20 vienkāršu viltībiņu veselībai, kas uzlabos Tavu veselību

Advertisement
Advertisement

Mēs cenšamies izskatīties labāk, ilgāk dzīvot un izstarot veselību. Bet daudziem no mums ir sarežģīti pārvarēt sevi un radikāli izmainīt savu ierasto dzīves veidu.


Tomēr, ir vienkāršas viltībiņas, kas prasa minimālu piepūli, laiku un tēriņu, un kuras var viegli pārvērst par ieradumu.


Ar laiku tās radīs lielas izmaiņas jūsu veselībā un pašsajūtā, un jūs nejutīsieties tā, it kā esat sevi nomocījuši.

 

 

 

Avots: infoniac.ru

Raksta turpinājums
Veselībai derīgi padomi

1. Ejiet aukstā dušā

Vēsai dušai ir virkne priekšrocību. Auksta duša reizi dienā uzlabo asinsriti, paātrina vielmaiņu, samazina poras, paaugstina imunitāti un palīdz atjaunoties pēc intensīviem fiziskiem vingrinājumiem.
Lai pierastu pie aukstas dušas, varat no sākuma pamēģināt kontrasta dušu, vai arī noslēgt mazgāšanos ar aukstu ūdeni
2.Pamēģiniet atslodzes dienas

Īslaicīga badošanās palīdz notievēt un pat aizkavē novecošanos. Ja doma par to, lai neēstu diennakti jums šķiet neizturama, pamēģiniet metodi 16:8 – badošanās pieņemams variants. Šajā gadījumā jūs ēdat, kā pierasts, līdz plkst.19.00, bet nākamo pārtikas uzņemšanu sāciet plkst.11 no rīta nākamajā dienā. Ir atļauts dzert ( ūdens, tēja, kafija). Ja jūs vēlaties notievēt, izvairieties no pārēšanās pēc badošanās pārtraukšanas. Vienkārši sāciet ēst kā parasti. Sākumā var būt izsalkuma sajūta, bet ar laiku var pierast.
3. Koncentrējieties uz ēšanu

Ēdot mēs esam pieraduši darīt vēl kaut ko. Mēs ēdam ēdienreižu starplaikos, skatoties sociālajā tīmeklī, vai skatoties iecienīto seriālu. Ja mēs apzināti pievēršam uzmanību tikai ēdienam, tad saprotam, cik mums gribas ēst, un kad esam paēduši, sekojam savām emocijām, kā arī jūtam ēdiena smaržu, garšu un ēdiena tekstūru.
Vispirms ir jānovāc viss, kas jums traucē ēdienreizē. Izslēdziet televizoru, nolieciet malā telefonu un veltiet maksimālu uzmanību tam, ko ēdat.
4. Elpojiet ar vēderu

Elpošana- daudzi no mums neuzskata par māku, un domā, ka tam nav jāmācās. Tomēr daudzi no mums ir pieraduši elpot sekli, ieelpojot tik daudz gaisa, kas ir nepieciešams dzīvības uzturēšanai. Tajā pašā laikā dziļa elpošana ar diafragmu tikai 5-10 minūtes dienā palīdzēs samazināt asinsspiedienu, palēninās novecošanās procesu, uzlabos koncentrāciju un miegu.
Apgulieties uz muguras, aizveriet acis, padomājiet par kaut ko labu un pamēģiniet elpot ar vēderu. Jūs varat nolikt kādu priekšmetu vai nelielu hanteli uz vēdera, lai labāk sajustu šo elpošanas veidu.
5.Tīriet zobus ar kokoseļļu

Kokoseļļa ir kļuvusi ļoti populāra pateicoties virknei labu īpašību. Izņemot brīnišķīgo spēju mitrināt un mīkstināt ādu, kokoseļļu var izmantot kā zobu pastu jebkādā veidā, vai arī, maisījumā ar pārtikas sodu.
Kokoseļļai ir antibakteriālas un balinošas īpašības, un pie tam, tā nesatur ķīmiskas vielas, putas radošas piedevas un mākslīgus aromatizatorus, kas parasti ir zobu pastās.
6.Ēdiet melnu šokolādi

Pētījumi parādīja, ka katru dienu 45 grami melnas šokolādes ir labi sirdij, smadzenēm un visumā veselībai.
Protams, ir jāatceras, ka ir jāizvēlas tieši melnā šokolāde ar kakao saturu, vismaz 70%, jo tieši kakao ir derīgas īpašības.
7.Mainiet ķermeņa pozu

Ja jūs visu dienu sēžat vai stāvat pie galda, tad, iespējams, jums ir pazīstama hroniska stīvuma sajūta vai par sāpēs jostas vietā, plecos, kaklā un kājās. Mūsu ķermenis ir ieprogrammēts, lai kustētos, un tāpēc dod signālus, pavadot stundas ilgi vienā pozā.
Mainiet ķermeņa stāvokli katras 20 minūtes. Piecelieties, pastāviet uz vienas kājas, apsēdieties uz krēsla, apsēdieties uz grīdas, sakrustojot kājas, bet pēc tam tās iztaisnojot, apsēdieties uz ceļgaliem, pietupieties uz pēdām, piecelieties un izstaipieties.
Ja darbā jums nav iespējams šāds plašums, centieties izlocīties sēdus, cik vien bieži tas ir iespējams, un atstājiet pārējās pozas priekš mājām, kur jūs esat pieraduši sēdēt uz dīvāna vai krēsla.
Padomi veselības stiprināšanai
8.Skatieties tālē

Kad jūs skatieties tuvumā, jūsu acu ciliārie muskuļi saraujas. Galu galā, šie muskuļi nogurst, kas izsauc saspringumu un galvas sāpes.
Kad jūs skatāties tālumā, ciliārie muskuļi atslābst. Sakarā ar to, ka mēs evolucionējām, kā mednieki un savācēji, mūsu muskuļi ir vairāk atslābuši, kad mēs izmantojam redzi lieliem attālumiem.
Izstrādājiet sevī pieradumu katras 20 minūtes pēc datora, telefona, grāmatas, u.c. izmantošanas 20 sekundes piemērot pārtraukumu, lai paskatītos tālumā.
9. Piemērojiet sev noteikumu „bez tehnoloģijām”

Daudzi no jums cieš lielākā vai mazākā mērā no tehnoloģiju atkarības, kas veicina stresu, depresiju un miega traucējumus.
Uz vairākām stundām dienā izmantojiet noteikumu atlikt visas elektroniskās ierīces un uzspēlējiet spēli, palasiet grāmatu, pagatavojiet kaut ko, izdzeriet kafijas krūzi, pastaigājieties parkā vai parunājiet ar tuviniekiem. Jūs būsiet pārsteigti, cik atslābinoši un brīvi jūs sevi sajutīsiet.
10.Dzeriet kafiju

Pēdējie pētījumi liecina par labu kafijai, bet runa iet par melno kafiju bez cukura, saldā krējuma un piena.
Kafija samazina vēža risku, uzlabo koncentrāciju un aizsargā no Alcheimera slimības, bet ir jāierobežo kafijas lietošana līdz 3 - 5 krūzītēm dienā.
11.Izmantojiet jūras sāli kā skrubi

Jūras ūdens satur praktiski to pašu minerālu un barības vielu koncentrāciju, kā ūdens mūsu organismā. Jūras sāls- tas ir naturāls līdzeklis kas var aizsargāt un atjaunot mūsu organismu un ādu.
Jūras sāls atšķirība no parastās ir minerālu sastāvā. Jūras sāls bagāta ar magniju, kalciju, nātriju un kāliju, kas ir svarīgi mūsu ādai. Iespējams, ka jūs esat ievērojuši, kā izmainās jūsu āda pēc atvaļinājuma pie jūras. Periodiski izmantojiet jūras sāli kā skrubi, ielejot tajā mazliet eļļu un ieberžot to ādā.
12. Baudiet apzinātu mirkli

Iespējams, ka jūs ne reizi vien esat dzirdējuši par meditācijas labo ietekmi, bet ja jums šāda prakse nav patīkama, vai arī, jūs ar to nenodarbojaties pastāvīgi, pamēģinātie tai izdalīt savu laiku citādā veidā.
Izvēlieties sev rutīnu nodarbi, kuras laikā jūsu prāts sāk klejot: zobu tīrīšana, pastaiga līdz pieturai, trauku mazgāšana, matu žāvēšana vai duša.
Šo nodarbību laikā pūlieties izmantot visus savus maņu orgānus, ievērojot, kā dzirkstī ziepju burbuļi uz traukiem, vai ieklausieties fēna skaņās, jūtot, kā kājas pieskaras grīdai. Ja jūs sākat domāt par darbu vai par saviem plāniem, atgriezieties pie savām ierastām nodarbēm.
13.Mācieties kaut ko jaunu

Saikne starp nervu šūnām jūsu smadzenēs ir spējīgas pavairoties un kļūst stiprākas ar gadiem, bet tikai tad, ja jūs tās pastāvīgi barojat ar jaunu informāciju.
Centieties iemācīties kaut ko jaunu, piemēram, jaunu valodu vai programmēšanu. Tagad internetā var atrast daudz programmu, līdz ar ko, lieciet jūsu smadzenēm strādāt.
Labākie padomi labai veselībai
14.Pastaigājieties katru stundu

Cilvēka smadzenes nevar koncentrēties ilgāku laika posmu, bet mūsu ķermenis nav radīts tam, lai visu dienu sēdētu.
Saskaņā ar pētījumu, produktīvi ir koncentrēties 52 minūšu laika posmam, bet pēc tam pilnībā atpūsties 17 minūtes. Izmantojiet šīs 17 minūtes, lai pastaigātos. Tas ne tikai mazinās ilgstošas sēdēšanas kaitīgumu, bet arī uzlabos asins cirkulāciju smadzenēs. Kas palīdzēs radoši domāt un pieņemt lēmumus.
15.Noaujiet papēžus

Protams, uz papēžiem sieviete izskatās ļoti pievilcīgi, un bez tiem neiztikt, ja jums ir mugurā vakarkleita.
Bet nevajag nēsāt papēžus ikdienā, ņemot vērā kaitīgumu, ko tie rada kājām, ceļgaliem un mugurai. Apaviem ar plakanu zoli ir daudz vairāk priekšrocību, un tajos var staigāt daudz ilgāk.
16.Beidziet ēst līdz brīdim, kad būsiet paēdis

Bieži vien cilvēki pārēdas līdz diskomforta sajūtai un nožēlas, bet cilvēka kuņģis ir spējīgs izstiepties. Bet pārēšanās noved līdz liekam svaram un gremošanas problēmām.
Gribat justies viegli un sajust enerģijas pieplūdumu pēc ēšanas? Kad jūs sākat ēst. Mēģiniet novērtēt, cik izsalcis jūs esat pēc skalas no 0 ( ļoti izsalcis) līdz 10 ( pārēdies), un atlieciet malā galda piederumus, kad jūs esat sasniedzis 7. Apsedziet šķīvi ar salveti, atstumiet to un sev pasakiet: „Esmu paēdis”.
17.Ēdiet un dzeriet fermentētos produktus

Mūsdienu barībā nepietiek dabīgo avotu probiotiķu. Probiotiķi- tās ir dzīvas noderīgās baktērijas, kas uztur veselīgu gremošanu. Pie fermentētiem produktiem pieder naturālais jogurts, skābi kāposti, sojas mērce un citi skābētie produkti.
18.Pildiet 10 minūtes garu intensīvu ikdienas treniņu

Agrā tika uzskatīts, lai iegūtu rezultātu vajag trenēties vismaz 1 stundu. Intensīvs treniņš, kas ilgst 10 minūtes, kura laikā jūsu sirds ritms atrodas vajadzīgā zonā, var būt tikpat efektīvs , kā parasts treniņš stundas garumā.
19.Izstaipieties un izdariet masāžu 10 minūšu garumā

Ja jūs visu dienu sēžat pie datora vai pie automašīnas stūres, tad ar laiku jums var rasties saspringuma un sāpju sajūta.
Bet var izvairīties no sāpēm mugurā, galvas sāpēm, katru dienu izdarot sev pašmasāžu un izstaipoties. Jūs varat izdarīt sev pašmasāžu uz masāžas rullīša, uz vingrošanas bumbas vai kopā savienotām tenisa bumbiņām. Šie vienkāršie paņēmieni uzlabo asinsriti un izlīdzina muskuļu savilkumu, samazina sāpes un uzlabo stāju.
20.Dzeriet ūdeni ar citronu

Eksistē daudz liecību par to, ka ikdienas ūdens lietošana kopā ar puscitrona sulu, ir vislabākais paņēmiens, kā pamosties.
Citroni ir bagāti ar vitamīniem, barības vielām un antioksidantiem, kas palielina enerģijas līmeni, mazina iekaisumu, uzlabo imūnsistēmu, attīra ādu un palīdz gremošanai.
Tikai ir viens „bet”. Citronskābe var negatīvi ietekmēt zobu emalju. Tāpēc citronu sula ir jāatšķaida ar ūdeni.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 10:06 21.03Enija
haha
2 0 12:26 12.02Valentīna
Kādēļ lauvām tiek piedāvāts tāds milzīgs gredzens,man tādu pat par velti nevajag un punkts!!!!
0 0 09:26 10.02Re
Tā nav īstā nāra
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024