15 aizliegumi, kas ir tikai Ziemeļkorejā: tu varētu iedomāties ko tādu šeit?

Advertisement
Advertisement

Ziemeļkoreja - pati aizslēgtākā valsts Austrumu Āzijā. Dēļ tā, ka trūkst informācijas par šo valsti, ir leģendas. Tas, ka dzīve tur nav salda, bet likumi briesmīgi - tas ir apliecināts fakts.

 

Ziemeļkorejā valdība pieder vienai partijai ar nosaukumu `Korejas darba partija`. Šo partiju vada 33 gadus vecais Kims Čens Ins. Kaut arī uz papīra valsts skaitās sociālistiska valsts, valdība kura pieder visai darba tautai, patiesībā ir totalitāra valsts un pār to valda neliela partiju nomenklatūra.

 

Visa sistēma ļoti atgādina padomju sociālismu. Ziemeļkorejā oficiāli ir pieņemti tādi ierobežojumi un aizliegumi, kurus nav iespējams sastapt vairāk nekur citur.

Raksta turpinājums
Nav ne interneta, ne Wi-fi

Informācijas blokāde. Interneta nav, ir intranets - iekšējais datortīkls `Kvanmens`. To arī izmanto korejieši.

Šis likums ir pieņemts tam dēļ, lai Korejas pilsoņi nespētu ieiet citu valstu mājaslapām. Wi-Fi nav šī paša iemesla dēļ.

Izmantot tīkla pakalpojumus var tikai no stacionārām ierīcēm.
Īpašuma iegādāšanās aizliegums

Dzīvokļus oficiāli iedala valsts. Ir arī melnais tirgus, kurā tirgo dzīvesvietas summā no 70 līdz 90 tūkstošiem dolāru. Tikai lielākai daļai cilvēku, tādas naudas nav.
Bibliotēkās periodiski nav iepriekšējo gadu izdevumu

Atrast tur avīzi, kas ir izlaista pāris gadus atpakaļ, nav iespējams. Valdība nevēlas būt tiesāta par savu darbību un deklarēto lozungu neatbilstību. Tāpēc ierobežo visas iespējas izsekot savas valdības vēsturi.
Nav roumings

Ar Ziemeļkorejā nopirktu sim-karti uz ārzemēm jūs nepiezvanīsiet.

`Kāpēc jāzina, kas notiek citās valstīs? Ar ko tur komunicēt? Meklē draugus vai savu mīlestību tur, kur piedzimi`, - saka korejiešiem.
Coca-Colas aizliegums

Līdz 2015. gadam dzērienu `Coca-cola` nedrīkstēja tirgot divās pasaules valstīs. Viena no tām bija Kuba. Pēc tā, kad valstī izrādīja lojalitāti pret šo dzērienu, Ziemeļkoreja kļuva par vienīgo vietu pasaulē, kurā kola ir aizliegta dēļ ideoloģiskajām sapratnēm.
Ziemeļkorejā nezina, kas ir McDonald`s

Šeit nav ātro ēdienu restorānu, tas ir labi. Tas laikam ir vienīgais pozitīvais aizliegums, kurā ir manāms, ka valdība uztraucas par nācijas veselības stāvokli. Aizlieguma iemesls arī ir ideoloģisks.

Phenjanas pilsētas ielās pēdējā laikā ir manāmas teltis ar street food, kuru sortimentā pārdodas tradicionālais korejiešu ēdiens.
Netiek pārdoti intīmās higiēnas līdzekļi

Kā cilvēki izdzīvo - nav skaidrs. Sievietes ik mēnesi lieto paštaisītus līdzekļus, bet vīrieši uzticas ātrajai reakcijai.
Frizūras pēc parauga

Katrā frizētavā ir paraugs ar rekomendējamām frizūrām. Pēc tām arī orientējās.

Kā arī ņem piemēru no Kima Čena Ina. Viņš priekš daudziem ir piemērs. Kā viņš apgriež matus, tā arī daudzi citi vīrieši griež.
Zilus džinsus nevelk

Tiek uzskatīts, ka zili džinsi, kuri ir ļoti populāri aiz Ziemeļkorejas robežām, ir pārvērtušies par vispasaules imperiālisma simbolu. Tāpēc valstī ir pieņemts vilkt klasiskās krāsas džinsus - melnus.
Valūtas maiņa tūristiem ir aizliegta

Šeit nacionālā valūta ir - voni. Ārzemniekiem nav tiesību tos izmantot. Speciālos viņiem paredzētos veikalos, viņi maksā ar citu valūtu, bet vietējiem iedzīvotājiem paredzētās iestādēs viņi pat neiet iekšā.
Ir grūti iegādāties sev personīgo auto

Automašīnas šeit maksā nenormāli dārgi. Pat tāds transportlīdzeklis, kā velosipēds, visiem nav pieejams. Šī iemesla dēļ, katram velosipēdam ir sava numurzīme.
Reliģiozās literatūras aizliegums

Šeit reliģija nav aizliegta, bet tā atrodas zem kontroles. Valstī ir populāra svētā ideoloģija čučhe, `balsts uz saviem spēkiem`. Tāpēc valdība dara visu, lai šai ideoloģijai ticētu vairāk, nekā Dievam.
Dzīve bez karstā ūdens

Ziemeļkorejas iedzīvotāju mājās un dzīvokļos nav karstā ūdens. Korejieši mazgājas pirtīs.

Centrālās apkures arī nav, pat skolās nav. Telpās temperatūru paceļ ar malkas kurināšanu krāsnīs.
Nav starptautisko avioreisu

Turklāt, pārvietošanās pašā valstī arī ir ierobežota. Lai apciemotu radiniekus, kuri dzīvo citā pilsētā, ir jāsaņem atļauja.
Ārzemniekiem nav ļauts kontaktēties ar vietējiem iedzīvotājiem

Katram ārzemniekam ir nozīmēts gids, kurš kārtīgi uzmana to, lai viesis nesarunātos bez nepieciešamības ar garāmgājējiem, kā arī mazāk fotografētu.
Korejiešiem ir visai grūta dzīve. Mums viņus nesaprast, viņiem nesaprast tos, kuri dzīvo brīvākās valstīs.

Cik ilgi tas turpināsies? Kāpēc lielvalstis neiesaistās Ziemeļkorejas lietās un neatbrīvo valsti? Dalies ar savu viedokli komentāros.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
2 0 12:26 12.02Valentīna
Kādēļ lauvām tiek piedāvāts tāds milzīgs gredzens,man tādu pat par velti nevajag un punkts!!!!
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024