18 neticami skaistas filmas, kuru notikumos gribētos ienirt

Advertisement
Foto: tsp.li
Advertisement

Filma veidojas ne tikai no sižeta un personāžiem, bet arī no skaistiem un aizraujošiem kadriem. Bet pie pēdējiem strādā speciālistu grupa: režisori, kostīmu mākslinieki, aktieri, operatori un ne tikai. Tā, Pīters Džeksons pirmais pielietoja 48 kadru sekundē filmēšanas tehnoloģiju, bet Mišela Keptona saģērba Džonu Snovu IKEA kažokādu paklājos, Rūnija Māra veidoja pīrsingu filmai “Meitene ar pūķa tetovējumu”, Roberts Ričardsons sadedzināja savas kedas, filmējot degošo lidmašīnu filmā “Aviators”.


Mēs novērtējam estētiski skaistas filmas. Un zinot, uz ko ir gatava filmēšanas grupa, lai uzņemtu kvalitatīvus kadru, apbrīnojam tās vēl vairāk.

Raksta turpinājums
Foto: tsp.li
1. Kā būt labai sievai (2020)

Glabāt ģimenes pavardu un pakļauties dzīvesbiedram bez jautājumiem, lūk, ko Polete ar entuziasmu māca savā mājsaimniecības skolā. Bet, kad viņa kļūst par atraitni, sieviete vairs tik ļoti netic ģimenes dzīves ideāliem. Bet varbūt uz drosmīgām domām viņu pamudināja viņas pirmās mīlestības atgriešanās un 1968. gada maija pārmaiņas Francijā?
Martens Provo, filmas režisors un scenārists, uzrakstīja Poletes tēlu, būdams aktrises Žujetas Binošas iedvesomts. Protams, viņa neatteicās no lomas.

• IMDB reitings — 6,3
Foto: tsp.li
2. Viena ieelpa (2020)

Filma balstīta uz Natālijas Molčanovas dzīvesstāstu, kura sāka nodarboties ar fridaivingu 40 gadu vecumā un viņai izdevās uzstādīt vairāk nekā 40 pasaules rekordus, kļūt par daudzkārtēju pasaules čempioni un nodibināt fridaivinga federāciju Krievijā.

Filmēšana norisinājās atklātā jūrā pie Maltas krastiem 100 metru dziļumā.

• IMDB reitings — 5,8
Foto: tsp.li
3. Nāra Parīzē (2020)

Parīzes bāra dziedātājs Gaspars apsolīja nekad vairs neiemīlēties. Viņš zina, kas ir salauzta sirds. Bet viss mainīsies, kad Sēnas krastā viņš satiks īstu nāru. Un, kā zināms, viņas gadsimtiem ilgi iznīcināja vīriešu sirdis.

Aste, kurā tika filmēta aktrise, svēra 7 kg.

• IMDB reitings — 7,2
Foto: tsp.li
4. Mīļais draugs (2020)

Simons ir bārenis, kas dzīvo bērnunamā. Viņam ir neticams talants - viņš var ieņemtt jebkura cilvēka izskatu, kuram pieskaras. Simons grib atrast vecākus, kuri viņu mīlēs. Tāpēc zēns nolemj izmantot savu superspējas un rast jaunas iespējas.

Filmas uzņemšanas vietas tika atrastas nejauši. Viens no scenāristiem, Sabrina Karina, devās atvaļinājumā uz Kozonu (Bretaņa, Francijas dienvidi). Viņa uzaicināja režisoru, un, tiklīdz viņš bija uz vietas, nolēma, ka filmēs šeit.

• IMDB reitings — 6,5
Foto: tsp.li
5. Laime aploksnē (2019)

Trīs pārsteidzoši stāsti, kas, šķiet, stāsta par dažādiem notikumiem, bet patiesībā par vienu un to pašu: par mīlestību un draudzību, par ticību brīnumam, par ģimeni, par to, kā nenodot sevi un palikt cilvēkam jebkurā situācijā.

Pirmās noveles varonis dzīvo mājā, kas vientuļi stāv jūras krastā. Nav iespējams atrast piemērotu māju. Tāpēc to uzbūvēja Sevastopolē blakus arheoloģiskajam kompleksam “Hersonesa”.
Foto: tsp.li
6. Izplet spārnus (2019)

Pusaudzis Toms pavada vasaru pie sava tēva Kristiāna, dīvaina ornitologa. Viņš neko nejēdz no tēva darba un uzskata, ka viņam būtu jautrāk palikt pilsētā ar gadžetiem un rotaļām, nevis sekot zosu audzēšanas eksperimentiem. Taču Kristiāns nolemj uzbūvēt speciālu deltaplānu un doties lidojumā, lai palīdzētu savvaļas zosīm atrast drošu ceļu uz siltajiem novadiem. Un tad Tomsvvairs nespēj palikt malā.

Filmēšana notika 2 valstīs - Francijā un Norvēģijā. Viss process ilga aptuveni 5 nedēļas.

• IMDB reitings — 7,3
Foto: tsp.li
7. Pinokio (2019)

Pie nabadzīgā namdara Džepeto nonāk neparasta pagale, no kuras viņš iztēš koka cilvēciņu. Lelle brīnumainā kārtā atdzīvojas un uzvedas kā īsts zēns. Džepeto dod viņam vārdu - Pinokio - un paziņo visiem, ka tas ir viņa dēls. Zēns jau prot runāt un skraidīt, bet ir reti spīdīgs un stūrgalvīgs. Viņu gaida liels ceļojums uz cilvēku pasauli, kur viņš iepazīst pasauli, draudzību un melus.

Režisors Mateo Garone uzstāja, ka lai kostīmi izskatās ļoti veci, tā viņš gribēja nabadzības nabadzības garu “Pinokio”. Tāpēc tie tika rūpīgi apstrādāti Studio Marbe darbnīcā.

• IMDB reitings — 6,4
Foto: tsp.li
8. Cariste (2019)

III gadsimts pirms m. ē., kad mūsdienu Ķīnas teritorijā pastāvīgi cīnījās nelielas valstis. Galvenie varoņi ir bāreņi Siņš un Pjao - trenējas katru dienu, lai kļūtu par leģendāriem ģenerāļiem. Pjao ir līdzīgs imperatoram un dodas uz pili, lai kļūtu par jaunu monarhu. Pēc kāda laika viņš atgriežas mājās ievainots un drīz vien mirst. Siņs dodas tālajā ceļā, lai atrastu vainīgos un atriebtos.

Flmas vērienīgums redzams ar neapbruņotu aci, filmēšana notika Japānā un Ķīnā.

• IMDB reitings — 6,7
Foto: tsp.li
9. Nodevējs (2019)


1980-o gadu sākumā viens no Tomazo Bušeta mafijas biedriem nonāca sarežģītā stāvoklī noziedzīgu klanu kara laikā. Viņš piekrīt sadarboties ar policiju, pārkāpjot svēto zvērestu. Lai glābtu ģimeni, galvenais apsūdzības liecinieks kļūst par visu sicīliešu mafijas murgu, dodot iemeslu vairākiem simtiem arestu noziedzīga miera.

Filmas pamatā ir reāli fakti no Tomaso Bušete, sicīliešu mafijas locekļa dzīves. Vīrietis pirmais pārkāpa Omertu (sava klana goda kodeksu), piekrītot sadarboties ar policiju.

• IMDB reitings — 7,1
Foto: tsp.li
10. Viņš un viņa (2019)

Parīzē divos blakus dzīvokļos dzīvo viņš un viņa. Starp viņiem ir siena, kas traucē nejauši iepazīties. Viņi katru dienu staigā pa vienu ielu, pērk lietas vienā veikalā un pat konsultējas pie pazīstamā psihoterapeita. Bet viņi tik un tā neredz viens otru.

Aktieri, kuri spēlēja galvenās lomas, jau filmējās kopā citā režisora filmā – “Atgriešanās Burgundijā” (2017).

• IMDB reitings — 6,6
Foto: tsp.li
11. Dejo ar sirdi (2019)

Jaunais hiphopa cienītājs Džozefs sapņo piedalīties prestižajā deju konkursā Parīzē. Bet viņš zaudē komandu, un viņam ir jāsadarbojas ar baleta skolu. Šeit viņš iepazīstas ar iesācēju balerīnu Hloju un apvieno divus deju stilus un rada unikālu šovu.

Visas dejas filmā izstrādāja un iestudēja horeogrāfs Mariona Motina, kas strādāja ar Stromae izpildītāju.

• IMDB reitings — 5,9
Foto: tsp.li
12. Ceļojuma ar vilcienu priekšrocības (2019)

Redaktore Helga nesen nosūtījusi vīru uz psihiatrisko klīniku un atpakaļceļā iepazīstas ar psihiatru Anhelu. Viņš stāsta par savu noslēpumaino un bīstamo pacientu Martinu, kura galvā ir viena putra, sastāvoša no savādiem negadījumiem un negaidītiem fināliem. Helgai tas kļūst par aizraujošu notikumu sākumu, kas ievelk neprāta un māniju atvarā.

Pirmais, kurš izteica savu viedokli par filmu režisoram, bija grāmatas autors Antonio Orehudo. Viņš teica, ka, kad viņš savā pidžamā rakstījis romānu, viņš notikumus iztēlojies tieši tā.

• IMDB reitings — 6,5
Foto: tsp.li
13. Cerību gūstā (2019)

Vecāku mājā jūras krastā ierodas pieaugušais dēls. Tēvs viņam paziņo apdullinošu ziņu: pirms 30-ās dzimšanas dienas viņš grasās aiziet no viņa mātes. Varoņiem būs jāiziet cauri šokam, noliegumam un dusmām.
Filmas uzņemšana notika Sifordā (Saseksas grāfiste, Anglija).

• IMDB reitings — 6,4
Foto: tsp.li
14. Ēna (2018)

Senā Ķīna. Kaut kādu iemeslu dēļ komandieris Czi Jujs nokļūs valdnieka nežēlastībā un zaudē privilēģijas. Bet tikai Czi Juja sieva zina, ka laulātā vietā jau veselu gadu darbojas ēna — jau kopš bērnības ir speciāli apmācīts dubultnieks, bet pats Jujs sēž ieslēgts un būvē viltīgus plānus.

Filma uzņemta melnbaltos toņos, lai parādītu gaismas un tumsas mijiedarbību un atbilstu gohua - tradicionālajam ķīniešu glezniecības stilam, kurā tiek izmantotas minerālkrāsas un augu krāsas un tuša uz zīda vai papīra.

• IMDB reitings — 7,0
Foto: tsp.li
15. Pirmā govs (2019)

XIX gadsimta pirmās daļas Mežonīgie rietumi. Vientuļais pavārs un imigrants no Ķīnas uzsāk virtuļu pārdošanu balto ciematā. Galvenā sastāvdaļa ir piens, un kompanjoni slepeni slauc vienīgo vietējā mēra govi. Bet, ja noslēpumu zina divi, tad tas vairs nav noslēpums.

Dažu sekunžu epizožu dēļ aktieri iemācījās nogriezt virves, gatavot mīdijas un zvejot.

• IMDB reitings — 7,1
Foto: tsp.li
16. Zvaigznes asistents (2020)

Jau 3 gadus Megija strādā par personīgo asistentu vienam no saviem elkiem — dziedātājai Greisai Devisai. Viņa bez savas palīdzes ir kā bez rokām uzvedas kā īsta dīva. Megija pēkšņi saprot, ka spēj vairāk nekā nēsāt kafiju un kārtot kostīmus.

Filmas scenārijs sākotnēji tika dēvēts par Covers un iekļauts 2018. gada blok-listē, starp labākajiem nerealizētajiem scenārijiem.

• IMDB reitings — 6,0
Foto: tsp.li
17. Mans Selindžera gads (2020)

1995. gada rudenī Džoana pārceļas uz Ņujorku no Masačūsetsas, lai sekotu savam sapnim kļūt par rakstnieci. Viņa iekārtojas darbā pie literārā aģenta Margaritas, kura ir pārliecināta, ka no rakstniecēm nāk sliktākie palīgi. Tāpēc Džoanai jāatbild uz vēstulēm, kuras nāk uz Dž. D. Selindžera adresi, un viņa nevar izvēlēties starp vēlmi kļūt par rakstnieci un bailēm no neveiksmes.

Filma balstīta uz Ņujorkas dzejnieces Džoanas Rakofas memuāriem.

• IMDB reitings — 6,0
Foto: tsp.li
18. Lamatas (2019)

Florida kļuva par briesmīgu viesuļvētras upuri, kas iznīcina visu savā ceļā. Heilija dodas pie tēva, lai noskaidrotu, vai viss kārtībā. Viņa atrod to ievainotu un nokļūst slazdā: ūdens pārpludina māju, un apkārt riņķo aligatori, kas aizbēguši no sagrautās fermas. Tagad Heilijai nāksies cīnīties ar briesmīgajiem plēsoņām, novērst mājas sabrukumu un izglābt tēvu.

Filmā parādīti ļoti agresīvi Misisipi aligatori, lai gan reālajā dzīvē viņi reti uzbrūk cilvēkiem.

• IMDB reitings — 6,2

Daži režisori speciāli ielūdz mazpazīstamus aktierus, lai skatītāji varētu novērtēt visu filmas koncepciju, nemazinot uzmanību.

Bet kas jums ir svarīgāks – slavens aktieris vai sižets?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024