16 klientu tipi, no kuriem apkalpošanas jomas darbiniekiem paliek slikti

Advertisement
Foto: tsp.li
Advertisement

Komēdijā “Nav ziņu no Dieva” Penelopes Krusas varone strādā par viesmīli bārā ar nebeidzamu klientu plūsmu. Tā kino biznesā tika attēlots viens no elles apļiem. Jūs piekrītat, ka darbs ar cilvēkiem ir vēl grūtāks.


Mēs aprakstījām vissarežģītākos klientu tipus. Pēc saskarsmes ar tādiem “biedriem” reizēm vajag baldriānu pilienus. Bet mēs visi esam cilvēki un dažādos dzīves momentos piemērojam sev šīs lomas. Paskatīsimies, vai jūs uzzināsiet kaut ko varbūt arī par sevi.

Raksta turpinājums
Foto: tsp.li
Despots

Sākotnēji ar visu nav apmierināts. Draudēs jums ar sūdzībām un atlaišanu. Ar viņu vajadzētu izvairīties no tiešas konfrontācijas un komunicēt racionāli.
Foto: tsp.li
Steidzīgais

Ir tāds pasūtītāju tips, kuriem visu vajag izdarīt jau vakar. Cilvēki cenšas izpildīt pasūtījumu, bet klientam tas vairs nav vajadzīgs. Vai izrādās, ka bija vēl pāris dienas rezervē. Īpaši no tādiem cilvēkiem cieš dizaineri un reklāmas gatavotāji.
Foto: tsp.li
Nezinītis

Šis klientu tips nezina, kas viņam vajadzīgs. Klasiskais: “Vai jums ir kaut kas ar perlamutra pogām?” novedīs līdz histērijai jebkuru pārdevēju.
Foto: tsp.li
Zinītis

Viņiem raksturīgā frāze, pat ja to nepasaka skaļi: “Es zinu labāk”. Tie ir klienti, kuri vienmēr pamāca speciālistu, kā labāk izdarīt, bet pēc tam sūdzas, ka nav pareizi izdarīts.
Foto: tsp.li
«Īpašais» klients

Šis tipāžs vēlas izcelties uz citu cilvēku fona un nebūt kā visi. Piemēram, lūdz kafejnīcā un restorānā pagatavot ēdienu pēc dīvainām receptēm, bet pēc tam sūdzas, ka nav garšīgi.
Foto: tsp.li
Zaglēns

Viņu devīze – “Neko neatstāt ienaidniekam”. Šie cilvēki, dodoties atvaļinājumā, neņem līdzi dvieli, toties – atgriežas jau ar diviem. Saprotamu iemeslu dēļ dievina “zviedru galdu” un bufetes.
Foto: tsp.li
Kavētājs

Labais tonis ir nekavēt un nezagt citu cilvēku laiku. Tomēr kavētāji mūžīgi ieskrien klasē paši pēdējie. Kļūstot vecākiem, nekas nemainās. Tādi cilvēki, iespējams nokavēs uz paša kāzām vai bērēm. Pastāvīgi atskrien, labākajā gadījumā pašā pēdējā brīdī uz pieņemšanu pie ārsta vai friziera.
Foto: tsp.li
Pļāpa

Šie cilvēki ir noskaņoti labsirdīgi, bet ir problēma, viņiem sākot pļāpāt, viņi pārstāstīs savu biogrāfiju, un, iespējams, tā arī neko nenopirks. Viņus var sastapt tirgū un aptiekā.
Foto: tsp.li
Skopulis

Uzskata, ka kapeika rubli taupa, un nesaprot, kāpēc jādod tējas nauda šiem sliņķiem. Un vēl piekasīsies, ka no viņiem prasa pārāk daudz naudas.
Foto: tsp.li
Uzmācīgais

Viņi uzskata apkalpojošās sfēras darbiniekus par saviem psihologiem un bezmaksas konsultantiem. Īpaši no šādiem klientiem cieš pārdevēji un tūrisma firmu darbinieki. Ja viesnīcas numuriņā nav svaigu dvieļu – tas ir iemesls piezvanīt vienos naktī.
Foto: tsp.li
«Es pārdomāju»

Atsevišķi apkalpojošās sfēras darbinieki saņem naudu no komisijas, piemēram, strapnieki dzīvokļu pārdošanā. Un, patiesi, tā ir nelaime, kad klients staigā, staigā pa dzīvokļiem, izvēlas, bet pēc tam pēkšņi pārdomā.
Foto: tsp.li
Klusētājs

Klusētājam tiešām ir nepieciešama prece, bet viņš baidās no pārdevējiem ( un no cilvēkiem vispār) un ir pārliecināts, ka viņam gribēs kaut ko “iesmērēt”. Ienāk veikalā, “neievērojot” darbiniekus, un aiziet ar tukšām rokām, ja pats nav neko izvēlējies.
Foto: tsp.li
«Aristokrāts»

Šī tipa spilgts piemērs- meitene no klipa “Eksponāts”, tautā pazīstams ar nosaukumu “Labutēnos”. Sabiedriskās vietās šie cilvēki izceļas ar savu “neesošo erudīciju”. Mūžīgi cenšas pasūt ēdnīcā smalku ēdienu tasīti svaigi maltas kafijas.
Foto: tsp.li
«Samaksāšu vēlāk»

Daži domā, ka nesamaksāt laicīgi – tas ir normāli. Pie tam, tie var būt diezgan turīgi cilvēki, bet, lūk, kas ir dīvaini. No viņiem visbiežāk cieš remont darbinieki un mēbeļu pārdevēji un salicēji.
Foto: tsp.li
Atlaižu cienītāji

Nepalaidīs garām nevienu akciju. Šie cilvēki var nopirkt akcijas laikā ēdienu, kuru nemaz neēd. Lūgs papildus atlaidi, arī tad, ja tāda jau pastāv. Pastāvīgi no paziņām lūdz atlaižu kartes, lai gan bija laiks iegādāties savu.
Foto: tsp.li
Ekonomētājs

Galvenais pirkuma kritērijs - cena, nevis kvalitāte. Viņi bezjēdzīgi cenšas skriet pēc akcijām un saprot, ka pie laba meistara pieņemšana maksā dārgi. Bet pēc tam sūdzas par nekvalitatīvu griezumu vai manikīru.
Foto: tsp.li
Un jūs esat sastapušies ar šādiem neciešamiem klientiem?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024