielina izmēru 12 reizes un tiek pārveidotas želejā. 1 g čia sēklu var absorbēt 25 ml šķidruma. Tādējādi, tikai viena šķipsniņa čia sēklu var remdēt izsalkumu uz vairākām stundām.

Želeja no čia sēklām veido gļotas uz vēdera sienām. Tā rezultātā ogļhidrātu absorbcija ievērojami palēninās. Jo mazāk ogļhidrātu nonāk cilvēka ķermenī, jo vairāk kaloriju patērē. Samazinās holesterīna līmenis, cukuru absorbcija no kuņģa, izvada toksīnus.
Viena ēdamkarote sēklu satur apmēram 11 gramus šķiedrvielu, un tas ir trešdaļa dienas devas, ko pieaugušiem cilvēkiem iesaka speciālisti. Bez tam čia sēklām ir arī citas unikālas īpašības. Tās satur 5 reizes vairāk kalcija nekā piens, 2 reizes vairāk kālija nekā banāni, 15 reizes vairāk dzelzs nekā spināti, 4 reizes vairāk selēna nekā linu sēklas, 3 reizes vairāk antioksidantu nekā mellenes, 6 reizes vairāk olbaltumvielu nekā pupiņas.
Avokado

Avokado ir pasaulē visvairāk barojošie un sātīgākie augļi. Tajā pašā laikā, ņemot vērā ķīmisko struktūru, tie gandrīz neatšķiras no dārzeņiem.

Avokado augļiem ir raksturīgs augsts L-karnitīna vai levokarnitīna saturs. Tā dabiska aminoskābe, kas tuva ar B grupas vitamīniem, un tai piemīt spēcīgas antioksidanta īpašības. Levokarnitīns ietekmē tauku vielmaiņu, aktīvi iesaistoties tauku metabolismā.
Avokado ir bagāts ar mononepiesātinātiem taukiem, kas pazemina holesterīna līmeni organismā. Treknajā avokado ir daudz šķiedrvielu, kas ir atbildīgas par gremošanas trakta attīrīšanu no toksīniem un urīnskābes.
Turklāt avokado satur daudz kālija, kas ir svarīgākais minerāls, lai samazinātu nātrija iedarbību uz ķermeni.
Pareizs ēšanas veids ietver šo produktu vai to analogu lietošanu, kuros ir tās pašas vielas.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024