-
- 2860 x
-
https://torno.lv/xS7NJv0
Labus trillerus, kas var likt jūs nervozi sagrozīties krēslā no pirmajām sekundēm un līdz titriem, tik viegli neatrast.Tāpēc, agrāk vai vēlāk šī žanra cienītājiem kļūst grūti izvēlēties: vai nu skatīties mazpazīstamu zema reitinga (un bieži zemas proves) filmu, vai arī, pārskatīt kinolenti, kura ieguvusi augstus skatītāju un kritiķu vērtējumus un apstiprinājusi sevi daudzos topos. Šķiet, ka izvēle ir acīmredzama.
Mēs nekādā gadījumā neaicinām jūs pārstāt atklāt jaunus vārdus kinoindustrijā, bet dodam mājienu, ka daži trilleri otrajā un trešajā skatījumā ir tikpat lieliski kā pirmajā reizē.
Vai jūs bieži ievērojāt, ka smaidāt trillera skatīšanās laikā? Šis žanrs aicināts radīt jums pavisam citas emocijas, bet visur ir izņēmumi.
Raksta turpinājums
Lūk, filma “Vienkāršs lūgums” ar Bleiku Laivliju un Annu Kendriku galvenajās lomās. Noslēpumainā pazušana un līķis filmā nekur nepalika, toties lielisks humors un brīnišķīgs saundtreks dod svaigumu, kas tik ļoti pietrūkst daudziem detektīvtrilleriem.
Fakts: visā filmas laikā Annas Kendrikas varoņi maina tērpus 39 reizes. Kad viņa atklāj patiesību, apģērba stils paliek drūms un depresīvs.
Žakete (2004)
Ja mēģināsit aprakstīt šo filmu ar vienu vārdu, tad labāku variantu vārdam “mīkla”, jūs neatradīsiet. Lai noskaidrotu visus trillera “Žakete” sižetus, skatītājam būs jāsaglabā maksimālā koncentrācija no sākuma līdz beigām. Te nav nekāda sakara ar mesendžeriem un sociālajiem tīkliem. Tas nebūs grūti: no Edrīna Broudi un Kiras Naitli aktierspēles tiešā nozīmē nav iespējams atraut acis.
Fakts: lai pārliecinošāk izskatītos kara veterāna lomā, Edriens Broudijs s filmēšanās laikā izmantoja proteīna diētu.
Parazīti (2019)
Daudzu Āzijas filmu problēma ir tāda, ka šajos notikumos ir grūti parādīt mūsu realitāti. Taču Dienvidkorejas režisora Pona Čuņina filma “Parazīti” šajā plānā ir kļuvusi par internacionālu. Kannās satīriskais trilleris par šķiru nevienlīdzību ieguva Zelta palmu zaru. Jūlija sākumā filma iznāca plašā nomā. Filmas reitingi ir mākoņaini augsti, principā, kā arī skatītāju gaidas, kas saistītas ar to.
Fakts: pēc pirmizrādes Kannas kinofestivālā filmai aplaudēja 15 minūtes.
Ledene (2005)
Pilnīgi precīzi Elenas Peidžas labākā loma (Jā, mēs neesam aizmirsuši filmu “Džuno”) un, iespējams, visprovokatīvākais trilleris mūsu gadsimtā. Režisors Deivids Sleids “gāja pa trauslu ledu”, gribēdams izstāstīt par 14 gadus vecu meitenīti un 32-gadīgo fotogrāfu, kas iepazinušies sociālajos tīklos. Gala rezultātā, radās emocionāla filma ar oriģināliem sižeta risinājumiem.
Fakts: angļu interneta slengā termins Hard Candy (tā oriģinālā tiek saukta šī filma) nozīmē nepilngadīgu meiteni.
Hloja (2009)
“Visas laimīgās ģimenes ir līdzīgas viena otrai, katra ideālā ģimene savā ziņā nav ideāla,” oriģinālajā klasikā frāzē skan citādi, bet tā vislabāk parāda Atoma Egojana “Hloja” filmas sižetu. Filmas ar Džulianu Mūru, Liamu Nisonu un Amandu Seifidu stāstā, pirmajā acu uzmetienā, šķiet, ka mēs redzam visnotaļ veiksmīgu un laimīgu ģimeni. Bet, mēs taču zinām, ka tā ir tikai fasāde, aiz kuras slēpjas daudz vairāk - tas, kas pārvērš šo filmu no melodramas par īstu trilleri.
Fakts: Ketrinas loma bija rakstīta Džulianai Mūrai.
Citi (2001)
Nikola Kidmena ir apveltīta ar daudziem talantiem: gan prāts, gan skaistums, bet viņas arsenālā ir kaut kas vairāk - spēja nobiedēt skatītāju ar vienu skatienu vai žestu. Alehandro Amenabāra mistiskajā trillerī “Citi” šī aktrises dotība bija tieši laikā. Iespējams, ka neviena cita filma no šī saraksta atmosfēras ziņā ar to nelīdzinās. Ja vēlaties redzēt šo filmu, pārliecinieties, vai jums visi logi ir aizvērti.
Fakts: filmas producents bija Toms Krūzs. Tas bija viņu pēdējais kopīgais darbs ar Nikolu Kidmenu.
Telma (2017)
Domas materializējas, un, vai tā nav cienīga tēma mistiskajam trillerim? Tā uzskatīja arī Joakims Triers, kura filma “Telma” var tikt uzskatīta par klasiku savā žanrā. Tā ir tā filma, kas ne reizi nepievils skatītāju un atstās pēcgaršu.
Fakts: aktrise Ellija Harboa, kura izpildīja galveno lomu, mācījās tajā pašā universitātē, tāpat kā viņas personāžs Telma. Viņa studēja mākslas vēsturi.
Gūsteknes (2013)
Hjū Džekmena un Džeika Džillenhola aktieru duets ir tieši tas, ko mēs visi esam pelnījuši pēc smagas nedēļas. Filmā “Gūsteknes” vienam no viņiem bija pārliecinoši jātēlo tēvs, kuram pazudusi meita, bet otram – detektīvu, kurš vada izmeklēšanu. Abi ar savu uzdevumu tika galā.
Fakts: šajā filmā Hjū Džekmans spēlē tēva lomu, kura meita nolaupa. Viņa kandidatūra tika uzskatīta par līdzīgu lomu filmā “Mīļie kauli”, bet tur viņa vietā tika pieņemts Marks Volbergs, kurš varēja spēlēt galveno lomu arī “Gūsteknēs”.
Citu dzīve (2006)
100 tūkstoši darbinieku, 200 tūkstoši informatoru. Kopā viņi ir partijas vairogs un zobens, slavenais Štazi. Viņu metode – turēt aizdomās. Citu cilvēku dzīve ir viņu profesija. Tieši tas ir Floriana Henkela fon Donnersmarka oskarotās filmas pamatā. Lai labāk izprastu komunistisko Vāciju 1980-tos gados, mūs iepazīstina ar dramaturgu Georgu Draimonu, tomēr viņa dzīvi cieši vēro ne tikai skatītāji pie ekrāniem.
Fakts: visas noklausīšanās un skaņas ierakstīšanas ierīces, kas parādītas kinolentē, ir muzeju eksponāti un pilnīgi ticami atspoguļo VDR tehniskās iespējas 19806. gados.
Nolādēto sala (2009)
Diez vai uz mūsu planētas atradīsies cilvēks, kurš nav redzējis un neko nav dzirdējis par Mārtiņa Skorsezes trilleri “Nolādēto sala” ar Leonardo Di Kaprio galvenajā lomā. Problēma ir tāda, ka maz kurš no skatītājiem varētu izskaidrot šīs filmas beigas. Vai tas nav iemesls, lai no jauna to pārskatītu?
Fakti: filmas atmosfēras izveidei Mārtins Skorsēze meklēja iedvesmu Veila Ljutona filmās par zombijiem.
Baiļu istaba (2002)
Džodija Fostere saņēma otro “Oskara” statueti par lomu trillerī “ Jēru klusēšana”, taču ieteikt šo ainu atkārtotai skatīšanai būtu cietsirdīgi no mūsu puses. Turklāt, kad aktrises arsenālā ir loma ne mazāk aizraujošā filmā “Baiļu istaba”. Filmas režisors ir Deivids Finčers, bet galveno lomu izpildītāju vidū bija arī jaunā un ārkārtīgi emocionālā Kristena Stjuarte.
Fakts: filmēšanas laikā Džodija Fostere bija stāvoklī. Tā kā filmēšana bija ievilkusies, studijām vajadzēja pagaidīt, kamēr Fostere dzemdēs bērnu un pēc tam varēs atgriezties.
Zodiaks (2007)
Ja runa ir par Deividu Finčeru, tad šajā sarakstā jāiekļauj vēl viens viņa darbs - “Zodiaks”. Turklāt filma balstīta uz reāliem notikumiem par sērijveida slepkavu, kas pazīstams ar tādu pašu pseidonīmu. Šī lieta paliek viens no zināmākajiem neatrisinātajiem noziegumiem San-Francisko. Noziedznieka personība, kā jūs sapratāt, joprojām nav noskaidrota.
Fakts: filmas uzņemšanā piedalījās Braiens Hartnels, viens no vīriešiem, kuriem izdevās izdzīvot pēc slepkavas uzbrukuma. Viņš tēloja epizodisku lomu policijas iecirknī.
Siržu karaliene (2019)
Šķiet, ka šajā sarakstā mazliet trūkst skandināvu arthausa, vai ne? Labot šo situāciju var stāsts par ģimenes sievieti un veiksmīgu nepilngadīgo lietu advokātu Annu, kura laimīgi dzīvo lauku mājā kopā ar vīru - ārstu un diviem bērniem. Taču viņas ideālā dzīve ieplaisā pēc problemātiskā padēla ierašanās. Tā vietā, lai aizstātu māti un palīdzētu laboties, Anna viņu padara par savu mīļāko.
Fakts: filmas oriģinālais nosaukums ir Dronningen, kas tiek tulkots ne tikai kā “karaliene” un “laidnis”, bet arī kā “dzemde”- sieviešu orgāns.
Pazudusī (2014)
Ne visām filmām, kas tika uzņemtas kā bestselleri, ir garantēti panākumi. Un mūsdienu kinematogrāfs zina daudzus stāstus, kad romāns ieguva ļoti nepārliecinošu ekranizāciju. Bet “Pazudusī”, pie kura strādāja Deivids Finčers, neietilpst to skaitā. Šāds ieteikums: izlasiet Džiliana Flinna romānu “Pazudusī” un pēc tam pārlūkojiet filmu ar Benu Afleku un Rozamondu Paiku galvenajā lomā. Dubultā baudas porcija ir garantēta.
Fakts: Džilians Flinns ir uzrakstījis vairākus scenārija variantus, lai saglabātu lasītāju un skatītāju interesi, kā arī, izvairītos no spoileriem.
Cik filmu no šī saraksta esat redzējis? Vai starp tiem ir tādas, kuras jūs pārskatījāt vairākas reizes?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts