23 psiholoģiski paņēmieni, kas tev jāzina. 13 ir vienkārši ļauns.

Advertisement
Advertisement

Tu vari pamēģināt izkļūt no jebkuras sociālas situācijas. Vienkārši izmanto kādu no šiem pārsteidzošajiem paņēmieniem.

 

#1. Kad satiec cilvēku pirmo reizi, centies ievērot acu krāsu un smaidi. Viņam liksies, ka tu skaties nedaudz par ilgu, bet neuztvers to negatīvi.

 

#2. Pievērs uzmanību sarunbiedra kājām. Ja divi cilvēki pagriezuši pret runātāju tikai ķermeni, bet ne kājas tas nozīmē ka saruna viņu neinteresē. Ja sarunbiedrs kājas ir pagriezi uz iešanas pusi, bet ķermenis, vēl atrodas pret mums, sarunu viņš vēlas pabeigt. Ja kājas atrodas pret sarunbiedru tas nozīmē, ka saruna ir interesanta.


#3. `Kāja durvī` fenomens


Cilvēki piekritīs izdarīt tev pakalpojumu, ja no sākuma lūgums būs mazāk sarežģīts pēc būtības ( ik pa laikam, pievēršot uzmanību viņiem, liksiet saprast, ka viņi tev simpatizē).


#4. Bet gluži pretējs efekts būs sarežģītas uzdevumam. Viņi tev atteiks. Tev viņiem jāpalūdz vieglāk izpildāmi lūgumi, kurus viņi noteikti izpildīs.

 

Raksta turpinājums
#5. Ja tu palūgsi kādam mazu pakalpojumu, kognitīvā sistēma liks viņiem ticēt, ka lūgums balstās uz uzticēšanos viņam. Jo ja tas cilvēks nepatiktu, mazais uzdevums netiktu uzticēts. (Ben Franklin)

#6. Ja jūs pajautāsiet kādu jautājumu un uz to nesaņemt pilnu atbildi, pagaidiet. Ja jūs pastāvēsiet klusējot un skatīsieties acīs, parasti tas liks viņiem runāt tālāk.

#7. Košļājiet košļeni stresa situācijās, tas jums palīdzēs nomierināties. Es neatceros, kur es par to dzirdēju, bet, ja mēs ”ēdam” mēs nejūtamies apdraudēti, jo mūsu smadzenes sūta mums signālus, ka organismam pietiek barības vielas un spēka izdzīvot. Man tas palīdzēja pāris reizes saglabāt mieru.

#8. Ja vēlaties izvairīties palaist, kādu garāmgājēju ejot pa ietvi, skatieties šim cilvēkam pāri, vai garām, tādā veidā viņš pēc jūsu skatiena sapratīs jūsu iešanas virzienu un pirmo palaidīs jūs.

#9. Kad tu studē vai apgūsti ko jaunu, palūdz draugiem tevi mācīt. Lai viņi uzdod tev jautājumus. Šādā veidā tu iemācīsies ātrāk un draugi iemācīsies mācīt!

#10. Cilvēki neatcerēsies, ko tu teici, bet gan kā liki viņiem justies.
#11. Izmainiet savu psiholoģisko stāvokli pirms intervijas vai svarīgas tikšanās. Pasakiet sev: ”Es šos cilvēkus zinu visu savu dzīvi. Mēs esam sevi draugi un vienkārši satiekamies papļāpāt. Es nevaru vien sagaidīt un vēlos ātrāk viņus satikt.” Iedomājaties kā sarokosieties, veidosiet acu kontaktu un aprunāsieties. Ko es viņiem varētu pastāstīt? Ko man nevajadzētu teikt? Izturieties brīvi un atvērti. UN protams smaidiet. Tā varētu izklausīties kā klišeja un kā vienkārša definīcija no grāmatas, bet suģestijai ir savs spēks.

#12. Ja jūs izrādīties prieku, redzot cilvēku, viņi noteikti priecāsies redzēt jūs tik pat stipri. Pat ja tas nenostrādās pirmajā tikšanās reizē otrajā tas noteikti iedarbosies!

#13. Ja kāds uz mani ir dusmīgs, es izturos mierīgi un tad viņi paliek vēl dusmīgāki, pēc tam viņiem par to ir kauns.

#14. Sarokojoties ar siltām rokām tu radīsi patīkamas personas iespaidu.

#15. Cilvēkiem ir savi priekšstati par lietām, izmantojiet šo informāciju gudri viņi par saviem priekšstatiem un to patiesumu cīnīsies līdz pēdējam. Jūs varat ātri iegūt ienaidniekus, ja uzbruksiet viņu pašvērtējumam.
#16.Viltus pievilcība. Kad tu dodies ar kādu uz randiņu aizved uz kādu pārsteidzošu vietu, kādu kura liks sirdij sisties straujāk, piemēram, karuseļiem, vai šausmu filmu. Tas pacels adrenalīnu asinīs un šķitīs, ka laiks kurš pavadīts ar tevi ir neaizmirstams un ļoti patīkams.

#17. Uzrunājiet cilvēkus vārdā, viņiem tas patīk, tas uzlabos, uzticību un draudzību.

#18. Stresa fiziskie efekti (paātrināta elpošana,sirds ritms u.t.t.) ir pretēji efekti drosmei.Tātad, kad sākat jūs izjust stresu iedomājat, ka jums šobrīd ir nepieciešama drosme, iedrošiniet sevi,ka neizjūtat stresu. Lielisks piemērs kognitīvai darbībai, zinātnieki atklāj, ka jums veiksies labāk, ja jūs izjutīsiet stresu kā izaicinājumu, nevis kā draudu.

#19. Ja jūs uztaisīsiet platu smaidu jūs automātiski kļūsiet labāki cilvēki.

#20. Drosmes atslēga ir, ienākot telpā, domāt, ka visiem tu patīc.

#21. Tajā brīdī pamostoties no modinātāja uzreiz reaģē pozitīvi :”Jāāāā”

#22. Vienmēr dodiet savam bērnam iespēju ko kontrolēt. Kad vēlaties, lai bērns uzvelk kurpes pajautājiet, viņam: ”Vai tu vēlies vilkt savas Zvaigžņu karu kurpes, vai haizivju kurpes?”

#23. Ja kāds pieskarsies tavam celim, varbūt liksies kā nejaušība, bet patiesībā viņi zin, kur roka atrodas. Tā nav nejaušība. Viņi vienmēr dara visu apzināti.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024