-
- 8307 x
-
https://torno.lv/x1pmNY0
Ne visi no mums vēlas filmās redzēt standarta dzīves problēmas, taču dažkārt scenāristu aplamības pārsniedz visas robežas. Cerams, ka, redzot dažas ainas, neviens tās neuztvers par tīru patiesību un, vēl jo vairāk, nevēlēsies ko tādu atkārtot realitātē.
Mēs uzmanīgi skatāmies filmas un nevaram nepamanīt skaidri redzamus mirkļus no fantastikas kategorijas.
Raksta turpinājums
1. Bruņas
Liekas, ne visi filmu veidotāji zina, kāpēc karotājiem ir vajadzīgas bruņas. Maz ticams, ka reālajā dzīvē tās tiktu radītas, lai vīriešiem piešķirtu brutalitāti, bet sievietēm - lai pavairotu pievilcību. Šādas bruņas ne tikai neaizsargā dzīvībai svarīgus orgānus, bet arī ierobežo pārvietošanos.
2. Sprādziena triecienvilnis neievaino
Fantastiski sprādzieni tā vien notiek aiz varoņu mugurām, bet sekas personāžiem ir tādas, it kā viņus vienkārši atmestu vējš, bet dažreiz tikai izjauc matu sakārtojumu. Nopurinās - un var glābt pasauli tālāk. Dzīvē sekas ir letālas. Triecienvilnis nav tikai grūdiens, bet arī milzīgs spiediens uz katru ķermeņa šūnu, ieskaitot iekšējos orgānus. Īsumā, ja sprādziens atmeta malā, tad piecelties vairs neizdosies.
2. Kliegt ‘taksi!’, lai tas piebrauktu
Nē, nopietni, vai jūs kādreiz esat redzējis, ka kāds to dara? Ja jūs izmisīgi kliegsiet īstenībā, tad izraisīsiet, mazākais, neizpratni un nosodošus skatienus. Mēs saprotam, ka tas tiek darīts, lai mēs redzētu varoņa impulsivitāti, bet ir pienācis laiks izdomāt kaut ko citu.
4. Trankvilizatora šautras iedarbība
Ja nopietni uztvert trankvilizatoru iedarbību filmās, tad anesteziologa profesija vienkārši nav vajadzīga, jo visus var iemidzināt ar šautriņām. Faktiski ir ļoti grūti aprēķināt devu vienam cilvēkam, šo ieroci gandrīz nekad neizmanto policijā un armijā. Pēc dzīvnieka sašaušanas tas var skriet vēl 30–45 minūtes, tāpēc šī lieta kā ārkārtas pasākums ir bezjēdzīga.
5. Dzemdības
Viss, kas saistīts ar dzemdību tēmu, filmā izskatās nereāli. Mamma labi jūtas visus 9 mēnešus un pēc tam, stundu pirms mazuļa piedzimšanas, sākas dzemdības. Visu to īstenot dzīvē nebūs tik vienkārši. Un, kad piedzimst bērniņš, tas izskatās skaists, tīrs un 2 reizes lielāks nekā tam vajadzētu būt. Mēs nevēlamies sarūgtināt filmu veidotājus, taču patiesībā viņi ir lipīgi, pietūkuši un vairāk atgādina citplanētiešus nekā cilvēkus.
6. Ievainojumi un komas
Varoni piekauj, sagriež, sašauj, bet pēc tam viņš aizbēg no slimnīcas, izraujot visas caurulītes un katetrus. Turklāt, ja pēc visa tā viņam ceļā gadīsies pretinieki, tad viņiem vairs nekādu iespēju nebūs. ‘Izgulējies’ nedēļas ilgā komā, varonis ne par ko vairs nevienam nepiekāpsies. Tikai realitātē cilvēks tādā stāvoklī diezin vai spēs pat normāli staigāt.
7. «Nav laika paskaidrot»
Mēs bieži dzirdam šo frāzi, kad tomēr vēl bija laiks izskaidrot, jo dažreiz to izrunāt ir ilgāk nekā pateikt problēmas būtību. Turklāt īstenībā mēs to vispār neizmantojam. Neskatoties uz to, ir vēlams pastāstīt problēmas būtību, pirms likt personai veikt dīvainas darbības vai sekot jums. “Viņi man dzenas pakaļ”, “tas mums palīdzēs” vai kaut kas cits, kas vismaz dod priekšstatu par notiekošo.
8. Datori
Sāpīga tulzna tiem, kuri pārzina datorus - tas ir to atveidojums filmā. Šīs lietas rada kaut kādas dīvainas skaņas, taustiņi ir pārāk trokšņaini, programmu saskarnes izskatās tā, it kā tās būtu krāsotas Paint. Televīzijas seriālā ”Jūras policija: Īpašā nodaļa” scenāristi gāja vēl tālāk: papildus iepriekšminēto apvienošanai varoņiem izdodas divatā rakstīt uz vienas klaviatūras. Turklāt bieži vien 15 sekunžu drukāšana ļauj hakeriem kontrolēt jebkuru elektroierīci jebkurā pasaules vietā.
9. Dialogi bez aizķeršanās un pauzēm
Protams, aktieri labi iegaumē savas replikas un rūpīgi trenē intonāciju. Tikai tas ne vienmēr izskatās dabiski, jo dzīvē tas ir retums. Sagvelzt muļķības, aizmirst nosaukumu, ar 3. mēģinājumu izrunāt sarežģītu vārdu - varoņiem ar to nāktos saskarties, ja viņu teksts nebūtu iepriekš uzrakstīts.
10. Zinātnieki zina visu
Ja varonis valkā halātu vai viņam pieder kāda laboratorija, tad viņš noteikti ir labs absolūti visās zinātnes jomās. Uzbūvēt robotu no metāllūžņiem, pāris orgānu transplantācija, ielaušanās FBI drošības sistēmā ir tikai maza daļa no viņa spēju saraksta. Diemžēl reālajā pasaulē izcilu zināšanu iegūšana vismaz vienā jomā prasa desmitiem gadu.
11. Cīņa ar zobeniem
Šī brīža skaistuma dēļ filmu veidotāji tādas ainas pārvērš sava veida dejā. Protams, ir patīkami skatīties, bet, kad viņi šādā veidā patiešām cīnās par savu dzīvību, tas izskatās mazāk iespaidīgi. Viss pārvēršas par mēģinājumu sagriezt vai caurdurt ienaidnieku, pilnībā aizmirstot par ritmu un skaistām kustībām.
12. Kopti zobi un mati filmās par seniem cilvēkiem vai karu
Protams, senatnē, tāpat kā karā, nebija runas par nopietnu zobu higiēnu. Pat šodien katram otrajam cilvēkam ir problēmas ar zobiem, bet tad tā bija problēma visai cilvēcei bez izņēmuma. Nemaz nerunājot par nevainojami gludām frizūrām un sakoptu bārdu.
13. Rētu dziedēšana ar alkoholu vai piededzināšanu
Dzīvē spirtu lieto tikai uz tīras ādas, piemēram, pirms injekcijas. Ieliet to atvērtā brūcē ir iespējams tikai tad, ja vēlaties izdarīt vēl sliktāk. Tas pats attiecas uz piededzināšanu. Varbūt jūs apturēsiet asiņošanu, bet iznīcināsiet tuvumā esošos audus, kas radīs vēl nopietnākas problēmas.
14. Skolas skapīši
Ja pusaudžu filmas varoņiem ir jārunā, tad tas noteikti notiks pie skolas skapīšiem. Turklāt tie visiem ir kā svētnīcas: tur tiek glabātas ļoti personiskas lietas, fotogrāfijas un citas lietas. Ir pienācis laiks izdomāt jaunu veidu, jo patiesībā tos gandrīz neviens neizmanto, visi lietas nēsā mugursomās. Starp citu, pastāv arī apakšējie skapīši, taču mēģiniet atcerēties, ka kāds filmā vismaz reizi būtu tos izmantojis.
15. Ieslēgt dušu, stāvot zem tās
Mēs nezinām, kādās mājās dzīvo scenāristi, bet, ja viņi mēģinātu paveikt tādu triku mūsu mājā, tad viņi kliedzot izlēktu no dušas laukā. Dažreiz šķiet, ka ir tikai 2 ūdensapgādes veidi: viens piegādā šķidrumu tieši no Ziemeļu Ledus okeāna dziļumiem, bet otrs - no vulkāna atveres.
16. Nesaskaņot satikšanās laiku un vietu
Lielākā daļa tikšanās filmās vai nu tiek sarunāta aizkulisēs vai arī to dalībniekiem ir ekstrasensu spējas. Bieži vien mūs iegremdē romantiskā restorāna atmosfērā pēc vārdiem “labi, tiekamies randiņā” vai “es iebraukšu pēc tevis”. Kurp sataisījāties doties, kā jūs satiksieties un cikos - pilnīgi nevajadzīgi jautājumi.
17. «Parādīšu» «paskaidrošu» vietā
Izskatās, ka dažu filmu varoņi savu laiku vispār nenovērtē, citādi nav iespējams izskaidrot dažas ainas. Dažreiz pēc izkāpšanas no automašīnas filmā var dzirdēt jautājumu ”un ko mēs šeit darām?” Izskatās, ka viņiem nebūtu vesela brauciena, lai to apspriestu. Vai, piemēram, varonis vēlas uzzināt dažas detaļas, bet otrais saka: ”Es tev parādīšu.” Pēc tam viņi var, cik vien ilgi vēlas, nokļūt līdz vietai, bet pēc nokļūšanas mēs dzirdēsim kaut ko līdzīgu “lūk, šeit viss sākās”, it kā to nevarētu vienkārši izskaidrot vai parādīt kartē.
18. Pārvēršanās no neglītenes par skaistuli
Stereotipiski nepopulāras meitenes filmās parasti tādas ir nepiemērota stila dēļ, bet tajā pašā laikā viņām ir liels potenciāls dabisko dotumu dēļ. Kolīdz viņas padomā par tēla maiņu, viņas nekavējoties pārvēršas par dievietēm un apkārtējie vīrieši pēkšņi aizmirst elpot. Turklāt tas uzreiz maina raksturu: no ierobežotas “pelēkās peles” viņas kļūst par pašpārliecinātu ekstravertu. Diemžēl reālajā dzīvē šādu kardinālu izmaiņu dēļ būs jāpapūlās nopietnāk.
Ko vēl mūsu lasītāji var pievienot sarakstam?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts