15 valstu tops, kurās ir visvairāk miljardieru!

Advertisement
Advertisement

Pēc aptuveniem aprēķiniem, pasaulē ir vairāk nekā divi tūkstoši miljardieru. Lūk, piecpadsmit valstu saraksts, kurās cilvēki ar miljardu kabatā, ir visvairāk.

 

 

 

 

Avots: samoeinteresnoe.net

Raksta turpinājums
15. Dienvidkoreja - 31 miljardieris

Dienvidkoreja, atšķirībā no Ziemeļkorejas, tic kapitālismam. Šajā valstī ir viena no attīstītākām ekonomikām pasaulē, kas pamatojas, uz starptautisko tirdzniecību. Dienvidkoreja - Hyundai, LG, Samsung un KIA Motors dzimtene. Dienvidkorejas iekšzemes kopprodukts pārsniedz triljonu dolāru.
14. Singapūra - 32 miljardieri

Singapūra ir vienīgā pasaulē valsts – sala. Atrodas Dienvidaustrumāzijas salās un ir parlamentāra republika. Singapūra var palielīties ar augsti attīstītu tirgus ekonomiku, kas vēsturiski bāzējas uz jūras tirdzniecību. Singapūras ekonomika tiek uzskatīta par vienu no inovatīvākajām. Tā ir konkurējoša, dinamiska, kā arī, brīva un vismazāk korumpēta. Iekšzemes kopprodukts gadā sastāda vairāk nekā 300 miljardu dolāru.
13. Turcija - 34 miljardieri

Osmāņu impērija pastāvēja vairāk nekā 600 gadus un sava uzplaukuma laikā aizņēma teritoriju, kas atradās trīs dažādos kontinentos, bet 1932. gadā no bijušās varenības palika tikai mazs pleķītis - tagadējā Turcija. Turcija ir parlamentāra republika ar iekšzemes kopproduktu vairāk nekā 750 miljardi gada un vislielāko ekonomiku pasaulē. Turcijas ekonomikas pamatus sastāda imports un eksports, bet, ir attīstīta arī elektronika, mašīnbūve, metalurģija, banku sektors, tekstilrūpniecība, lauksaimniecība, naftas un ķīmijas nozare kā arī tūrisms.
12. Kanāda - 35 miljardieri

Kanāda ir otrā lielākā valsts pasaulē teritorijas ziņā, un kurā dzīvo vairāk nekā 35 miljoni cilvēku. Zemes iekšējais produkts sastāda aptuveni 1,8 triljoni dolāru, Kanādā ir vienpadsmitā attīstītākā ekonomika pasaulē. Pamatekonomika- apkalpošanas sfēra, tirdzniecība, naftas rūpniecība un mežapstrāde.
11. Itālija - 37 miljardieri

Itālija ir kapitālistiska parlamentārā republika ar iekšzemes kopproduktu aptuveni 2 triljoni dolāru gadā. Itālijai ir trešā lielākā ekonomika starp Eiropas savienības valstīm un astotā lielākā pasaulē. Itālijā ir ļoti attīstīta lauksaimniecība, vīna ražotnes. Tāpat, liela nozīme ir tūrismam, modei, auto būvniecībai, mašīnbūvniecībai, vieglai rūpniecībai.
10. Japāna – 42 miljardieri

Uzlecošās saules zemei ir neliela teritorija, bet 3. lielākā pasaulē ekonomika ar četriem triljoniem iekšējā kopprodukta. Kā vairākums citās augsti attīstītās industriālajās valstīs, ekonomika bāzējas uz apkalpojošo sfēru. Tomēr liela nozīme ir tam faktam, ka Japāna ir lielāko elektronikas zīmolu dzimtene. Valstī attīstītas vieglā, pārtikas, ķīmijas rūpniecība, viņi ir vieni no līderiem zinātnes un inovāciju jomā.
9. Brazīlija - 49 miljardieri

Brazīlijair vislielākā valsts Dienvidamerikā un piektā pasaulē, zemes iekšējais kopprodukts ir lielāks par 1, 5 triljoniem dolāru, tā ir 9. pasaules lielākā ekonomika. Brazīlija ir pasaulē šādu produktu lielākais piegādātājs- apģērbi, apavi, etanols, tērauds, apelsīni, elektroaprīkojums, cukurniedres un kakao pupiņas. Ir attīstītas tādas nozares kā, mežrūpniecība, zivju rūpniecība. Nu un neaizmirsīsim par tūrismu.
8. Francija - 51 miljardieris

Gada zemes iekšējais kopprodukts – aptuveni 2,5 triljoni dolāru; tā ir trešā lielākā ekonomika Eiropā un sestā pasaulē. Francija ir līderis daudzās ekonomikas jomās. Labi attīstīta lauksaimniecība, tūrisms, ieroču rūpniecība, atomenerģētika, vieglā rūpniecība, farmācija, ķīmijas rūpniecība un auto būvniecība.
7. Šveice - 66 miljardieri

Šveicē ir ne tikai Alpi un šokolāde un tenisa zvaigzne Rodžers Federers. Tai ir 19 lielākā ekonomika pasaulē, kas ir labs rezultāts valstij ar iedzīvotāju skaitu mazāku nekā 8 miljoni. Šveice ir slavena ar politisko un finanšu stabilitāti. Ekonomika bāzējas, pārsvarā, uz ārvalstu investīcijām, bet to ietekmē arī tūrisms, rūpniecības un laiksaimniecības preču eksports (pulksteņi, piena produkti, sadzīves ķīmija).
6. Krievija – 80 miljardieri

Krievija - valsts ar vislielāko teritoriju, bet zemes iekšējais kopprodukts sastāda 1,1 triljoni dolāru, Krievija reitingā ir 15 vietā. Krievijas ekonomika ietver sevī daudzas jomas - naftas un gāzes rūpniecība, ogļrūpniecība, 4. vieta pasaulē pēc zvejas apjoma, viena no pirmajām pasaulē meža pārstrādes jomā. Tāpat, lidmašīnu un kosmiskā rūpniecība, elektronika, autobūve, un daudz kas cits. Citas valstis var nepiekrist Krievijas politikai, bet šī politika netraucē valstij kļūt bagātākai un izaudzēt savos plašumos cilvēkus ar milzīgiem īpašumiem - kā šie 80 miljardieri.
5. Lielbritānija – 82 miljardieri

Lielbritānija nesen nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības. Šis lēmums uzreiz negatīvi ietekmēja pasaules ekonomiku, un visdrīzāk, negatīvi ietekmēs Lielbritānijas ekonomiku vēl ilgus gadus. Kā Eiropas Savienības loceklis, Lielbritānija pacēla savu ekonomiku līdz 2-ai vietai Eiropā un 5-ai pasaulē ar zemes iekšējo kopproduktu – 2,8 triljoni dolāru. Britu ekonomika pārsvarā bāzējas apkalpojošā sfērā, ražošanas sektorā, autobūvē un aerokosmiskajā ražošanā. Tāpat, labi attīstītas ir farmācija, ogļu ieguve, celtniecība, tūrisms, finanšu sektors.
4. Vācija - 82 miljardieri

Neskatoties uz diviem pasaules kariem, kuru rezultātā Vācija cieta smagu sakāvi, pašreiz šī valsts ir viena no bagātākajām pasaulē. Zemes iekšējais kopprodukts ir novērtējams ar 3,3 triljoniem dolāru. Tā ir vislielākā Eiropas ekonomika un 4-ā lielākā ekonomika pasaulē. Vācijā ir viena no 28 pasaules slavenu kompāniju- ražotāju dzimtene BMW un Volkswagen, Metro. Bez tam, Vācijas ekonomika balstās uz tūrismu, zinātni un tehnoloģijām, kravu pārvadājumiem, enerģētikas rūpniecību. Vācijā, tāpat, kā Lielbritānijā, ir 82 miljardieri, bet Vācijas ekonomiskā nākotne izskatās optimistiskāka.
3. Indija - 111 miljardieri

Indija ir 7. lielākā pasaules valsts ar iedzīvotāju skaitu vairāk nekā miljards ( tā ir otrā pasaulē valsts pēc iedzīvotāju skaita). No 90. gadu sākuma Indija ir viena no valstīm, kur ātri attīstās ekonomika – 2,4 zemes iekšējais kopprodukts. Tā ir 7. pēc ekonomikas valsts pasaulē. Ekonomikas pamati – lauksaimniecības produktu eksports ( tēja, kokvilna, rudzi, rīsi, cukurniedres), vieglā rūpniecība, farmācija, programmēšana, ķīmiskā rūpniecība, tērauda rūpniecība, telekomunikācijas. Indijas ekonomika – viena no lielākajām pasaulē, bet iedzīvotāju skaita dēļ vēl joprojām valstī ir nabadzīgi iedzīvotāji un zeļ korupcija. Tāpēc, laikam tur ir tikai 111 miljardieri.
2. ASV – 535 miljardieri

Vislielākā ekonomika ar zemes iekšējo kopproduktu 18 triljoni dolāru. Tas ir naftas eksports, lauksaimniecības produktu eksports - kukurūza, soja, gaļa, ķimikālijas, sāls, mašīnas, aprīkojumi, ogles un citi derīgie izrakteņi, kā arī, gāze. Sports, izglītība, mūzika, banku sektors, armija, kinoindustrija tāpat, dod savu ieguldījumu amerikāņu ekonomikā. Tikai Makdonalds un Coca-cola ir ko vērti. Nav brīnums, ka valstī ir 535 miljardieri.
1. Ķīna- 568 miljardieri

Bet visvairāk, kā izrādās, viņu ir Ķīnā. Tikai pagājušā gadā 90 no viņiem ir iestājušies miljardieru klubā. Iedomājaties, kādos tempos attīstās Ķīnas ekonomika? Šodien pēc teritorijas lieluma tā ir 4 pasaulē valsts ar vislielāko iedzīvotāju skaitu – vairāk nekā 1,3 miljardi. Neskatoties uz to, ka tā ir vienpartejiska sociālistiska valsts, no 1970-.gadu sākuma Ķīnas ekonomika ir viena no ātrāk augošām pasaulē. Uz šodienu tai ir 2 vieta pasaulē ar zemes iekšējo kopproduktu vairāk nekā 11 triljoni dolāru. Ķīnas ekonomika bakstās uz ražošanas sektoru, tāpat, daudz eksportē lauksaimniecības produkcijas, apģērbu, rotaļlietas, rezerves daļas un aprīkojumus, elektroniku un daudz ko citu. Ķīnas ekonomika, tāpat, balstās uz tādiem sektoriem kā telekomunikācijas, tūrisms un greznumlietu ražošanu. Un protams, Ķīnā ir ieguldītas lielas ārzemju investīcijas.
Bagātnieki mīt visās pasaules malās, bet kas ir patiesā bagātība?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024