14 sapņu iezīmes, kas ir mūsu ķermeņa un zemapziņas signāls

Advertisement
Foto: adme.ru
Advertisement

Smadzenes saņem visaizraujošākos un interesantākos iespaidus, kad cilvēks guļ. Tieši tāpēc, ka mūsu griba zaudē kontroli pār domām, paveras īpašs domāšanas veids. Zinātnieki joprojām nav pilnībā izpētījuši visus procesus, kas miega laikā notiek ar smadzenēm. Bet izrādījās, ka sapņi var liecināt par psihes stāvokli, tās novirzēm no normas, kā arī par fizisko veselību.

 

Mēs nolēmām uzzināt interesantākos faktus par sapņiem un to, kādas zīmes mums dod zemapziņa, kā sapņi ietekmē mūsu veselību.

 

Raksta turpinājums
Foto: adme.ru
Cilvēki var redzēt monohromus, krāsainus un baltus sapņus

• XX gadsimta 40. gados gandrīz trešdaļa aptaujāto amerikāņu apgalvoja, ka redz tikai melnbaltus sapņus. Pētījumos, kas veikti 21. gadsimta sākumā, jau ir teikts, ka cilvēki ap 25 gadu vecumu gandrīz vienmēr redz krāsainus sapņus un cilvēki, kas vecāki par 50 gadiem, joprojām bieži sapņo monohromā. Tas, cita starpā, ir saistīts ar tehnoloģiju attīstību. Sapņu bezkrāsu varēja ietekmēt melnbalti televizori, no kuriem cilvēki guva emocionālus iespaidus. Ar krāsu televīzijas parādīšanos un, it īpaši, datoriem un viedtālruņiem sapnī smadzenes sāka darboties nedaudz savādāk. Kopumā apmēram 12% cilvēku pasaulē sapņo monohromā.

• Bet eksperti turpina izcelt tā saucamo balto sapņu veidu. Baltie sapņi tiek novēroti, kad cilvēks neskaidri atceras, ka sapņoja par kaut ko, bet nevar precīzi pateikt, ko. Šie apstākļi var ietvert arī pieredzētas emocijas un sajūtas miega laikā. Zinātnieks Pēteris Fazekass grāmatā “Baltie sapņi, kas veidoti no dažādām krāsām” detalizēti stāsta par šo parādību.

• Cilvēkiem, kuri atmetuši smēķēšanu, ir daudz spilgtāki sapņi nekā smēķētājiem vai tiem, kuri nekad savā mūžā nav smēķējuši. Tas notiek tāpēc, ka tad, kad cilvēks pārtrauc smēķēšanu, smadzenes sāk kompensēt serotonīna zudumu un ražo to vairāk nekā nepieciešams. Tas noved pie spilgtiem sapņiem un murgiem.

• Ļoti spilgtus sapņus redz cilvēki ar dzirdes traucējumiem. Pārbaudot cilvēku ar atšķirīgiem dzirdes traucējumiem sapņus, tika noskaidrots, ka maņu indikatori (sāpes, garša) un emocijas ir spēcīgāki nekā labi dzirdošiem cilvēkiem.
Cilvēku parādīšanās sapnī ir savi noteikumi
Foto: adme.ru
• Cik bieži sievietes vaino vīriešus, ka viņi sapņo par citām sievietēm! Faktiski vīrieši sapnī visbiežāk redz sava dzimuma pārstāvjus. Divos gadījumos no trim vīrietis cīnās vai sazinās ar citu vīrieti. Kamēr sievietes sapņo par vienādu skaitu vīriešu un sieviešu.

• Bet tas, ka mēs varam redzēt sapnī pilnīgi jaunu seju, ir meli. Mēs jau esam redzējuši visus cilvēkus, kuri mums parādās sapnī. Smadzenes vienkārši neļāva prātam atcerēties seju, bet zemapziņā tā pastāvēja. Tie var būt nejauši garāmgājēji, cilvēki, kurus redz televizorā utt. Dzīves laikā mums garām paiet miljoniem cilvēku un smadzenēm netrūkst “aktieru miegam”.
Foto: adme.ru
Sapņi palīdz samierināties ar realitāti un liecina par psihes stāvokli

• Vairumā gadījumu sapņos mēs piedzīvojam nelielu, bet nemiera sajūtu. Sapņos biežāk izpaužas negatīvas emocijas nekā pozitīvas.

• Sapņi ļauj mums samierināties ar to, kas mūs sāpina realitātē. Sniedzot izeju emocijām sapnī, mēs pēc pamošanās jūtamies labāk, lai gan to, par ko sapņojām, iespējams, nemaz neatcerēsimies.

• Garīgi vesels cilvēks vienmēr redz sapņus, tikai pamostoties viņš tos uzreiz var aizmirst. Tiek uzskatīts, ka nespēja redzēt sapņus, kurus instrumenti fiksēs, tiek novērota gadījumos ar garīgiem traucējumiem. Pārmērīgi nežēlīgi sapņi var liecināt arī par smadzeņu darbības traucējumiem.

• Tie, kuriem patīk iet gulēt vēlu un, jo īpaši, strādāt naktīs, mēdz redzēt satraucošus sapņus un murgus. Bet cīruļiem biežāk rādās pozitīvi sapņi.
Foto: adme.ru
Miegs un fiziskā veselība ir ļoti cieši saistīti

• Kad cilvēks krāc, viņš nesapņo. Krākšanas un miega procesus nevar apvienot.

• Zīdaiņi daudz guļ, gandrīz 70% no dienas ilguma. Un daudz vairāk laika nekā pieaugušie pavada aktīvajā miega fāzē. Tam ir milzīga loma bērna attīstībā. Tāpēc pirmajos dzīves gados miegs ir ārkārtīgi svarīgs, lai normāli funkcionētu mazuļa smadzenes.

• Sporta aktivitātes, īpaši kardio vingrinājumi, var veicināt labāku un mierīgāku nakts miegu.

• Neliela cilvēku grupa - apmēram 1% no visiem planētas iedzīvotājiem – var izgulēties dažās stundās. Pastāv teorija, ka par to ir atbildīga konkrēta gēna mutācija. Bet daži brīvprātīgo veiktie pētījumi vēl nav apstiprinājuši šo teoriju.
Foto: adme.ru
Un kāds dīvains sapnis jums pēdējā laikā ir bijis? Vai atceraties savus sapņus?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 17:19 26.11Richard
Neseniai pradėjau dalyvauti sporto lažybose ir turiu pripažinti, kad tai suteikė papildomų emocijų žiūrint rungtynes. Jei kas nors taip pat domisi šia tema, norėčiau rekomenduoti GG.Bet platformą. Tai ne tik lažybų svetainė, bet ir visas portalas, kuriame galima stebėti rungtynes realiuoju laiku, lažintis iš kibernetinio ir klasikinio sporto.

Ypač patogu, kad platforma pritaikyta Latvijai, todėl visi procesai - nuo registracijos iki pinigų išėmimo - yra aiškūs ir paprasti. Maloni sąsaja, didelis įvykių pasirinkimas ir reguliarios premijos aktyviems naudotojams - visa tai išskiria GG.Bet iš kitų gg-bet-lv.com Pradedantiesiems yra pagalba ir instrukcijos, todėl net jei tik pradedate, suprasti nebus sunku. Sėkmės visiems, žaiskite atsakingai! ????
0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024