15 veidi, kā izmest no galvas jebkuru

Advertisement
Advertisement

Psihologi par to saka: “nepūderējiet savas smadzenes “.


Netērējiet savu laiku, mēģinot saprast citus. Vai jūs kādreiz esat pamanījuši, ka jūs nevarat pārtraukt domāt par kaut kādu situāciju, kura jums sajaukusi prātu? Kad kāds ir sāpinājis jūs vai jūsu bērnus vai kādu jūsu mīļo cilvēku? Vai kāds jūs aprunāja aiz muguras? Šis domu juceklis var ilgt vairākas stundas vai pat dienas. Un, ja jūs tikāt nodoti - dažus mēnešus vai pat gadus. Mēs mazgājam traukus, ēdam vai dodamies pastaigā ar suni, bet visu laiku domājam par to, kā šie cilvēki var būt tik ļauni, neuzticami un savtīgi; viņu tēli un viņu vārdi nepamet mūsu galvas. Piecas stundas, piecas dienas, piecas nedēļas: jūs redzat viņu sejas, pat ja visu šo laiku jūs viņus neredzējāt personīgi.


Kā pārtraukt būt atkarīgam no citu cilvēku domām? Kā pārtraukt domāt par kādu cilvēku vai situāciju un par to, ko mēs varētu darīt citādi - ja vienas un tās pašas domas turpina atkārtoties atkal un atkal?


Bet tas viss ir toksisks cikliskums, un lielākā daļa no mums saprot, ka tas ir emocionāli un fiziski kaitīgi. Pētījumi rāda, ka pārdomājošais prāts ir nelaimīgs un neveselīgs prāts.


Kad mūsu smadzenes ir aizņemtas ar pagātnes pārdomām, sūdzībām vai zaudējumiem, mēs piedzīvojam iekaisuma un stresa kaitīgo ietekmi. Zinātnieki arvien vairāk ir pārliecināti, ka domām ir nozīme depresijas, vēža, sirds slimību un autoimūno slimību attīstībā. Tās ir daudz bīstamākas nekā var iedomāties.


Turklāt toksiskā domāšana pasliktina labklājību. Tas ir kā karuselis, kad bija jautri sākumā, bet tagad jau gribas vemt. Jūs vēlaties izkļūt. Bet jūs nevarat.


Mēs cenšamies izņemt toksīnus no mūsu dzīves: mēs pērkam bioloģiskos produktus, izvairāmies no neveselīgas pārtikas, mēs mājas atbrīvojam no ķīmiskām vielām. Bet mēs ļoti maz cenšamies, lai atbrīvotu no toksīniem mūsu smadzenes.
Šīs 15 mazās, bet spēcīgās idejas palīdzēs jums iztīrīt prātu. Daudzas no tām balstās uz psiholoģijas līderu mācībām.


Izvēlieties tās, kas visvairāk rezonē ar jums.

Raksta turpinājums
1. Mazāk vārdu, vairāk laika.

Mazāk sarunāties un ieturēt lielākas pauzes ar smagu cilvēku gandrīz vienmēr ir gudrs solis.

2. Pagaidīsim un paskatīsimies, kas notiks tālāk.

Mēs reizēm jūtam nepieciešamību uzreiz reaģēt uz sarežģītiem cilvēkiem vai situācijām. Budistu psihologs Silvija Boorsteina iesaka, ka tā vietā mums vajadzētu dot sev atļauju pagaidīt un paskatīties, kas notiks tālāk.

3. Atbrīvojieties no vainas sajūtas.

Rakņāšanās pagātnē un mēģināšana kādu vainot (tostarp sevi), reti ir bijusi efektīva. Problēmas un pārpratumi visbiežāk notiek kā notikumu virkne, kā domino efekts. Neviens nevar būt pilnīgi vainīgs gala rezultātā. Silvija Boorsteina atceras teicienu: “Vispirms notika tas, tad tas, tad tas. Un tad tas notika. “

4. Centieties nepārņemt citu cilvēku garastāvokļus.

5. Vispirms atrisiniet lielāko problēmu.

Budistu meditācijas skolotājs Normans Fišers apgalvo, ka neatkarīgi no tā, kas noticis, lielākā problēma, ar kuru mēs saskaramies, ir mūsu dusmas.

Mūsu dusmas rada emociju mākoni, kas mums liedz pārliecinoši un produktīvi reaģēt. Šajā ziņā mūsu dusmas patiešām ir mūsu lielākā problēma.

Runājiet ar sevi - meditējiet, vingrinieties, pastaigājieties, runājiet mazāk un ieturiet pauzi, pirms sāksiet darīt ko citu.
6. Kad jūs dusmoties, tas “sakrunko jūsu prātu”.

Jūs nevarat skaidri domāt, būt radošam vai atrisināt problēmas, kad esat dusmīgs. “Dusmas sakrunko prāts,” viņa saka. Ja jūs vēlaties skaidri domāt, “jums nevajadzētu jukt prātā.”

7. Nemēģiniet saprast citus.

Pajautājiet sev: ja citi mēģinātu saprast, ko jūs domājat, kādi ir jūsu motīvi, vai viņi varēs uzminēt? Visticamāk, viņi nekad nesapratīs, ko tiešām pārdzīvo jūsu prāts. Tad kāpēc gan mēģināt izdomāt, ko citi domā? Tas būs milzīgs laika patēriņš.

8. Jūsu domas nav fakti.

Citiem vārdiem sakot, neticiet visam, ko jūs domājat. Mēs pārdzīvojam savas emocijas - trauksmi, spriedzi, bailes un stresu savā ķermenī. Mūsu emocijas ir fiziskas. Mēs bieži to uztveram kā zīmi, ka mūsu domas ir fakti. Mums jāatceras, ka emocionālais un fiziskais stāvoklis, ko mēs piedzīvojam, ir “reāls, bet nav fakts”.

9. Pārkāpiet tam pāri.

Skolotājs un psihologs Tara Brac liecina, ka tad, kad mēs esam ieslēgti dusmās, aizvainoti par kaut ko pateiktu vai izdarītu, vai atceramies, kā pret mums izturējās, mēs pievienojot sev ciešanas. Notikums + mūsu reakcija = ciešanas.
Kad mēs būsim spējīgi tikt galā ar mūsu jūtām un saprast, kāpēc mēs piedzīvojam tik spēcīgu reakciju, un to, ko mūsu jūtas stāsta par sevi, tā ir iespēja mācīties. Notikums + vaicājums + pieejamība = attīstība. Koncentrējiet savas domas uz izaugsmi. Zaļas, nevis sarkanas.

10. Nekad izraidi nevienu no savas sirds, pat ne sevi.
11. Jūs neesat laika valdnieks.

Kad mēs domājam par pagātnes notikumiem, mēs bieži vien prātojam, vai, ja būtu citādi rīkojušies, vai tas novērstu slikto vai nožēlojamo iznākumu. Bet tas, kas notika vakar, ir tik tālu pagātnē kā tas, kas notika pirms tūkstoš vai vairāk gadiem. Mēs nevaram mainīt to, kas notika, un mēs nevaram mainīt to, kas notika pirms nedēļas.

12. Piedodiet sevis labā.

Budistu psihologs Džeks Cornfields māca: “Jums nav jābūt uzticīgiem savām ciešanām. Mēs kalpojam mūsu ciešanām, un mēs koncentrējamies uz traumām. Jā, tas notika. Jā, tas bija briesmīgi. Bet tas ir tas, kas jūs nosaka? Piedošana nav kaut kas, ko mēs darām tikai kādam citam. Mēs piedodam, lai mēs varētu dzīvot bez akūtām ciešanām, kas saistītas ar pagātnes noturēšanu. “

Cornfields māca: “Piedodiet sevis labā.”

13. Aizņemiet savu prātu ar kaut ko citu.

Skolotājs un apzināšanās psihologs, Trish Majari māca meditāciju, kura seko spēcīgiem tēliem - un pētījumi liecina, ka tēli palīdz mums apturēt iekaisušās, stresainās domas.

Šeit ir viens tēls, kas darbojas: iedomājieties, ka esat dziļa, zila okeāna apakšā, vērojot, kā viss peld. Vērojiet tā visas savas domas aizpeldam garām. Iedomājieties, ka jūs esat dziļa, mierīga zilā jūra. Tas jūs atbrīvos.

14. Atbildiet uz intrigām ar mīlestību un laipnību.

Dziednieks Vanda Lasseter-Landy māca: “Iedomājieties, ka jūs viņiem nosūtat skaistu bumbu baltā krāsā. Ielieciet viņus šajā gaismas bumbā. Apgaismojiet viņus, uzturot šo balto gaismu visapkārt, līdz jūsu dusmas pazūd. Izmēģiniet to; tas tiešām darbojas. “

15. Paņemiet 90 sekunžu pauzi.

Lai atbrīvotu savu prātu, vispirms ir jālauž domāšanas veids. Neiropsihiatrs Dan Siegels saka: “90 sekundēs emocijas samazināsies, tāpat kā vilnis krastā.” Lai pārietu no viena stāvokļa citā, nepieciešamas tikai 90 sekundes. Dodiet sev 90 sekundes - aptuveni 15 dziļu ieelpu un izelpu- lai nedomātu par šo cilvēku vai situāciju. Kas no šī saraksta jums personīgi ir vistuvākais?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024