28 interesanti fakti, kas liks padomāt...

Advertisement
Advertisement

Viktorijas laiku ādas izstrādājumu piedevas, Santa Klauss par prezidentu, neticama veiksme un jocīgas tehnoloģijas. Tas viss būs lasāms šajā aizraujošo faktu apkopojumā. Skaties tālāk un iegrimsti dažādu laiku dīvainībās.

 

 

Avots: lifebuzz.com

Raksta turpinājums
Kad Maikls Felpss mācījās vidusskolā, viņu izsmēja atkārušos ausu un uzmanības deficīta dēļ. Šodien viņš ir viens no pasaules visu laiku veiksmīgākajiem olimpiešiem.
Saskaņā ar Boston Consulting Group (BCG), vidējais ķīniešu patērētājs ir ar mieru maksāt vairāk par ASV ražotu preci. Teju puse izvēlētos Amerikā ražotu mantu tāda paša zīmola preces vietā, kas ražota turpat Ķīnā.
Pirms Stīvs Hārvejs guva panākumus, viņš bija bezpajumtnieks 3 gadus. Viņš nakšņoja savā Ford Tempo un pārtika galvenokārt no boloņas sviestmaizēm.
Aplikāciju attīstības platforma Sensor Tower aprēķinājusi, ka spēles Pokemon go tagadējā vērtība ir aptuveni 200 miljoni dolāru un tā turpina augt katru dienu.
Līdz pat 19. gadsimta beigām modernā parauga krūšturi neeksistēja. Līdz tam sievietes lietoja apģērba gabalus, kuru izcelšanās meklējama viduslaikos. Tie bija `krūšu maisiņi` vai krekli ar maisveida izvirzījumiem krūtīm.
Uz ASV prezidenta amatu drīkst kandidēt tikai tie, kuri ir dzimuši ASV pilsoņi, ir vismaz 35 gadus veci un dzīvojuši ASV vismaz 14 gadus. Nevadas iedzīvotājs Santa Klauss 2012. gadā ieguva 670 balsis. Viņa sāncensis no tā paša štata? Treisija Čepmena.
Skudru kareivji izmanto savus ķermeņus, lai veidotu tiltus un aizpildītu spraugas, lai citi saimes locekļi ērtāk var pārvietoties pa lietus mežiem.
Alabama bija pēdējais štats, kurš atcēla starprasu laulību aizliegumu. Pārsteidzoši, bet tas notika tikai 2010. gadā.
2014. gadā 8,5 % pasaules pieaugušo slimoja ar diabētu. Tas ir divreiz vairāk nekā pirms 30 gadiem.
12 gadus veca skolniece no Floridas savas skolas zinātnes nedēļas ietvaros atklāja, ka ledus gabaliņos, kurus sviež dzērienos ātrajās ēstuvēs ir par 70% vairāk baktēriju nekā šo pašu ēstuvju tualešu ūdenī. Izrādās, ka tas ir tādēļ, ka tualetes tiek regulāri tīrītas, bet ledus mašīnas reti vai pat nekad.
Stonhedža Viltšīrā, Anglijā tika uzcelta 300 gadus agrāk nekā pirmās piramīdas.
Kādēļ mēs tik maz atceramies no agras bērnības? Mums ir vairāk pieņēmumu, kas toreiz noticis, kā patiesu atmiņu. Tas ir tādēļ, ka mazam bērnam vēl nav pietiekami attīstīts hipokamps, lai uzkrātu atmiņas.
Bailes no nabas dēvē par olmphamofobiju. Olmphamus grieķu valodā apzīmē nabu.
Muhameds Baširs Abuls Kala, 59 gadus vecs vīrietis no Dubaijas, izdzīvoja, kad Emirātu lidmašīna piezemējoties ietriecās zemē un aizdegās. Sešas dienas vēlāk viņš vinnēja loterijā 1 miljonu dolāru. Biļeti viņš bija iegādājies lidostā pa ceļam uz lidmašīnu.
Tīģeri medī naktīs. Tiem ir sešas reizes labāka redze tumsā nekā cilvēkam. Turklāt tīģeru spēja izšķirt objektu formas tālu pārsniedz to krāsu redzi, kas naktī ir mazsvarīga.
Hylofobija ir bailes no mežiem, kokiem vai kokmateriāliem. Kā jau noteikti saprati, Hylo tulkojumā no grieķu valodas nozīmē `mežs`.
Kāds ASV ieslodzītais uzsāka tiesas procesu par 5 miljonu dolāru kompensāciju pats pret sevi, jo viņš esot pārkāpis savas cilvēktiesības brīdī, kad ticis arestēts. Turklāt viņš gribēja, lai štats maksā viņa vietā, jo viņam nav ienākumu un viņš ir štata apgādājamais. Tiesnesis nosauca viņa pieeju par inovatīvu un uzjautrinošu pirms atcēla visas apsūdzības.
Cilvēkus ar īsu atmiņu bieži vien pielīdzina zelta zivtiņām, kuru atmiņas ilgums tiek uzskatīts kā 9 sekundes ilgs (tā gluži nav, zelta zivtiņām ir arī ilglaicīgā atmiņa un sociālās saites). Taču patiesībā tagad īslaicīgās atmiņas ilguma topa apakšgalā gozējas arī cilvēku suga. Kopš parādījušies viedtālruņi, cilvēku vidējā īslaicīgā atmiņa ilgst vien 8 sekundes.
Viktorijas laika Londonā ādas miecēšanas procesā bija iesaistītas fekālijas. Pa ielām klejoja suņu kaku vācēji un piegādāja tās miecētavām.
Ja esi pazīstams ar korejiešu kultūru, tad šis tev liksies pazīstams. Korejieši tiek uzskatīti par jau gadu veciem kopš piedzimšanas brīža. Un pilnīgi visi jaunā gada naktī paliek par gadu vecāki, neskatoties uz to, kurā datumā cilvēks piedzimis.
Lūiss Ārmstrongs svinēja savu dzimšanas dienu 4. jūlijā un apgalvoja, ka dzimis 1900. gadā. Patiesībā viņš dzimis 1901. gada 4. augustā.
Kvatarā ārlaulības sakari tiek uzskatīti par noziegumu. Tas attiecas arī uz izvarošanas gadījumiem. Šogad kāda holandiešu sieviete tika arestēta un par atrašanos reibumā ārpus licenzēta bāra diennakts tumšajās stundās un ieliekta cietumā, kad viņa ziņoja par izvarošanu.
Vai tu zināji, ka nīlzirgs spēj norīt pieaugušu cilvēku vienā gabalā?
Agrākais kulta līderis un noziedznieks Čārlzs Mensons bērnībā tika pārdots sievietei, kur gribēja bērnus par 2 litriem alus. Viņu pārdeva paša māte. Vēlāk viņa tēvocis viņu atrada un atpirka.
Parasta atmiņas karte ir krietni jaudīgāka par datortehnoloģijām, ko uz Mēnesi nogādāja Apollo komanda. Neticami, ka pat primitīvākās tehnoloģijas spēj daudz ko mainīt.
Pirms Nirvana dibināšanas Kurts Koibens izstājās no Vesterviksas vidusskolas un pēc neilga laika strādāja tur par apkopēju.
1875. gadā Londonā 13 cilvēki gāja bojā no saindēšanās ar alkoholu, kad aizdegās kāda viskija darītava. Ugunsgrēka karstums lika uzsprāgt noliktavā saliktajām mucām un dzēriens pludoja pa ielu. Vīrieši esot pat izmantojuši savus zābakus, lai dabūtu bezmaksas alkoholu.
Marisa Meiere šobrīd ir Yahoo CEO (chief executive operator). Kad viņa vēl bija Google, viņa strādāja pat 130 stundas nedēļā. Viņa apgalvo, ka abu šo kompāniju panākumu pamatā ir `tiešām smags darbs`.
Patika šie fakti? Neaizmirsti padalīties ar draugiem.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024