-
- 6491 x
-
https://torno.lv/R7HYQyM
Mēs jau vairākkārt tevi iepazīstinājām ar pagātnes medicīnu: tu jau zini, kādi bija mediķi un kādas metodes tie izmantoja. Protams, tas viss izraisa riebumu un šausmas, bet atvieglojumu sniedz doma, ka tie laiki sen ir pagājuši.
Un tomēr mēs atkal atgriezīsimies pagātnē, lai vēl mazliet pastāstītu, ar ko tad tajā laikā ārstēja un no kādām slimībām. Lai tevi nomierina doma, ka mūsdienu medicīnā šādus preperātus un metodes neizmanto.
Raksta turpinājums
1. Krokodilu ekskrementi
Tika uzskatīts, ka tas ir efektīvs pretapaugļošanās līdzeklis. Mēs nezinām, kur un kādā veidā tos vajadzēja pielietot: vai ierīvēt vai iebāzt? Kā tu domā?
2. Kečups
1830-os gados Arčovalds Mailzs paziņoja, ka tomātos atrada vielu, ar kuru var ārstēt caureju. No caurejas ārsta pagatavotais līdzeklis ne īpaši palīdzēja, bet lieliski saskanēja ar Frī kartupeļiem.
3.Peļu maltā gaļa
Iedomājies, tu esi Senajā Ēģiptē un tev sāp zobs. Tad tev ir jāpieliek pie šī zoba peļu malto gaļu!
4. Līdzeklis pret kārpām
Peles tika uzskatītas par ārstnieciskiem dzīvniekiem, piemēram, Anglijā peles grieza uz pusēm un ar pārgriezto ķermeni iesmērēja kārpas cerībā, ka tās noies. Interesanti, vai tas kādam palīdzēja.
5. Arsēns.
Pat mazam bērnam ir skaidrs, ka arsēns ir nāvējoši bīstams. Neskatoties uz to, pagātnē ar tā palīdzību “ārstēja” Malāriju. Bet sievietes Viktorijas laikmetā arsēnu izmantoja kosmētikā.
6. Sapelējusi maize
Un atkal Senā Ēģipte: sapelējušu maizi izmantoja brūču dezinfekcijai. Tajā bija kaut kāda jēga, jo atsevišķas sēnes patiesi bloķē bīstamu baktēriju attīstību.
7.”Simpātijas pūderis”
Simpātisks nosaukums, bet ne vairāk. Ar šo pulveri ārstēja rētas, kas iegūtas cirtienu rezultātā. Tā sastāvā ietilpa sliekas, cūku smadzenes, rūsa un mumificētu līķu atliekas. Lūk, tāda visādās jomās derīga lieta.
8. Mariani vīns
Šo vīnu pagatavoja itāļu ķīmiķis Andžalo Mariani. Sarkanajam vīnam viņš pievienoja sasmalcinātas marihuānas lapas. Un pat saņēma medicīnas patentu šim “tonizējošajam līdzeklim”. Liekas, tas lieliski derētu diskotēkai!
9. Iegriezums mēlē
Tā 18.gs ārsti mēģināja cīnīties ar stostīšanos. Tu saprati pareizi. No mēles izgrieza gabaliņus. Ir domājams, ka tajos laikos sastapt tos, kuri stostās bija pagrūti. Starp citu, šo foto mēs paņēmām tikai uzskates dēļ - tā nav tādā veidā sagriezta mēle, kā to darīja toreiz.
10. Suņu fekālijas
Nebrīnies. Kādreiz ar to palīdzību mēģināja ārstēt angīnu. Starp citu tām obligāti bija jābūt kaltētām un baltā krāsā. Kāpēc? Kas to, lai tagad zina...
11. Haizivs skrimslis.
1950-os gados zinātnieki noskaidroja, ka haizivis neslimo ar vēzi un entuziasti sāka ēst haizivs skrimšļus cerībā, ka viņi neslimos ar šādu briesmīgu slimību. Tas ir tāpat, kā ēst ienaidnieku orgānus, lai iegūtu viņu spēku.
12. Nomierinošs sīrups
“Misis Vinslovas nomierinošais sīrups” kādreiz bija ļoti populārs. Un kā vēl jo līdzekļa sastāvā bija morfīns un alkohols. Te ne tikai bērns kuram šķiļas zobi nomierināsies, bet arī pieaudzis cilvēks. Nu kā? Vai gribētu pagaršot karotīti šī līdzekļa?
13.Dzīvsudrabs
20.gs Sākumā dzīvsudrabs tika izmantots Sifilisa ārstēšanai. Izkritušie zobi, neiroloģiskā rakstura traucējumi, parasti blakus efekti. Tas jau nieks!
14.Zobu raušana
Amerikāņu psihiatrs Hendrijs Endreus Kotons bija pārliecināts, ka psihiskas slimības ir infekciju rezultāts, kas uzbrūk mūsu organismam, un tāpēc saviem pacientiem izrāva visus zobus, liesu, mandeles un citus potenciāli bīstamus orgānus. Vajadzētu noskaidrot, kurš te ir patiesi garīgi slims.
15.Nokaitēta dzelzs
Nelaime, ja viduslaikos tevi mocīja hemoroīds. Senajos laikos to ārstēja arī ar nokaitētu dzelzi. Vispār sajūtas varēja būt varavīkšņainas.
Tajā laikā labāk bija neslimot, bet tagad papriecājies pat to, ka dzīvo mūsdienās. Tomēr mūsdienu medicīna raisa vairāk uzticības nekā viduslaikos, bet esi arī uzmanīgs visapkārt ir daudz šarlatānu, kuri mēģina tev iebarot maltu peļu gaļu vai krokodilu ekskrementus.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts