17 muļķīgi mīti par Āfriku, kam nav nekā kopīga ar realitāti

Advertisement
Advertisement

Tu zināji, ka Āfrika patiesībā ir daudz lielāka, kā to attēlo ģeogrāfijas atlantos? Tas ir saistīts ar cilvēcisko lepnumu: eiropiešus būtu aizvainojoši, ka tāds atpalicis kontinents ir tik liels, tāpēc to nolēma zīmēt mazāku.

 

Ap Āfrikas kontinentu virmo daudz mītu un rodas iespaids, ka visa Āfrika ir noslēpumiem pilna. No otras puses, šie mīti ir radušies pēc tā, ko māca skolā, kaut gan skolā ļoti maz tiek stāstīts par Āfriku.

 

Šajā rakstā mēs pastāstīsim par šiem mītiem un kā ir patiesībā.

Raksta turpinājums - lapa #1
Mūsdienu jaunatnes tendences

Sociālie tīkli ir tik populāri un pierasta lieta, ka arī Āfrika tas nav jaunums. Jaunie cilvēki tur izmanto, piemēram, Facebook komunikācijai ar draugiem. Afrikāņi ar prieku seko līdzi trendiem, kas nokļūst viņu kontinentā līdz ar lielo tūristu plūsmu.
Autostopi

Eiropā un Amerikā ceļojumi ar autostopiem ir kļuvuši par normu, bet nezin kāpēc tiek uzskatīts, ka Āfrikā nekas neizdosies. Patiesībā, tur ir daudz vieglāk nostopēt auto, nekā jebkurā citā pasaules vietā. Galvenais, uzreiz izskaidrot situāciju vadītajam, lai tas negaidītu samaksu par braucienu.
Ūdens trūkums

Diemžēl jā, šajā kontinentā tiešām ir problēmas ar dzeramo ūdeni, bet tas nenozīmē, ka tā ir visur. Tūristu pilsētās, nopirkt pudeli dzeramā ūdens nebūs grūti. Pat tālākos ciematos dažreiz var iegādāties Coca-Cola pudeli.
Diktatoru valdība

Daudzi domā, ka visas Āfrikas valstis vada tirāni. Šeit nevar kategoriski atbildēt, kontinentā eksistē dažādi režīmi, bet Gana un Senegala ir attīstītas demokrātijas piemēri.
Āfrikā ienīst baltos cilvēkus

Iespējams, šis mīts ir radies tad, kad Āfrika izgrūda eiropiešus un ieguva suverenitāti. Kopumā eksistē dažas problēmas ar rasu segregāciju, bet kur gan tās nav? Tūristu zonās ir priecīgi par jebkuriem tūristiem, afrikāņiem ļoti patīk uzņemt viesus.
Ēdiena trūkums

Un atkal, jā, tāda problēma ir, bet tas attiecās tikai uz noteiktu kontinenta daļu. Lielākoties valstī nav tādas problēmas. Turklāt, Āfrikā ir ceturtdaļa auglīgas zemes no visa kontinenta, tikai ne visi izmanto šo iespēju.
Mūžīgie kari

Karu tēmu Āfrikā dievina kinematogrāfija, bet dzīvē viss ir mazliet savādāk. Lieta tāda, ka valstu robežas ir kļuvušas par koloniālu ēru mantojumu, kad zemes tika sadalītas pēc kolonizatoru interesēm. Protams, ka pēc šīs ēras beigām sākās konflikti par zemju dalīšanu. Tagad lielākā daļa karu ir beigušies.
Āfrikas valoda

Āfrikas valodas neeksistē. Pat daudzu cilšu vietējās izrunas pamazām izmirst. Kontinentā ir kolonizatoru valodas un tagad jebkuram lingvistam tas ir atradums. Vien Namībijā ir 20 valsts valodu.
Lauku mājiņas

Tiek uzskatīts, ka afrikāņi dzīvo lauku mājiņās, bet patiesībā to pilsētas maz atšķiras no tām, ko esam pieraduši redzēt. Āfrikā ir arī debesskrāpji un biznesa centri, kā arī daudzdzīvokļu mājas. Lauku mājās dzīvo tikai mazattīstītas ciltis.
Mūžīgās epidēmijas

No pastāvīgajām žurnālistu ziņām, rodas iespaids, ka visa Āfrika slimo ar kaut ko. Ja runa ir par nesenajiem notikumiem, tad Ebolas vīrusa epidēmija ir tikai Sjerraleones pilsētās un reģionā ap tām. Malārija jau vairāk nav problēma, ja ievēro banālus drošības noteikumus.
Dzīve nabadzībā

Tiek uzskatīts, ka visa Āfrika dzīvo nabadzībā, bet patiesībā, tas attiecās tikai uz dažām valstīm. Kopumā afrikāņu valstis stipri atšķiras no citām attīstītajām valstīm. Turklāt, Āfrikā plaukst tūrisma bizness, kas ceļ valstu ekonomiku.
Kultūras mantojums

Āfriku uzskata par kontinentu bez kultūras un pat vēstures, bet tas taču ir muļķīgi. Vien Ēģiptē ir ļoti daudz vēstures. Kenijā, nacionālā reģistrā ir vairāk kā 200 arhitektūras liecību.
Augsts noziedzības līmenis

Ja ņem vērā strauju tūrisma attīstību, tad afrikāņu pilsētās noziedzības izaugsme ir tāda pati, kā visās pasaules tūristu pilsētās. Vidēji, šajā kontinentā šis skaitlis nav liels, lielāku noziedzības līmeni var redzēt valstīs ar vāju ekonomiku.
Savvaļas dzīvnieku uzbrukumi

Daudzi tic, ka Āfrikā jebkurā brīdī tevi apēdīs lauva vai krokodils. Tā nav patiesība, safari notiek ziemas mēnešos, kad potenciāli bīstamas čūskas un kukaiņi atrodas guļā. Kas attiecās uz pārējiem dzīvniekiem, lielākā daļa no tiem dzīvo nacionālos rezervuāros un uzbrukumi cilvēkiem notiek tikai dēļ drošības likumu neievērošanas.
Āfrikā dzīvo tikai melnādainie

Kontinentā dzīvo ap miljards cilvēku, kuri ir dažādu rasu un kultūru. Kas ir palicis no kolonistu laikiem vai emigranti no Āzijas, vai Eiropas. Jebkurā gadījumā, ir kļūdaini domāt, ka Āfrikā dzīvo tikai melnādainie.
Āfrika - tuksnesis

Āfrikā nav nemaz tik daudz tuksnešu, kontinentā ir arī savannas un tropiskie meži, kā arī sniegaini kalni. Vidējā temperatūra svārstās no 27 grādiem pēc Celsija.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
2 0 12:26 12.02Valentīna
Kādēļ lauvām tiek piedāvāts tāds milzīgs gredzens,man tādu pat par velti nevajag un punkts!!!!
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024