-
- 42448 x
-
https://torno.lv/xNE17JS
Ir lietas, kas liecina par cilvēka finansiālo stāvokli. Parasti tās ir kažokādas, lielas rotaslietas, dārgi pulksteņi. Daži cilvēki gadiem ilgi ir gatavi krāt un pat ņemt kredītus. Taču visā pasaulē bagātie cilvēki pakāpeniski tādā veidā pārstāj izrādīt savu sociālo statusu.
Mēs esam par saprātīgu ekonomiju, tāpēc esam atraduši pārticības simbolus, uz kuriem mode ir pagājusi. Bet daudzi to vēl nav sapratuši.
Raksta turpinājums
1. Rotaslietas no zelta
Stilīgas sievietes parasti izejot uzliek zelta rotu minimumu, pievēršot uzmanību pirmām kārtām to kvalitātei. Vai dod priekšroku liela izmēra bižutērijai.
Tiem, kuru finansiālais stāvoklis ir nestabils, zelta pirkšana joprojām ir līdzekļu ieguldījums. Tiek uzskatīts, ka, iegādājoties zeltu, jūs izveidojat krājumu “melnai dienai” ķēdītes vai gredzena veidā. Tas atspoguļojas arī uz to, kā nabadzīgas meitenes valkā juvelierizstrādājumus – daudzas ievēro principu “visu labāko uzreiz”.
2. Dārgu zīmolu apavi un apģērbi
Bieži pat ļoti bagāti cilvēki ir vienaldzīgi pret zīmolu apģērbu un ikdienas dzīvē staigā vienkāršos džinsos un džemperos, pirktos parastajos veikalos, un kas ir pamatlietas viņu garderobēs. Vienā no intervijām Bils Geitss atzīmēja, ka uz viņa plaukstas locītavas ir pulkstenis par $10, neskatoties uz to, ka viņš var atļauties miljonu pāru pulksteņu ar slavenākajiem zīmoliem. Iepirkšanās vietā bagātnieki tiecas saņemt citus priekus no dzīves un nežēlo līdzekļus izklaidei un ceļojumiem. Viņiem tas ir dārgāks par zīmolu somiņu.
3. Plastiskās operācijas
Agrāk visā pasaulē bija modē plastiskās operācijas - visi gribēja iegūt ideālu ķermeni un seju bez vainas. Bagāti vīrieši paši piedāvāja savām izraudzītājām apmaksāt pārvērtības, un viņas arī nepretojās. Tagad arvien vairāk slavenību un turīgu cilvēku uzstājas pret plastmasu un propagandē mīlestību pret savu ķermeni un grumbām.
Tikmēr daudzas meitenes joprojām ir gatavas atteikt sev daudzējādā ziņā, lai sakrātu naudu plastikāta lūpām, krūtīm un procedūrām, kas palīdzēs palikt jaunākām un maksimāli atbilst mūsdienu priekšstatiem par skaistuma ideāliem, kas pakāpeniski atkāpjas pagātnē.
4. Kažoki no dabiskās ādas
Slaveni dizaineri un viņu bagātās klientes arvien biežāk atsakās no dabiskām kažokādām, jo uzskata, ka tas ir neētiski. Zināmi gadījumi, kad dzīvnieku kažokādu nēsātājas aplēja ar krāsām. Kalifornijā visā štatā ir likums, kas aizliedz nēsāt un pārdot kažokādas.
Bet dažām meitenēm kažoks joprojām ir greznības un statusa priekšmets. Lai gan teorētiski to var aizstāt ar ziemas mēteli un siltinātu kažoku no mākslīgās ādas.
5. Lidojumi biznesa klasē
Racionāli cilvēki visā pasaulē ir gatavi ceļot pieticīgi, pat ja viņiem ir finansiāla iespēja samaksāt vairāk. Piemēram, IKEA dibinātājs Ingvars Kamprads uzskata, ka biznesa klases lidojumi ir nevajadzīgas pārmērības, tāpēc visi IKEA darbinieki, neatkarīgi no viņu līmeņa, lido ekonomiskajā klasē un dzīvo lētās viesnīcās.
Bet daudzi cilvēki ar vidējiem ienākumiem ir gatavi pārmaksāt par braucienu biznesa klasē, neskatoties uz to, ka lidojumu cenas pieaug ik gadu un vislielākais pieaugums vērojams tieši biļešu cenām. Pēc būtības, pateicoties to eksistencei, aviokompānijas var saglabāt pieejamus tarifus ekonomiskajai klasei. Kad mēs to zinām, šāds lidojums vairs nav īpaši pievilcīgs.
6. Sadzīves tehnika
Turīgie cilvēki nedzenas pakaļ jaunajiem sadzīves tehnikas modeļiem. Ja iepriekšējā aparatūras versija darbojas labi, tad nav vajadzības pirkt jaunu. Šos noteikums cilvēki ar maziem ienākumiem pārkāpj visā pasaulē it visur: patēriņa kredīti tiek noformēti burtiski uz jebkuru sadzīves tehniku un sīkrīkiem.
Tas attiecas arī uz tehniku “uz vienu reizi” – vafeleļu pannu, pankūku pannu, saldējuma pagatavotāju, fondī, masierus ar 15 uzgaļiem. Visbiežāk šādus brīnumus cilvēki izmanto 1 –2 reizes, un tālāk tie guļ uz plaukta nevajadzīgi un “skatās” uz savu īpašnieku ar mēmu pārmetumu par bezjēdzīgi iztērēto naudu.
7. Liels daudzums detaļu interjerā
Veiksmīgi cilvēki cenšas turēties pie minimālisma savas mājas dizainā. Bagātnieki arvien biežāk izvēlas vienkāršību interjerā, lai nenovērstos uz sadzīves lietām un netērētu laiku mēbeļu atlasei un iegādei, remontam. Tas atbrīvo laiku ģimenei, attiecībām, tikšanās ar draugiem, darbu.
Bieži vien vidusšķiras pārstāvji cenšas piepildīt savu māju ar detaļām un pēdējiem moderniem jaunumiem. Viņi tiecas pastāvīgi uzlabot interjeru, novēršoties no patiesi svarīgām nemateriālām lietām mēbeļu iegādei un remontam.
8. Liela māja
Turīgie cilvēki izvēlas pirkt perspektīvu nekustamo īpašumu par nelielu naudu, lai iegūtu peļņu, kad izaugs cena un varēs nopelnīt. Piemēram, miljardieris Vorens Bafets joprojām dzīvo pieticīgā mājā, kas iegādāta jau 1958. gadā. Mājīgā savrupmāja Nebraskas štatā viņam izmaksāja tikai 30 tūkstošus dolāru, bet tagad tā tiek vērtēta uz $650 tūkst.
Meksikas miljardieris, kura bagātību novērtē 50 miljardu dolāros, dzīvo pieticīgā, sen nopirktā mājā un izvairās no dārgas tehnikas. Amansio Ortega, apģērbu veikalu tīkla Zara dibinātājs, arī neļāva veiksmei sagrozīt galvu: viņš un viņa sieva dzīvo parastajā mājā Spānijā. Stenfordas Universitātes profesors Deivids Čeritons, kuram pieder kompānija Google ar 1,3 miljardiem dolāru novērtējumu, savā intervijā teica: „Šie cilvēki, kuri būvē mājas ar 13 vannasistabām un tā tālāk, ar viņiem acīmredzot kaut kas nav kārtībā.”
Vidusslānis lielākoties vadās pēc parunas “katram vīrietim jāiestāda koks, jāuzceļ māja un jādzemdē dēls”. Un daudzu ģimeņu dzīvē tiek uzsākta celt kaut kāda liela ēka, bet dažreiz arī netiek pabeigta, kamēr bērni izaugs. Nauda aizņem daudz laika, laika un enerģijas, bet mājas un teritorijas uzturēšanas izdevumi atņem lielāko daļu ienākumu.
9. Luksus klases automašīnas
Tagad nodrošinātie cilvēki bez nepieciešamības neiegādājas jaunu marku automašīnas, ja viņu paša mašīna labā stāvoklī un pilnībā apmierina. Pat Facebook īpašnieks Marks Cukerbergs brauc ar Volkswagen mašīnu ar mehānisko pārnesumu kārbu un saka, ka viņu nekad nav īpaši satraukusi bagātība.
Bet daudzi cilvēki visā pasaulē izmanto dārgas automašīnas lai pašapliecinātos, un pat līdzekļu trūkums tās pirkšanai un uzturēšanai bieži vien nemēdz traucēt - viņi vienkārši ņem auto kredītā.
10. Maksas mācības
Miljonāri zina, ka bezmaksas izglītība ir ļoti atšķirīga no maksas. Bet panākumi dzīvē ir tikai disciplīna, mērķtiecīgums un neatlaidība. Turklāt šobrīd lielākie ārvalstu uzņēmumi ir gatavi pieņemt darbā jaunus cilvēkus, ja viņiem ir atbilstošas zināšanas. Tātad profesionālā pieredze un reālās prasmes kļūst daudz svarīgākas par augstākās izglītības diplomu.
Bet daži uzskata, ka, ja viņi samaksās par izglītību un saņems diplomu, tad iegādāsies biļeti veiksmīgai dzīvei. Rezultātā jaunieši ir apņēmušies ņemt lielu kredītu izglītības apmaksai. Bet pēc tam viņiem jāstrādā vairāk kā 5 –10 gadus, lai atgrieztu naudu bankai, tas ir, tērēt savas dzīves vērtīgākos gadus.
11. Liels daudzums rotaļlietu bērniem
Veiksmīgie cilvēki secināja, ka, pērkot bērniem rotaļlietas neierobežotā daudzumā, viņi var kaitēt saviem bērniem. Pētījumi to apliecina: 36 mazuļiem piedāvāja spēlēt pusstundu vai ar 4 rotaļlietām, vai ar 16. Un tika atklāts, ka bērni no 1grupas, kas spēlējās ar 4 rotaļlietām, bija daudz radošāki: viņi izdomāja vairāk izklaides ar mazāku priekšmetu skaitu. Ja vecāki pavada laiku ar bērniem un pievērš viņiem vairāk uzmanības, tad viņš attīstās ātrāk nekā tad, ja viņam vienkārši būtu daudz rotaļlietu.
Tikmēr lielākā daļa vecāku atzīstas, ka viņu bērni ir burtiski apkrauti ar rotaļlietām: rotaļām jau ir vajadzīgs atsevišķs dzīvoklis, no lellēm var sastādīt armiju, no konstruktoriem – celt 2-stāvu mājas. Bērnu sapņiem nav laika: viss ir, bet visas vēlmes tiek izpildītas pārāk ātri. Tā vecāki vēlas demonstrēt savu mīlestību un dot saviem bērniem to, kas nebija viņu bērnībā.
12. Treniņi un kursi
Personiskās izaugsmes kursi ir bizness, un treneri tur nav ieinteresēti klienta efektīvajā attīstībā, tāpēc nav iespējams ar treniņiem kardināli atjaunot savu dzīvi. Veiksmīgi cilvēki zina, ka mainīt savu dzīvi var tikai ar nepārtrauktu darbu ar sevi un saviem mērķiem.
Starp cilvēkiem, kuri tikai plāno kļūt par veiksmīgiem, šādi kursi ir kļuvuši ārkārtīgi populāri. Starp citu, dalības maksa tajos ir pietiekami augsta, bet biļetes tik un tā “izķer”. Nebagāti cilvēki meklē burvju tableti, kas mainīs viņu dzīvi, bet, kad tā nestrādā, bieži aiziet pie jaunā trenera.
13. Skaistuma sfēra
Mūsdienās dabiskā nagu krāsa liecina par privilēģiju un bagātību. Veiksmīgas sievietes dod priekšroku kārtīgai, dabiskai nagu formai, atturīgam pasteļonim un tā niansēm, kas izskatās elitāri.
Daudzas meitenes grib zināt, ka viņu manikīru ir pamanījuši apkārtējie, tāpēc bieži izvēlas spilgtas krāsas laku, oriģinālu dizainu ar kristāliem un ekstrēmu garumu. Ja nav gari, tad jautājumu izlemj pieaudzējot. Tādu tēlu bieži izvēlas vidusšķiras pārstāves, kuras vēlas parādīt, ka tās pavada savu laiku vaļojoties.
Kādas lietas jums liekas apstiprinošas statusu un no kurām jūs nekādā gadījumā neesat gatavi atteikties?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts