15 jautājumi, kas palīdz noteikt, vai jums ir hormonālie traucējumi.

Advertisement
Advertisement

Tas ir jāzin! Ārkārtīgi svarīga informācija jūsu veselībai!


Hormoni – apbrīnojamas `būtnes`, kuras mīt mūsu organismā. Pēc viņu stabules danco viss ķermenis. Tieši tie, iekļūstot asinīs, var likt trauslai, jaunai māmiņai pacelt sienu, mašīnu, apstādināt milzīgu akmeni, lai izglābtu zem tā nokļuvušo bērnu. Tieši tie atbild par daudzām mūsu ķermeņa izmaiņām.


Organisma hormonus var salīdzināt ar septiņiem rūķīšiem: tie arī ir septiņi un tie brīnumainā kārtā ir atkarīgi viens no otra. Sekojošais tests jums uzskatāmi parādīs, kā pašam veikt hormonālās un metaboliskās darbības traucējumu diagnostiku.


Atzīmējiet ar ķeksīti, ja pēdējā pusgada laikā esat ievērojuši sekojošās parādības un/vai simptomus:

Raksta turpinājums
1. Jūs uztrauc jūsu atspulgs spogulī.

2. Jūs atliekat kaut kādus dzīves priekus līdz tam laikam, kamēr notievēsiet (piemēram, pludmales apmeklējumu).

3. Jūs regulāri ēdat noteiktu pārtiku. Vai jūs vienmēr esat gatavs ēst savu iecienīto ēdienu, pat tad, ja neesat izsalcis. Jūs bieži uzkodiet, bet bada sajūta rodas pirmajās 3 stundās pēc ēšanas.

4. Jūsu svars pakļauts svārstībām.

5. Atrodaties nepārtrauktos maģiskas diētas meklējumos. Periodiski sevi ierobežojat ēšanā, bet noturēties varat ļoti īsu periodu.
6. Pēc ēšanas izjūtat aizturi, nogurumu vai miegainību.

7. Slēpjat produktus vai ēdat slepus. Jums ir šokolādes vai saldumu slēptuve galda atvilktnē vai skapītī.

8. Stājaties uz svariem katru dienu. Un tas, ko jūs tur ieraudzījāt, nosaka garastāvokli visai dienai.

9. Bieži pārēdaties vai apēdat vairāk nekā vēlējāties. Notiek lavīnveidīga pārtikas lietošana: nokodāt gabaliņu, bet pazuda visa paciņa.

10. Izjūtat vainas sajūtu, ka apēdāt pārāk daudz (daudzums) vai ‘nepareizu’ pārtiku (kvalitāte). Ēdat tikmēr, kamēr jūtaties nedabiski pārpildīti.
11. Pārēdaties, bet pēc tam lietojat caurejas līdzekļus, izraisat vemšanu vai vingrojat līdz spēku izsīkumam, lai kompensētu pārmērīgo pārtikas daudzumu.

12. Jums ir problēmas ar veselību kā pārēšanās sekas vai bijis oficiāli diagnosticēts pirmsdiabēts, diabēts, ateroskleroze, kā arī atklāti lipīdu vielmaiņas traucējumi vai metaboliskais sindroms (centrālā aptaukošanās). Ārsts jums ieteicis nomest svaru savas veselības labad.

13. Ievērojāt, ka baudas gūšanai no iecienītā ēdiena, jums ar katru reizi nepieciešams noēst lielāku tās daudzumu (piemēram, šokolādi, vīnu vai ceptus kartupeļus).

14. Vienmēr domājat par savu svaru vai ēdienu.

15. Turpināt ēst produktus, kuri rada negatīvas sekas veselībai: svara pieaugumu, vēdera uzpūšanos un/vai sāpes, miega traucējumus, gāzes un citas organisma pretošanās izpausmes pieņemt jūsu iecienīto produktu.

Ja jūs uzskaitījāt piecas un vairāk pazīmes, tātad, jūs atrodaties neveselīgas pārtikas, stresa un postošu ēšanas paradumu gūstā. Jums ir jāpievērš nopietnākā uzmanība hormonālās un metaboliskās darbības traucējumu korekcijai. Ja jūs uzskaitījāt četrus un mazāk simptomus/parādības, tad pilnīgi iespējams, ka jūsu hormonālais statuss veselībai nedraud.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024