Cilvēki, kuru ģimenes vēsturē ir bijuši vēža slimnieki, ir ļoti piesardzīgi un pievērš uzmanību specifiskām pazīmēm. Viņi strādā ar savu ārstu, regulāri pārbauda veselību, un veic visu nepieciešamo vēža profilaksei.
Bet diemžēl, daudzi cilvēki nepievērš uzmanību pazīmēm par vēzi, ko tie negaida. Vēža industrija pievērš cilvēku uzmanību tikai par pāris vēžu tipiem, kas nepalīdz. Līdz ar to, zināt pēc iespējas vairāk par vēžiem, ir ļoti svarīgi, lai varētu laicīgi noreaģēt.
Katram vēža tipam ir savas pazīmes un simptomi un viss ir atkarīgs no tā, kurā vietā tas atrodas un cik ļoti tas ir izplatījies. Tomēr ir pazīmes, kas ir vienādas vairākiem tipiem.
Lielākā daļa no tām ir saistītas ar to, kā organisms reaģē uz nevēlajamiem organismiem. Tālāk izlasīsi 15 pazīmes, ka ir vēzis, bet lielākā daļa cilvēku šīs pazīmes neuzskata par bīstamām.
Avots: Healthonlinecentral
1. Izmaiņas `lielajās darīšanās`
Bieža caureja, aizcietējumi vai pēkšņi atšķiras fekāliju izmēri, var liecināt par vēzi zarnu traktā. Tas pats attiecināms uz regulārām sāpēm.
2. Izmaiņas `mazajās darīšanās`
Biežāka iešana uz tualete vai sāpes, saistītas ar urinēšanu, var būt vēža pazīmes, kas attiecināmas uz urīnpūsli un prostatu.
3. Čūlas
Čūlas var būt vairāku vēžu pazīme, kā piemēram, orālā, ādās vēža un vēža, kas ietekmē ģenitālijas. Ja gadījumā, ieraugi čūlas uz jebkuras ķermeņa daļas, pakonsultējies ar ārstu par tām.
4. Asiņošana
Pāris vēžu tipu var izsaukt asiņošanu un to pirmsākums var būt atkarīgs no paša tipa. Tipiskākās pazīmes ir asiņainas fekālijas vai urīns, asiņaini izdalījumi vai arī asiņu atklepošana.
5. Bumbuļi vai sabiezējumi
Jebkurš jauns bumbulis vai arī vecais, kas maina izmēru, ir iemesls apmeklēt ārstu. Ir jāteic, ka vairāki vēža tipi ir saistīti ar izaugumiem un audzējumiem, ko var manīt uz ādas.
6. Gremošanas traucējumi
Ņemot vērā, ka gremošanas traucējumi ir bieža parādība, tos, kā simptomus, visvairāk kļūdaini diagnosticē. Tomēr, bieži vien, tie liecina par augšējā gremošanas trakta vēzi. Rīšanas grūtības un patstāvīgas sāpes arī var būt pazīmes par vēzi.
7. Izmaiņas vasaras raibumos un dzimumzīmēs.
Jebkuras izmaiņas krāsā, veidolā un izmērā var norādīt uz vēzi. Konsultējies ar ārstu, ja ieraugi kaut ko neparastu, it īpaši, ja parādās sāpes.
8. Neparasta matiņu augšana
Ir svarīgi pieminēt, ka neparasta matiņu augšana nav tikai saistīta ar ādas vēzi. Dažreiz tā var norādīt uz kaut ko citu. Ja pamani kaut ko jaunu, konsultējies ar ārstu, tā kā pēkšņas pārmaiņas ar ķermeni ir lielākais vēža faktors.
9. Ādas izmaiņas
Atkal, ādas izmaiņas nav saistītas tikai ar ādas vēzi. Sārta, dzeltenīga vai tumšāka āda ir tipiskākās izmaiņas, kas norāda uz vēzi.
10. Sāpes
Visas sāpes, kas nepāriet, tādas kā galvassāpes vai muguras sāpes var norādīt uz kādu noteiktu vēzi. Dažādas ķermeņa daļas tiek asociētas ar dažādiem vēža tipiem un ar visādām hroniskām sāpēm dodieties pie ārsta.
11. Drudzis
Pat ja drudzis lielāko ties tiek saistīts ar imunsistēmas vēzi, tas var tikt atteicināms uz jebkuru citu vēzi, kas sāk izplatīties uz citiem orgāniem.
12. Svara zudums
Pēkšņs svara zudums bez nekāda iemesla, tāda kā medikamentiem, diētas vai dzīves stila maiņas, var norādīt uz vēzi. Lielākā daļa vēžu slimnieku piedzīvo svara zudum.
13. Klepošana
Hronisks klepus vai durošas sāpes rīklē var norādīt uz vēzi elpošanas sistēmā, tādu kā, rīkles vai plaušu vēzi. Konsultējies ar ārstu, ja klepus nepāriet.
14. Neparasti limfmezgli
Neskatoties uz to, ka mums ir neskaitāmi limfmezgli, visus jūtīgumos, sapampušos un traucējošos limfmezglus jāparāda ārstam.
15. Nogurums
Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais - nogurums bieži norāda uz vēzi, tā ir imūnās sistēmas dabīgā atbilde. Daži vēži var radīt asiņu zudumu, kas arī izraisīs nogurumu. Konsultējies ārstu, ja pieredzat hronisku nogurumu.
Piebilde: Dodieties pie ārsta, ja jums ir kāds no šiem simptomiem. Galvenais ir laikus konstatēt vēzi, lai būtu lielākas iespējas ar to cīnīties un uzvarēt un pirms tas izplatīsies uz citām ķermeņa daļām.