14 sliktie ieradumi, kuru dēļ jūs vienmēr jūtaties noguris

Advertisement
Advertisement

Jūs uztrauc mūžīgā noguruma sajūta? Iespējams, jūsu pašsajūta cieš no sliktajiem ieradumiem, kuri zog jūsu enerģiju.


Neizgulēšanās - tas nav vienīgais noguruma iemesls. Daudzas citas lietas var garīgi un fiziski pārvērst parastu dienu neizturamā rutīnā. Izdevuma Time autori pastāstīja par izplatītākajiem noguruma iemesliem, kā arī padalījās, kā atgriezt ķermenim normālu pašsajūtu.

Raksta turpinājums
1. Jūs izlaižat treniņu, kad jūtaties noguris

Daudzi kļūdaini domā, ka spēs ieekonomēt spēkus, ja izlaidīs treniņu. Bet patiesībā sporta nodarbības tikai palielinās jūsu spēkus. Pēc pētījuma rezultātiem, ko veica Džordžijas štata universitāte - cilvēki, kuri dzīvo sēdošu dzīvesveidu, sāk justies enerģiskāki jau 6 nedēļas pēc tā, kad ir sākuši nodarboties ar sportu. Turklāt, pietiek tikai ar trīs 20 minūšu ilgiem treniņiem nedēļā.

Fiziskie vingrinājumi palielina spēkus un izturību stimulējot sirdsdarbību un stimulē lielāku skābekļa un uzturvielu uzņemšanu organismā. Tāpēc, nākamo reizi, kad jums nebūs spēka iet uz sporta zāli, liekat sev iziet vismaz pastaigā - jūs to nenožēlosiet.
2. Jūs nedzerat pietiekamu daudzumu šķidruma

Pēc Teksasas dietoloģes Eimijas Hudsones vārdiem, pat nenozīmīga atūdeņošanās 2% apmērā no normāla šķidruma apjoma noved pie nozīmīga enerģijas zuduma. Šķidruma trūkums organismā samazina asins daudzumu un padara to biezāku. Sirdij ir nepieciešams vairāk spēka asins cirkulēšanai, tāpēc tā sāk strādāt mazāk intensīvi, kā rezultātā samazinās skābekļa cirkulācija organismā.
3. Jūs nesaņemat pietiekamu daudzumu dzelzs

Dzelzs deficīts var padarīt jūs lēnus, aizkaitināmus, vājus un nespējīgus koncentrēties. `Jūs pārāk ātri nogurstat, kad muskuļi un šūnas saņem mazāk skābekļa`, - saka Hudsone. Lai izbēgtu no tā, kā arī samazinātu anēmijas attīstīšanās risku, ietveriet savā uzturā produktus, kuri satur dzelzi, tajā skaitā arī pupiņas, zaļo lapu dārzeņus un zemesriekstu sviestu.

Pievērsiet uzmanību: ja parādās dzelzs trūkuma simptomi, ir nepieciešams vērsties pie ārsta, jo tās var būt citas slimības pazīmes.
4. Jūs esat perfekcionists

`Pastāvīga tiekšanās pretī pilnībai liek jums strādāt ilgāk un cītīgāk, nekā tas ir nepieciešams`, - saka Irena Levina, Ņujorkas medicīnas skolas, psihiatrijas profesore. `Jūs sev nostādāt nereālus mērķus, kurus ir grūti vai neiespējami sasniegt. Pēc kāda laika, jūs sapratīsiet, ka laiks, kuru pavadījāt pie darba, nav iespaidojis tā kvalitāti.
5. Jūs uzpūšat no mušas ziloni

Ja katru reizi, kad jūsu priekšnieks izsauc jūs pie sevis uz neplānotu sanāksmi, jūs gaidāt atlaišanu, jums ir maniere dramatizēt un pastāvīgi gaidīt to sliktāko. Pēc Irēnas Levinas vārdiem, trauksmes sajūta burtiski paralizē jūs un iztukšo jūs psiholoģiski. Tā kā, nākamreiz, kad pieķersiet sevi domājot negatīvas domas, dziļi ieelpojiet, pēc tā pajautājiet sev, kāda ir varbūtība, ka notiks sliktākais. Pastaiga svaigā gaisā, meditācija, draudzīgs padoms palīdzēs jums tikt galā ar pārdzīvojumiem un jūs iemācīsieties skatīties uz lietām reāli.
6. Jūs nebrokastojat

Ēdiens - tā ir degviela mūsu organismam. Kad mēs guļam, mūsu organisms turpina patērēt dienas laikā uzņemto enerģiju, lai uzturētu asins un skābekļa cirkulāciju. Tāpēc no rītiem jums vajag `uzpildīties`. Ja jūs izlaižat brokastis, jūs dienas laikā jutīsieties bezspēcīgs. Kā saka Eimija Hudsone:

`Brokastis - tā ir liesma, kas iešķiļ metabolismu`.

Brokastīs Hudsone iesaka ēst pilngraudu produktus, tīrus proteīnus un veselīgos taukus. Tas var būt augļu smūtijs ar pienu, auzu pārslu putra ar zemesriekstu sviestu vai pilngraudu maize un jogurts.
Foto: rl0.ru
7. Jūs ēdat ātros ēdienus vai kādus citus kaitīgus ēdienus

Produktiem, ar augstu cukura saturu un parastiem ogļhidrātiem ir augsts glikēmiskais indekss, tas nozīmē, ka asinīs strauji palielinās cukura līmenis. `Bieža cukura līmeņa paaugstināšanās kļūst par noguruma iemeslu`, - saka Hudsone. Mēģiniet kontrolēt cukura līmeni, regulāri lietojot uzturā augu un pilngraudu produktus.
Foto: lfly.ru
8. Jūs neprotat atteikt

Tieksme visiem izpatikt bieži vien noved pie enerģijas zuduma. Ar laiku tāda uzvedība var attīstīt jūsos aizvainojuma sajūtu. Atcerieties: kad jūsu bērna treneris lūdz izcept cepumus visai komandai, vai kad priekšnieks lūdz iziet darbā svētdien, jums nav jāpiekrīt. Iemācieties teikt `nē`.

Klīniskais psihologs Sjūzena Albersa rekomendē praktizēties ar tādu psiholoģisko paņēmienu: `Pamēģiniet pateikt skaļi `nē`, kad jūs esat vieni paši savā mašīnā. Ja jūs izdzirdēsiet kā skan tas vārds, jums būs vieglāk to pateikt, kad būs nepieciešamība`.
9. Jūsu darbā ir nekārtība

`Samētāts galds psiholoģiski iztukšo jūs, palēnina smadzeņu spēju apstrādāt informāciju un neļauj koncentrēties darbam`, - pie tāda secinājuma nonāca Pristonas universitātes pētnieki. Dienas beigās, salieciet visas lietas savās vietās. Tas palīdzēs nākamo dienu sākt ar pozitīvu noti.
Foto: com.ua
10. Jūs strādājat atvaļinājuma laikā

Ienākošo vēstuļu pārbaudīšana tā vietā, lai atslābinātos pie baseina, var atņemt jums pēdējos spēkus un novest pie pilnīga noguruma. Atvaļinājuma laikā mēģiniet aizmirst par darbu un ļaujiet sev atpūsties. Tas palīdzēs jūsu ķermenim un smadzenēm atjaunoties, kā rezultātā spēsiet atgriezties pie jūsu pienākumiem ar jauniem spēkiem.
Foto: newpix.ru
11. Jūs pirms miega izdzerat glāzi vīna

Daži cilvēki pirms miega ir pieraduši iedzert pāris vīna glāzes, esot pārliecināti, ka tas viņiem palīdz atslābināties. Patiesībā šis ieradums rada pretēju efektu. Pēc daktera Alena Toufaja vārdiem, alkohols sākumā iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu un patiesi izrāda nomierinošu iedarbību. Bet beigās tas sabojā miegu. Alkohols noved pie adrenalīna palielināšanās. Tāpēc eksistē liela iespējamība, ka pēc alkohola lietošanas jūs negaidīti varat pamosties naktī. Lai izbēgtu no problēmām ar miegu, dakteris Toufajs iesaka atteikties no alkoholiskajiem dzērieniem kā minimums 3-4 stundas pirms miega.
12. Jūs pirms gulētiešanas pārbaudiet e-pastu

`Mirdzošā gaisma no telefona vai datora ekrāniem ietekmē organismu, samazinot melatonīna hormona līmeni, kurš atbild par miega perioda ciklu`, - saka dakteris Toufajs. Kaut arī katrs cilvēks individuāli uzņem ekrānu apžilbināšanu, dakteris rekomendē izmantot ciparu ierīces kā minimums stundu vai divas pirms miega. Ja jūs nevarat aiziet gulēt nepārbaudot e-pastu, tad turiet ierīci 35 cm attālumā no acīm.
13. Jūs savu dienu uzticat tikai kofeīnam

Nav nekā briesmīga tajā, lai uzsāktu savu dienu ar tasi kafijas. Turklāt, pēc pētījumu rezultātiem, jūs varat izdzert 3 tases kafijas dienā bez kaitējuma savai veselībai. Tomēr pārlieku lielā kafijas dzeršana var sabojāt jūsu miegu, saka Alens Toufajs.

Kofeīns bloķē adenozīnu - aktīvo šūnu produkts, kurš palīdz mums iemigt. Pētījumi, kas ir publicēti Journal of Clinical Sleep Medicine (Miega medicīnas klīniskais žurnāls), apstiprināja, ka kafijas dzeršana pat 6 stundas pirms miega, var iespaidot jūsu miegu. Tāpēc vislabāk pēdējo tasi kafijas ir jāizdzer ne vēlāk par pusdienām.
14. Jūs par ilgu guļat brīvdienās

`Ja sestdienā jūs neejat gulēt līdz vēlai naktij, bet vēlāk svētdienā jūs guļat pus dienu, jums būs grūti aizmigt svētdienas vakarā. Tas savukārt novedīs pie tā, ka pirmdien jūs jutīsieties sagrauts`, - saka dakteris Toufajs.

Ja jūs nevarat sestdien aiziet gulēt noteiktā laikā, vismaz liekat sev pamosties svētdien agrāk, bet vēlāk paguliet pēc pusdienām. `20 minūšu dienas miegs palīdzēs uzņemt spējus, neizejot no miega fāzes, pēc kura parasti ir grūtāk pamosties`, - saka dakteris Toufajs.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024