-
- 3416 x
-
https://torno.lv/xdKmGcM
Mēs esam pieraduši likt maizi maizes kastē, pienu un olas - ledusskapī, bet cepumus atstāt uz galda, pie tam, pret daudzām citām lietām izturamies nevērīgi. Piemēram, atstājam pulveri pie veļas mazgājamās mašīnas, glāzes novietojam uz plaukta ar kājām gaisā, bet pannas sakraujam kaudzē.
Mēs noskaidrojām, ko mēs glabājam nepareizi un kāpēc tā nav jādara. Ceram, ka šis raksts palīdzēs jums nepieļaut kļūdas, lai iecienītās lietas nesabojājas vai pat nav bīstamas veselībai.
Raksta turpinājums
1. Krēmi un citi līdzekļi ādai
Mēs esam pieraduši turēt visu kosmētisko artilēriju vannasistabā - tur, kur gaišs, mitrs un ļoti karsts. Bet kosmētika ir jāuzglabā sausā, tumšā un vēsā vietā, tālāk no spilgtas gaismas un temperatūras svārstībām, piemēram, skapī vai naktsgaldiņā. Ja ir daudz dabisku vai bioloģiski aktīvu komponentu, līdzekļus labāk turēt ledusskapī.
Tas pats ledusskapis pastiprinās gēla efektu. Aukstums pats par sevi sašaurina asinsvadus, pateicoties kuriem tūska pazūd straujāks.
2. Dekoratīvā kosmētika
Lielākā daļa sieviešu tur tušu, pūderus un lūpukrāsu turpat, kur ir krēmi, - vannasistabā. Problēma ir tāda, ka mitrumā kosmētikā dzīvo dažādas baktērijas un sēnes, un dažas no tām var būt bīstamas veselībai. Tuša jāuzglabā vēsā, sausā vietā, bet tikai ne ledusskapī – tūbiņā var iekļūt mikrobi, kas izraisa acu infekcijas. Pūderi, bronzeri, ēnas baidās no mitruma un siltuma, tāpēc tos ne tikai jānovāc no vannas, bet arī drīkst likt pie apsildāmām baterijām. Visu šo kosmētiku var salikt plauktā skapītī. Savukārt lūpukrāsu speciālisti iesaka turēt ledusskapī – ilgāk kalpos.
3. Nagu laka
Reti kurš zina, bet ar siltuma un saules darbību lakā izdeg pigmenti, bet pastāvīgi paaugstinātā mitruma gadījumā līdzeklis sāk atslāņoties. Tāpēc palodzes un visuresošais plaukts vannasistabā atkrīt - turiet lakas skapī, kā to dara
skaistumkopšanas salonos. Ja vēlaties, lai laka ilgāk saglabātu krāsu, novietojiet to ledusskapī.
4. Sponži un otiņas grimam
Spoži piliena formā vai, kā tos sauc, bjūti-blenderi (starp citu, šis konkrētās tirdzniecības zīmes nosaukums) ātri kļuva populāri. Tas ir tāpēc, ka tie ir ērti un stilīgi: labi notušē, viegli mazgājas un lieliski izskatās vannas istabā. Tikai ar kopā ar paaugstinātu mitrumu, uz tiem, tāpat kā uz otiņām, momentāni parādās mikrobi un pelējums. Pilnīgi visi kosmētikas rīki ir jāglabā sausā vietā ar labu ventilāciju, lai tie neatrastos mitrumā.
5. Odekoloni un smaržas
Pat eksperti strīdējās par to, vai ir vērts smaržas likt ledusskapī, lai paildzinātu to svaigumu. Tomēr atzina, ka uzglabāt ledusskapī var tikai tualetes ūdeni un odekolonu. Tajos ir vairāk spirta, bet ēterisko eļļu ir maz, tāpēc zema temperatūra viņiem nav bīstama. Smaržās ir vairāk ēterisko eļļu un garšu, kas aukstumā sabrūk. Turot ledusskapī iemīļoto parfīmu, jūs vairs neatpazīsiet tā smaržu. Starp citu, parfimētajā ūdenī eļļu koncentrācija ir augstāka, tāpēc to nevar ielikt ledusskapī.
Bez aukstuma smaržas baidās no tiešiem saules stariem, karstuma un mitruma. Palodzes un tualetes galdiņi nav ieteicami. Paliek skapis vai naktsgaldiņš.
6. Higiēniskās paketes un tamponi
Sievietes glabā higiēnas līdzekļus vai nu skapītī, vai vannasistabā. Pirmās rīkojas pareizi, bet otrās riskē ar veselību. Kokvilna tamponi un starplikas uzņem mitrumu no gaisa un kļūst par ideālu mikrobu vairošanās vidi. Higiēnas piederumus var turēt kastē vai slēgtā kārbiņā, bet tikai ne uz spoguļa vai uz veļas mazgājamās mašīnas.
7. Zīda izstrādājumi
Ja jūs turat zīda blūzītes un šalles uz tālākā plaukta skapī, visticamāk, tās jau ir kodēm saēstas. Kodes noēd auduma šķiedras, atstājot plikus auduma posmus, un tad lietu atliek tikai izmest. Lai pasargātu zīdu no kodēm, vispirms jāizmazgā zīda mantas, pirms tās ieliekat skapī. Kāpuri barojas ar matiem un ādas daļiņām, bet pievilināt tos var pat sviedru plankumi.
Ja novāc drēbes uz veselu sezonu, ievieto mantas kokvilnas maisiņos, bet laiku pa laikam izņem tās, lai izmazgātu vai vismaz vēdinātu. Starp citu, līdzekļi no kodēm jāieliek katrā paketē: viena plāksnīte vai lodīte uz visu skapi nav pietiekama.
8. Krūšturi
Daudzu sieviešu tipiskas kļūdas ir salikt krūšturus uz pusēm un turēt tos kopā ar citu veļu. Tas ne tikai izskatās neestētiski, bet arī sabojā lietas: tasītes deformē, materiāls izstiepjas, uz mežģīnēm parādās izvilkti pavedieni. Pakarināt apakšveļu uz pakaramā ar veļas knaģiem nav vērts – tie atstāj neglītas pēdas un sabojā audumu.
Lai krūšturi ilgāk turētu formu un izskatītos skaisti, tos vajag vai nu sakarināt uz speciāliem pakaramajiem, vai novietot plauktā vai kastē. Ja nepietiek vietas, var salikt vienu uz otra, bet tikai tā, lai tasītes būtu līdzeni novietotas.
9. Apavi ar augstiem stulmiem
Mēs cenšamies iebāzt apavus avīzēs, bet aizmirstam par stulmiem. Pēc tam izņemam no skapja zābakus ar ieliekumiem, no kuriem nav iespējams tikt vaļā. Lai tā nenotiktu, ieliek pildījumu ne tikai pēdā, bet visu zābaku garumā. Izmantojiet speciālus fiksatorus, sagrieztus žurnālus vai plastmasas pudeles.
10. Sieviešu somas
Ja ar apaviem un apģērbiem sievietes noņemas, tad somiņas bieži vien iemet skapī, kur izstrādājumi ātri zaudē formu, pārklājas ar iedobumiem un skrāpējumiem. Lai pēc ilgstošas glabāšanas soma izskatītos kā jauna, aizpildiet to ar mīksto papīru vai burbuļplēvi. Aptiniet furnitūru ar cigarešu papīru, tā metāla detaļas neatstāj pēdas uz ādas. Novietojiet somiņu elpojošā maisiņā vai kokvilnas spilvendrānā un rūpīgi ielieciet to skapī.
11. Juvelierizstrādājumi
Daudzi ir pieraduši izkārt krelles, turēt rotājumus vai ielikt tos ziplokos, bet to nevar darīt kategoriski. Visām ķēdēm, aprocēm, gredzeniem un auskariem jābūt atsevišķos nodalījumos, lai cietie akmeņi un metāli nesaskrāpētu mīkstākos.
Ja bižutēriju vēl var ielikt plastmasas maisiņā, tad juvelierizstrādājumi no tā stipri cietīs. Dažu plastmasu tvaiki saēd dārgakmeņus un nokrāso metālus. Nav vērts pakārt pērļu pavedienus un krelles, no tā tie izstiepjas.
12. Pannas ar pretpiedeguma pārklājumu
Visi zina, ka ar dzelzs beržamajiem nedrīkst mazgāt teflona pannu, bet turpina likt tikko nomazgātās pannas vienu uz otras. Tā dēļ uz pannām parādās skrāpējumi, bet pretpiedeguma pārklājums lēnām noberžas. Pamēģini sakārtot pannas, starpā liekot papīra dvieļus vai pergamentu - tā pannas neskrāpēs viena otru un kalpos daudz ilgāk.
13. Stikla pokāli
Daudzas saimnieces apgriež glāzes, kad tās ieliek servantā, argumentējot to, ka tā iekšpusē sakrāsies mazāk putekļu. Viss būtu labi, bet šādā stāvoklī glāzes svars gulstas uz trauslās malas, un ar laiku parādās mikroskopi atlūzumi. Arī glāzes labāk nepārgriež, jo no šādām uzglabāšanas vietām var nolobīties dekoratīvais pārklājums. Tieši tā notika pie šī raksta autora.
14. Veļas pulveris
Vai arī veļas pulveri var glabāt nepareizi? Ražotāji iesaka to turēt sausā vietā līdz 25 °C .Ja pastāvīgi atstāj pulveri vannasistabā, tas uzņem mitrumu, sliktāk atmazgā plankumus un salīp, un tad slikti izšķīst un aizdambē veļas mazgājamās mašīnas filtru. Labāk pārnest līdzekli uz citu vietu vai vismaz ievietot hermētiskajā konteinerā.
15. Baterijas un akumulatori
Oficiālajās rekomendācijās teikts, ka baterijas jāuzglabā 15 °C temperatūrā un tās nevajag likt ledusskapī, lai mitrums nekaitētu kontaktiem. Bet no bērnības atceramies, ka baterija vai akumulators jānoliek saldētavā, lai “uzlādētu”. No kurienes nāca šis mīts?
Izrādās, ka vecās niķeļa baterijas ātri izlādējās un tiešām darbojās pēc saldēšanas. Modernākās litija ierīces ir aprēķinātas uz istabas temperatūru un zaudē ražīgumu salā vai karstumā. Vislabāk turēt tos skapī vai atvilktnē.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts