-
- 5928 x
-
https://torno.lv/xqoq8CJ
Atceroties 2000-0 gadu tendences, prātā nāk tikai viens teiciens: “Saprast un piedot”. Šo gadu modes tendences drīzāk atgādināja soļankas un vinegreta sajaukumu. Bet, neskatoties uz to, daudzi atceras laiku ar īpašu siltumu, tātad, ir par ko.
Mēs kārtējo reizi nolēmām pakļauties nostalģijai un atcerēties lietas, attiecībā uz kurām agrāk visi juka prātā, bet tagad brīnījās, kāpēc.
Raksta turpinājums
1. Redzamā apakšveļa
Stringi ar augstu jostasvietu, kas uzsver gurnus, bija ieguvuši savu popularitāti pateicoties Gucci, Jean Paul Gaultier un Christian Dior. Viņi bija izlaiduši apakšveļas kolekcijas, kuras bija iespējams un nepieciešams izstādīt. To aktīvi atbalstīja daudzas pasaules slavenības - Kristīne Agilera, Perisa Hiltone u.c.
Īpašs šiks modes cienītājām bija apakšbiksītes, kas bija dekorētas ar akmeņiem, kristāliem, ziediem un tauriņiem.
2. Bikses ar pazeminātu starpkāju šuvi
Pārsteidzoši, bet 2000. gadā šādas bikses bija populāras gan starp meitenēm, gan starp zēniem. Tās nēsāja ne tikai ar T krekliem un krekliņiem, bet arī ar žaketēm, ādas jakām un pat ar augstpapēžu kurpēm. Reti kurš zināja, ka tādas bikses nāca no nabadzīgo amerikāņu kvartāliem, kur uzplauka noziedzība, un bija ļoti ērti paslēpt ieročus.
3. Nabas pīrsings
90-os šāds pīrsings ieguva popularitāti, pateicoties topmodelēm Kristijai Tarlingtonai un Naomi Kempbelai, kuras to demonstrēja visā krāšņumā. Bet 2006. gadā šo tendenci pārņēma tik spilgtas zvaigznes kā Perisa Hiltone un Britnija Spīrsa.
Iespēja viegli slēpt pīrsingu zem apģērba arī ietekmējusi tā plašo izplatību, īpaši jauniešu vidū 12 –15 gadu vecumā. Daudzi vecāki nezināja, ka viņu bērni nēsā šādu pīrsingu.
4. VIP-uzraksti soc-tīklos
Mēs visi atceramies sociālo tīklu “VKontakte” tā popularitātes virsotnē. Katrs lietotājs gribēja “uzspodrināt” sava profila attēlu, lai parādītu savu individualitāti. Uzraksti, kas raksturoja lappuses īpašnieku, bija gan mīļi, gan romantiski, gan nekaunīgi un provokatīvi.
5. Zābaki ar kažokādu ārpusē
Šādi apavi bija katras modes cienītājas garderobē. Zābakus nēsāja ar džinsiem, svārkiem, kleitām un pat šortiem. Prototips tiem bija un tas - tālo ziemeļu iedzīvotāju ikdienas apavi, kas izgatavoti no dzīvnieku vilnas un kažokādām.
6. Tetovējums uz jostasvietas
Tetovējumi uz jostas kļuva par vienu no populārākajiem veidiem, kā uzsvērt savu individualitāti, pat neskatoties uz to, ka agrāk attieksme pret tetovējumu šajā ķermeņa daļā bija diezgan noraidoša. Vispopulārākās tēmas bija dažādi uzraksti, ornamenti, tauriņi, ziedi un zvaigznes.
7. Automašīna ar zelta plēvi
Automašīnu dekorēšana tolaik bija daudzu autoīpašnieku prātos. Visdrosmīgākie no viņiem aplīmēja savas mašīnas ar zelta plēvi, lai demonstrētu savu statusu un oriģinalitāti.
8. Zīmējumi un uzraksti
Sociālie tīkli bija raibi ar neordināriem statusiem. Jo vairāk šādas informācijas bija, jo par izcilāku tika uzskatīts tavs profils. Tāpēc visi iespējamie raksti un attēli no simboliem bija tā laika mode. Ar vienu skatienu pietika, lai iepazītu cilvēku no sociālajiem tīkliem tuvāk.
9. Griestu flīzes
Neviens remonts dzīvoklī nenotika bez šāda veida griestu apdares. Ierastais balsinājums tika aizmirsts, atstādams vietu putuplastam. Jo vairāk rakstu un zīmējumu uz tā bija, jo labāk.
10. Svārki vai kleita virs biksēm
Nestandarta bikšu un svārku kombinācija bija ļoti populāra, īpaši jauniešu vidū. Šādu kombināciju cienītāji ar lepnumu defilēja pa sarkaniem celiņiem, demonstrējot savu izcilo gaumi.
11. Kreatīvas krūzītes
Krūzītes ar dažādiem uzrakstiem, fotogrāfijām un piezīmēm bija sastopamas visās tā laika virtuvēs. Reizēm katram ģimenes loceklim bija sava personīgā krūzīte, no kura citiem dzert kategoriski aizliegts. Tāpat pastāvēja tradīcija dāvināt tās svētkos, vai tas būtu Jaunais gads vai profesionāli svētki.
12. Džinsi ar ekstremāli zemu jostas vietu
Šo lietu var uzskatīt par 2000-0 gadu vizītkarti. Džinsi ar pazeminātu vidukli kļuva par zīmolu, pateicoties dizainerim Aleksandram Makvīnam. “Es gribēju pagarināt ķermeni, nevis tikai rādīt dibenu.” Man šī ķermeņa daļa (mugurkaula apakšējā daļa) ir viserotiskākā gan vīriešiem, gan sievietēm, viņš teica.
Tikai mūsu mammas un vecmāmiņas neizrādīja vispārēju sajūsmu, jo, viņuprāt, bija visvieglāk saaukstēties šādās biksēs.
13. Cepures dzīvnieku formā
Šādas cepures bija diezgan populāras 2000-os gados, īpaši ar vilku un lāču attēliem. Neparasts dizains radīja noskaņojumu ne tikai cepures īpašniekam, bet arī apkārtējiem. Garās ausis aizstāja šalli un cimdus, bet galvassega atgādināja dzīvnieka ādu.
14. Kažokādu sēdekļu un stūres pārklāji
Autoīpašnieki ar prieku “rotāja” savu automobiļu salonus ar šāda veida aksesuāriem. Pie tam, pārklāji bija visiespējamākajos toņos: no melna līdz rozā.
15. Samta gumijas matiem
Rietumos tās ir pazīstamas kā “skranči”. Šādas gumijas bija galvenais aksesuārs 1990-os un 2000-os gados. Tās nēsāja visi: gan bērni, gan pieaugušie, gan visdrošākās modeles.
Bet pēc kārtējās slavenā sitkoma sērijas “Sekss lielpilsētā” (6. sezona, 4. sērija), kurā Kerija Bredšova nosauca samta gumijas par provinciālām un necienīgām, lai tās nēsātu Ņujorkas iedzīvotājas, to reputācija stipri cieta.
16. Ballītes limuzīnā
Svinēt dzimšanas dienu, universitātes absolvēšanu, meiteņu vai puišu ballīti limuzīnā tika uzskatīts par īpašu šiku. Automašīnu nomas uzņēmumi tolaik guva labus ienākumus, jo cilvēki aktīvi izmantoja viņu pakalpojumus. Šodien šāds izklaides veids joprojām ir pieprasījums, bet ne tik stipri kā 2000. gadā.
Bet kādas lietas vai priekšmeti jums asociējas ar to periodu?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts