-
- 5311 x
-
https://torno.lv/RixPB7T
Fotogrāfija - ir viens no cilvēces vērtīgiem izgudrojumiem. Jo dažreiz veiksmīgs attēls var atspoguļot gan ēras garu, gan atsevišķa cilvēka visu emociju gammu, un palīdz mums kļūt par grandiozu notikumu lieciniekiem. Nākamā kolekcija satur gan traģiskas, gan apbrīnojamas mūsu vēstures lapas.
Raksta turpinājums
Bērns Šanhajā
Viens no pašiem populārākiem attēliem. 1973 gadā Japānas un Ķīnas kara laikā tika veikts uzlidojums Šanhajas stacijai, kur evakuāciju gaidīja aptuveni 1800 cilvēku. Šo mazuli iznesa no graustiem glābējs, kurš pēc tam devās glābt pārējos cietušos.
Nikola Tesla un viņa eksperiments
Ģeniālais izgudrotājs Nikola Tesla veic savu kārtējo eksperimentu ar elektrisko strāvu Faradeja būrī.
Bads Ukrainā
Viena no ukraiņu tautas vēstures tumšajām lapām. Attēlā ir Harkova 1933. gadā, kad no nāve no bada uz ielas bija sūrā realitāte.
Pirmā melnādainā balto skolā
Dorotija Kauntsa - tīra mērķtiecīguma piemērs. Neskatoties uz spiediena no sabiedrības puses un brīdinājumiem no vecākiem, meitene sāka mācīties skolā, kura bija baltajiem bērniem. Viņa uzreiz kļuva par ”Ienaidnieku Nr 1”, bet tik un tā ietiepīgi apmeklēja lekcijas, kur pacieta nemitīgus apvainojumus. Rezultātā pēc 4 dienām vecāki, pretēji meitenes gribai, izņēma meiteni no skolas.
Apsargs pie Berlīnes sienas
Šajā attēlā zaldāts palīdz mazam puisēnam nokļūt Rietumu Berlīnē pie vecākiem. Protams, tas bija rupjš armijas disciplīnas pārkāpums, tādēļ arī puisim ir šāda sejas izteiksme. Pēc attēla publikācijas, apsargs tika atstādināts no dienesta un viņa liktenis nav zināms.
Rietumu Berlīnes iedzīvotāji rāda bērnus radiniekiem
1961. gads. Šķērsot sienu ir aizliegts. Daudzas ģimenes tika sadalītas, tādēļ arī nācās tā riskēt, lai parādītu mazbērnus vecvecākiem.
Pati skaistākā pašnāvība
Attēls ir uzņemts 1947. gada 1.maijā. Evelīna Makheila noleca no Empire State Building skatu laukuma.
Ebreju atbrīvošana no ”nāves vilciena”
Holokausts - viena no pašām apkaunojošākām un briesmīgākām cilvēces vēstures lietām . Šis attēls ir uzņemts 1945. gadā, kad nacistiskās Vācijas zaudējums apstādināja ebreju masu iznīcināšanu.
Masu kapi
Brāļu kapi Nr. 3 pirms Bergenas-Belsenas Vācijas koncentrācijas nometnes atbrīvošanas. Tikai 1945. gada aprīlī nacisti nogalināja aptuveni 50 000 cilvēku.
H diena (no zviedru valodas Högertrafik) - 1967.gads 3.septembris
Šajā dienā Zviedrija oficiāli pārgāja uz labās puses satiksmi.
Brīvības statujas būvēšana
1876. gadā Parīzē sākās Brīvības statujas celšana, tai bija jākļūst par dāvanu ASV uz Neatkarības deklarācijas simtgadi.
Raudošs zēns
Attēlā, kurš ir uzņemts pirms Berlīnes ieņemšanas, iemūžināts 16 gadus vecs Hans Georgs Hanke Hitlerjūgendes loceklis. Foto kļuva par sagrauto nacistu cerību simbolu.
Brāļi no Hagaskas
Foto ir uzņemts pēc Hirosimas un Nagasaki bombardēšanas. Vecākais brālis nesa jaunāko - mirušo brāli, lai sadedzinātu viņa ķermeni ar pārējiem kritušajiem.
Vergu atbrīvošana
Vergu tirgošana bija ļoti nežēlīgs, bet tajā pašā laikā ļoti ienesīgs bizness. Pēdējā valsts, kur oficiāli aizliedza verdzību 1853.gadā bija Brazīlija. Attēlā: vergu atbrīvošana no britu kuģa.
Nolaišanās Sarkanajā Laukumā
1987.gada 28.maijā vācietis Matias Rusts nolaidās tieši Kremļa priekšā. Šo notikumu uzskatīja par pilnīgu padomju aizsardzības sistēmas sakāvi.
Foto ar fejām
XX gadsimta sākumā divas meitenes - Frensisa Vei un Elsija Hilla - izgrieza no kartona cilvēku figūriņas un noorganizēja foto sesiju, pēc tam paziņojot, ka tās ir īstas fejas.
”Hindenburgs” dirižabļa kritiens
1937.gada 6.maijā notika lielākā vēsturē dirižabļa kritiens, tas arī nozīmēja dirižabļu ēras beigas.
Protams, tas nav ne tuvu viss, ko spēja iemūžināt objektīvi. Interneta plašumos var atrast vēl daudz interesantu vēsturisku kadru. Tāpēc neslinko un neaizmirsti parādīt arī draugiem!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts